Güncel

Beykoz’da askerler dualarla uğurlanacak

29.04.2015 17:32
| | |
11179

Beykoz Belediyesi’nin, asker uğurlamalarda yaşanan tatsız olayların yaşanmaması amacıyla düzenlediği ilk program 30 Nisan Cuma akşamı yapılacak.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığıyla birlikte, yol kapatarak, trafiği engelleyerek ve silah kullanarak yapılan ‘Asker Uğurlama’ ların son bulması ve Peygamber ocağına gidecek Mehmetçiklere yakışır bir şekilde, renkli bir etkinlik düzenliyor.

30 Nisan Perşembe akşamı belediye önünde yapılacak ‘Asker Uğurlama Programı’nda; 200’e yakın asker aileleriyle birlikte, kınalar yakılacak, türküler söylenecek, halaylar, horonlar yer alarak, heyecanları paylaşılacak.

Kur’an-ı Kerim ve sohbetle başlayacak programda, askere gidecek gençler ve ailelerine kavurmalı pilav ikramı yapılacak, mehteran gösterisi, folklör gösterisi ve sanatçılar sahne alarak gönüllerince bir kutlama yapılacak.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda, tüm askerlere de ‘200 TL’ harçlık verileceğini belirterek, “Son zamanlarda asker uğurlamalarında silahlar kullanılıyor, yollar kapatılıyor, kazalar oluyor, yanıcı ve patlayıcı maddeler kullanılıyor. Sevinçler hüzne dönüşüyor. Kutsal göreve giderken birçok üzücü olaylarla karşılaşıyoruz. Bu olumsuz duruma son vermeyi, aileleriyle birlikte yakışır bir şekilde kutlama yapmak istedik. Onların sağlıklı bir şekilde askere gidip ailelerine dönmelerini diliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Asker Uğurlama, Mehmetçik, Beykoz Belediyesi, Yücel Çelikbilek

reklam
1 Yorum
kadir ugurlu05.05.2015 14:12:32

Bu kararı alanları cani gönülden tebrik ediyorum. asker gibi gidip! adam gibi !geri dönsünler. Böylede olması gerekirdi.Her üç ayda bir şenlik ve dualarla gitmek ve gönderilmek herkesi mutlu eder. Sevgili askere gidecek Beykozlu gençler! 1 yıl çok çabuk geçer.Şimdiden askerden sonra ne iş yaparız diye düşünün.Beykoz gençliğinde işsizlik tavana vurdu. saygılarımla kadır ugurlu

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"