Son Dakika

Beykoz’da asırlık çınarların bakımı başladı

  • 0
  • 4469
Beykoz’da asırlık çınarların bakımı başladı
Beykoz’da asırlık çınarların bakımı başladı

İstanbul'un en eski semtlerinden olan Beykoz'daki ağaçların sezonluk budama ve bakım çalışmaları başladı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki ağaçların sağlık kazanması ve güzelleşmesi için her yıl Kasım-Mart ayları arasında yürütülen budama çalışmaları kapsamında ekipler, caddeler, sokaklar, mesire alanları ve parklarda iş başı yaptı.

Ağaçların ömrünü uzatmak, gelişimini kuvvetlendirmek, çiçeklenme, meyve miktarı ve kalitesini arttırmak amacıyla yürütülen budama işlemleriyle ilçenin ağaç varlığı korunurken kış aylarındayaşanabilecek devrilme ve dal kopması gibi olumsuzluklara karşı önlemler de alınıyor.

Orman mühendisleri ve ziraat mühendisleri denetimindeki toplam 3 ekiple ilçe genelinde özenle yürütülen budama çalışmalarının vaktinde tamamlanması için yoğun bir program uygulanıyor. 

İlçenin büyüklüğü göz önüne alınarak bölge bölge yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak ekipler tarafından değerlendirme yapılarak budama kararı alınıyor.

Budama yapılacak ağaç çevresinde gerekli önlemler alındıktan sonra uygun araç ve ekipmanlarla budama gerçekleştiriliyor, kuruyan, kırılan veya bozuk olan dallar gövdeden uzaklaştırılıyor.

İlçenin doğa ve kültür varlığında önemli yeri olan anıt ağaçların bakım ve budama işlemleri de özenle yapılıyor.

Belediye envanterinde kaydı bulunan anıt ağaçların uzun yıllar yaşaması için sağlık durumlarına uygun budama ve tedavileri gerçekleştiriliyor.

Beykoz Belediyesi’nin budama ve bakım hizmeti verdiği ağaçlar ilkbahar geldiğinde yeniden sağlıkla yeşerecek.

Haber Merkezi

Beykoz'da Baruthane Sanat atölyesi açıldı
Önceki Beykoz'da Baruthane Sanat atölyesi açıldı
Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Sonraki Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz