Beykoz’da asgari kalabalık bisiklet turu yeniden başladı

  • 0
  • 9433
Beykoz’da asgari kalabalık bisiklet turu yeniden başladı
Beykoz’da asgari kalabalık bisiklet turu yeniden başladı
Beykoz’da asgari kalabalık bisiklet turu yeniden başladı

Beykoz’da bir dönem sık sık gerçekleştirilen asgari kalabalık bisiklet turu yeniden başladı.

Beykoz Belediye Başkanı seçilmesinin ardından asgari kalabalık bisiklet turlarını başlatan Başkan Murat Aydın, turun yeniden başlaması talimatını verdi.

Bu kapsamda geçen hafta başlaması beklenen tur, hava muhalefeti nedeniyle ertelenmişti.

Beykoz Belediye Meydanından 48 kişinin katıldığı turun finalinde teşvik etmek amacıyla katılımcılara çekilişle bisiklet hediye etti.

Bu sırada bir konuşma yapan Aydın, "Çevremizde böyle iletişimimiz daha iyi olacak. Etrafın farkına varıyoruz. Arabayla giderken etrafın farkına varamıyorsunuz ama bisikletle giderken ne oluyor çevrenin daha çok farkına varıyorsunuz. Yürüyüş öyle çok güzel ama ulaşım için bisikleti kullanmak hem bir noktadan diğer bir noktaya daha kolay gitmemizi sağlıyor hem spor yapmamızı hem de çevremizin farkına varmamız sağlıyor." dedi.

Aydın, şöyle konuştu:

"Benim öngörüm Türkiye’de aktif nüfus çalışan nüfusun yaklaşık yüzde 25'i kısa mesafelerde işe bisikletle gidip gelmeye başladığında nasıl bir durum ortaya çıkacak? Çalışan dört kişiden bir tanesi kısa mesafelerde işe gidip gelirken ya da iş esnasında bir noktadan diğer bir noktaya giderken bisikleti kullanmaya başladığında nasıl bir durum ortaya çıkacak? Bir de bisikleti nerede kullanacağız? Türkiye’de yapılaşma yapılmış bisiklet yolları yok dolayısıyla gidemiyoruz deniliyor işte otomobillerin gittiği yollar aynı zamanda bisiklet yolu olacak. Hız yüksek olmayan çevreyolu olmayan şehir içerisindeki yollar aynı zamanda bisiklet yolu olacak. Otomobiller bisikletlere saygı gösterecek bu yaptığımız organizasyonda onu hissettirmek istiyoruz."

Haber Merkezi

AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Önceki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz