Beykoz’da asansörler TSE kontrolünde

  • 0
  • 7162
Beykoz’da asansörler TSE kontrolünde
Beykoz’da asansörler TSE kontrolünde
Beykoz’da asansörler TSE kontrolünde
Beykoz’da asansörler TSE kontrolünde
Beykoz’da asansörler TSE kontrolünde

Beykoz Belediyesi, ilçedeki tüm asansörlerin bakım ve güvenliği için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile işbirliği protokolü imzaladı...

Beykoz Belediyesi, ilçedeki tüm bina ve işyerlerindeki asansörlerin yıllık periyodik denetim yetkisini Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) verdi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev tarafından imzalanan protokol 13 Şubat 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Çelikbilek’ten vatandaşlara uyarı

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin önemi açısından protokol yaptıklarını belirten Başkan Çelikbilek, “TSE ile önceki yıllar anlaşma yaparak, güzel bir başlangıç yapmıştık, şimdi devam ettiriyoruz. Milli bir kuruluş olan TSE’nin asansörlerle ilgili çalışmaya ortak olması bizi çok sevindirdi. Bunun bölge için bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Kazasız belasız günler dileyerek, hepinize teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” diye konuştu. Çelikbilek ayrıca asansörlerin bakımı konusunda, vatandaşlara da çağrı yaparak, apartman veya site yöneticilerinin bu konuda duyarlı olması durumu hakkında uyardı.

TSE Marmara Bölge Koordinatörü  Mehmet Hüsrev de, kendilerini tercih eden Başkan Çelikbilek’e teşekkür ederek şunları söyledi: “18.11.2008 27058 sayılı Resmi Gazeteyle asansör bakım ve işletme yönetmeliği kapsamında belediyenizin, bölge insanına göstermiş olduğu hassasiyetten ötürü, insan sağlığı, mal, can güvenliği odaklı yaklaşımlarına paralel olarak bölgenin asansörlerini bağımsız akredite ve milli bir kuruluşumuz olan TSE’ye hizmetlerini yaptırmaktadır. 2003’ten beri bu anlaşma yapılmaktadır. Bölgede hiç asansör kazası olmaması da Belediye ve TSE Kurumu açısından mali hizmetlere sağlanmış bir katkı olarak algılıyoruz. Bu tür çalışmalarınızın devamını temenni ediyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TSE anlaşma protokolü imzalanmasının ardından Başkan Çelikbilek TSE yöneticilerine Beykoz camı çeşmibülbül hediye etti.

Haber Merkezi

Havuz ve Sauna
Önceki Havuz ve Sauna
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz