Beykoz'da artış yüzde 77,5 oldu...

  • 1
  • 10885

Avrupa ve Asya kıtalarını 3. kez birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, konut fiyatlarını artırdı. Bu artış Beykoz'da yüzde 77.5 oldu.

Çatalca’da satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 4.9 artarak ortalama 2.223 TL oldu. Sarıyer’de ise satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın ocak ayına oranla yüzde 17.8 arttı. Köprünün geçtiği bir başka ilçe Arnavutköy’ün Hadımköy Mahallesi’nde de satılık konutların metrekare fiyatı 2016 Ocak verilerine oranla yüzde 34.9 artarak ortalama 2.371 TL’den alıcı buldu. Köprünün Anadolu Yakası’nda en çok etkilediği ilçe Beykoz oldu. Beykoz’da satılık konutların metrekare fiyatı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42.9 oranında arttı. 

Artışlar % 90'ı buldu

Endeks satılık konutların metrekare fiyatlarındaki 3 yıllık değişimi de gösterdi. 3 yılda satılık konut metrekare fiyatı Çatalca’da yüzde 55.7, Sarıyer’de yüzde 17, Arnavutköy-Hadımköy Mahallesi’nde yüzde 89.9 ve Beykoz’da yüzde 77.5 arttı.

Haber Merkezi

DOST BEYKOZ EMLAK İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Beykoz’da Kuyu’dan sonra bidon köpek
Önceki Beykoz’da Kuyu’dan sonra bidon köpek
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (1 Yorum)

Ahmet (8 yıl önce)

Benim anlamadığım Beykoz Tokatköyün fiyatları niye böyle uçtu gitti. Sanki köprü bağlantı yolu var gibi hareket ediyorlar..

Yorum Yaz