Beykoz'da arsa ve tarla fiyatları yüzde bin arttı

  • 0
  • 20935
Beykoz'da arsa ve tarla fiyatları yüzde bin arttı
Beykoz'da arsa ve tarla fiyatları yüzde bin arttı
Beykoz'da arsa ve tarla fiyatları yüzde bin arttı

Yapılan araştırmaya göre Beykoz'daki arsa fiyatları son 8 yılda yüzde binin üzerinde arttı.

TSKB Gayrimenkul Değerleme'nin yaptığı çalışmaya göre yatırımcıların en çok tercih ettiği bölgelerden olan Beykoz'daki arsa ve tarla fiyatlarını incelendi.

Yapılan çalışmada İstanbul'un ilçeleri arasında arsa ve tarla fiyatlarının en çok arttığı ilçe Beykoz oldu.

Yatırımını doğru bölgelerde kullananların kazandığını gösteren çalışmanın sonuçlarına göre Arnavutköy’de tarla fiyatları 2013’ten bu yana yaklaşık yüzde 600 artarken, Eyüp’te bu artış yüzde 700’ü aştı. Çatalca’da da artışlar yüzde 500’ü buldu.

Beykoz’da tarla fiyatı 8 yılda yüzde 1000’in üzerinde artarken, Sarıyer’de arsa Fiyat artışı yüzde 300’ü aştı.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kolcuoğlu, İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Kanal İstanbul projelerinin arsa ve arazi alımında önemli rol oynadığını söyledi.

Kolcuoğlu, "Projelerin ilk etkisi imarı olmayan arazilerin satışlarındaki trend ve değerlerindeki artı yönlü değişim şeklinde gerçekleşti. Bu anlamda Poyrazköy, Uskumruköy, Hüseyinli gibi köylerde arazi satışlarından ilk olarak etkilenen bölgeler olmuştur. Arnavutköy, Sarıyer, Çatalca, Silivri, Beykoz, Çekmeköy, Pendik ve Gebze, Dilovası ilk etapta etkilenen konut bölgeleri oldu. Özelikle son 5 yılda bu bölgelerde yapılan konut projelerinde havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu en önemli pazarlama argümanı olarak kullanıldı" dedi.

Çalışma sonuçlarına göre Poyrazköy'de metrekare fiyatı 2013 yılında 140-150 lira olan arsanın bugünkü fiyatı 1.000-1.300 lira arasında değişirken, Anadolufeneri'nde 90-100 lira olan fiyatlar 700-1.250 lira arasında değişiyor.

Paşamandıra'da 100 lira olan metrekare fiyatı 800-1.200 liraya yükselirken, Bozhane Mahallesi'nde ise 90-100 lira arasında olan metrekare fiyatları 600-1.000 liraya kadar yükseldi.

Haber Merkezi

Beykoz'da kış aylarında sokak seferberliği
Önceki Beykoz'da kış aylarında sokak seferberliği
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz