Beykoz'da annesiyle demokrasi dersi verdi

  • 16.05.2015 20:35
  • Güncelleme: 13.03.2020 20:01
  • Okunma: 52485 kez
  • Yorum: 0
AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özlem Zengin, Beykoz'a geldi.
Beykoz'da annesiyle demokrasi dersi verdi

Aslen Tokatlı olan AK Parti 3. Bölge İstanbul Milletvekili Adayı Özlem Zengin, Beykoz'a gelerek hanım hemşerileriyle bir araya geldi. Daha önce AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı da yapan ve mesleği avukatlık olan Özlem Zengin, oldukça etkileyici bir konuşma yaptı.

AK Parti'yle birlikte ülkede yaşanan değişiklikleri anlatan İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özlem Zengin, bu sırada 'ötekileştirilmeden' de bahsetti. Alevi olmanın, Kürt olmanın geçmişte bir 'suç(muş)' gibi algılandığına işaret eden Milletvekili Adayı Zengin, AK Parti’yle ötekiler için de hayatın normale döndüğünün altını çizdi ve bu sırada başörtüsü sorunlarıyla ilgili olarak kendisinden örnek verdi. Annesinin başının açık olduğuna işaret eden Özlem Zengin, "Aslında biz, başı açık ve başörtülüler aslında hep iç içe yaşıyorduk. Kendi içimizde bir sorun yoktu. Ancak geçmişteki idareciler bu konuda hep bir sorun ürettiler. Bugün benim fiziken Milletvekili Adayı olarak burada bulunmam, aslında dönüşen bir Türkiye'nin bir neticesidir" dedi. Öte yandan kızı Özlem Zengin'in konuşması sırasında duygulanan ve gözyaşı döken anne ise konuşmanın ardından kızıyla birlikte Dost Beykoz'a özel poz verdi.

‘AK Partili kadınların çoğunluğunu Tokatlılar oluşturdu’

Kavacık Aşşrom Restaurant'ta bir araya gelen AK Partili kadınlar, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özlem Zengin'le birlikte güzel bir gün geçirdi. Aynı zamanda yemek ikramının olduğu ve İlçe Kadın Kolları'nın düzenlediği toplantıya, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, İl Başkanlığı'ndan gelen yöneticiler ve Beykozlu AK Partili kadınlar katıldı. Çoğunluğunu Tokatlı hanımların oluşturduğu AK Partili kadınlar, hem yemek yedi hem de Milletvekili Adayı Özlem Zengin ile hatıra fotoğrafı çekindi.

Protokol konuşmaları kapsamında ilk olarak kürsüye AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf geldi. Yeni Türkiye yolunda 7 Haziran'a güçlü adımlarla ilerlediklerini vurgulayan Gaye Zayıf, "AK Parti 12 yılda hayatımızda birçok şeyi değiştirdi ama en çok da kadınlar üzerinde yaptığı politikalarla, kadınların hayatını değiştirdi. Kadını hep ön planda tutarak, gerek aile yaşantısında gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşantıda, hep kadınların yanında oldu" dedi. Gaye Zayıf'ın ardından kürsüye ise bu kez İstanbul 3. Bölge'nin AK Partili Adayı Özlem Zengin geldi. Aslen Tokatlı olduğunu anlatan Zengin, şunları kaydetti:

Milletvekili Adayı Özlem Zengin: “AK Parti’nin kadınlar için yaptıkları bir devrimdir!”

"Yıllardır biz kadınlar olarak İstanbul'da birlikte siyaset üretiyoruz ve aslında İstanbul'da üretilen siyaset Türkiye'yi dönüştürüyor. Bugün benim fiziken Milletvekili Adayı olarak burada bulunmam, aslında dönüşen bir Türkiye'nin bir neticesidir. Çünkü sizler de biliyorsunuz, Türkiye'de kadınlar, çok uzun yıllar çok temel sorunlar yaşadılar. Bunlardan en önemlisi Türkiye'deki eğitim sorunuydu, üniversiteye gidememekti. Üniversiteyi bitirdiğimizde çalışmamaktı. En önemli sorunlarından bir tanesi de seçilmeye talip olamamaktı. Maalesef mümkün değildi.

Geldiğimiz noktada Türkiye, aslında bir kadın için, Türkiye'de yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için; son derece sıradan olan bir şeyi gerçek manada hayata geçirdi. Geçtiğimiz yerel seçimlerde Türkiye'de ilk defa başörtülü Meclis Üyeleri oldu. Başörtülü Belediye Başkanı oldu. İlk defa bu seçimde Türkiye'de başörtülü milletvekili adayları var ve bu durum kadınlar için bir devrimdir arkadaşlar... Bizim için hayatın normalleşmesidir."

‘Mustafa Gürkan, Özlem Zengin’den övgüyle söz etti’

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özlem Zengin'in yaptığı konuşmanın ardından kürsüye Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan geldi. AK Parti'nin uzun zamandır 17 Mayıs saat 17.00'deki Maltepe mitingine hazırlandığını dile getiren Mustafa Gürkan, tüm partilileri yarın gerçekleştirilecek olan mitinge katılmak üzere Maltepe’ye davet etti. Milletvekili Adayı Özlem Zengin'e de konuşmasında yer veren Mustafa Gürkan, Zengin'in İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı'ndan ayrıldığı sırada 30 bin kişiye hitaben yaptığı veda konuşmasından çok etkilendiğini anlattı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın sözlerinin ardından ise İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özlem Zengin yeniden kürsüye geldi ve Mustafa Gürkan'a teşekkür etti.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu da Özlem Zengin ile dostluklarının çok eskiye dayandığını kaydederek, kendisine sunmak üzere getirdiği hediye paketini annesine vermek istediğini belirtti. Muharrem Kaşıtoğlu, Özlem Zengin gibi bir evlat yetiştirdiği için annesine teşekkür ederek hediye takdim etti. AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf da yine İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Özlem Zengin'e mavi renkli bir Çeşm-i Bülbül hediye etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz