Beykoz'da anneler günü sönük geçti

  • Güncelleme: 09.05.2021 23:31
  • Okunma: 2059 kez
  • Yorum: 0
İlçe yöneticileri Anneler Günü ile ilgili paylaşımlarını eksik etmezken, Beykoz'da sokağa inen tek yapı Ülkü Ocakları oldu.
Beykoz'da anneler günü sönük geçti

Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan anneler günü bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin de etkisiyle sönük geçti.

Komşu ilçe Üsküdar Belediyesi'nde 10 bin 500 adet mor salkım fidanı annelere hediye edilirken, Beykoz Belediyesi sadece sosyal medya üzerinden kutlamayı tercih etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, başta şehit anneleri ve kendi annesi olmak üzere bütün annelerin gününü tebrik ederek, "Bizler, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, 'ana gibi yar olmaz' diyen bir kültür ve geleneğin temsilcileriyiz. Kıymetli şehit annelerimiz ve canım annem başta olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun..." ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da yılbaşından hemen önce yeni tip koronavirüs nedeniyle annesini ebediyete uğurlamıştı.

Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Anne! Yanımızdayken hayattaki en büyük güç kaynağımız, yoklukları ise yeri asla doldurulamayacak en büyük eksikliğimiz... Tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, Hakk'a uğurladıklarımıza Allah'tan rahmet diliyorum." dileklerini iletti.

Beykoz Ülkü Ocakları ise Anneler Günü nedeniyle bölgedeki şehit annelerini ziyaret etti.

Ülkü Ocakları, Beykoz'da ikametini sürdüren şehit annelerini ziyaret ederek Anneler Gününü kutlayarak Kur'an-ı Kerim ve tesbih hediye etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı da Anneler Gününü sosyal medya mesajıyla geçiştirdi.

Başkanlığın sosyal medyada yaptığı paylaşımda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile annesi Zübeyde Hanım'ın fotoğrafına yer verilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Bir Anne Dünyayı Değiştirebilir! Hayatımızdaki sevgi, şefkat ve iyilik duygularının kaynağı olan tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun."

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı da günün önemine ilişkin şunları kaydetti:

"Ailesine katkı sağmak için nasır tutmuş elleriyle,şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla,umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla,duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle elleri öpülesi annelerimiz. “Her gün sizin” Anneler günü kutlu olsun."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Anneler Günü

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz