Beykoz’da anne babalara hayati bilgiler

  • 0
  • 7925
Beykoz’da anne babalara hayati bilgiler
Beykoz’da anne babalara hayati bilgiler
Beykoz’da anne babalara hayati bilgiler
Beykoz’da anne babalara hayati bilgiler
Beykoz’da anne babalara hayati bilgiler

Bilgi Yolu Koleji’nin, “Anne Baba Olmak” isimli seminerinde anne, baba ve çocuk ilişkileri konusunda pek çok hayati bilgi paylaşıldı.

Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle Bilgi Yolu Koleji’nin düzenlediği “Anne Baba Olmak” seminerinde anne, baba ve çocuk ilişkileri konusunda pek çok hayati bilgi Psikolojik Danışman İsmet Alemdar tarafından katılımcılarla paylaşıldı. 

Anne baba olmanın zorlukları, çeşitli bilimsel teknikler, çocukların yaşlarına göre özellikleri, çocukların kendi başına başarabilmelerine izin vermek, hayatın her alanında sorumluluk almalarını sağlamak gibi konularda davranış biçimlerini örneklemelerle anlatan İsmet Alemdar’ı veliler ve konuklar ilgiyle takip etti. 

Alemdar konuşmasında arkadaşlık bağlantıları ve sınırlarında ebeveynlerin net duruş sergilemesi gerektiğinin altını çizerek, çocukların ısrarlı sorularına ve meraklarına sabırla cevap vermenin hem öğrenmelerini hem de gelişimlerini olumlu etkilediğini belirtti.

Paylaşmak çözmek kadar önemlidir

Alemdar, “hayatta her şeyi halledemeyebiliriz, yapamayabiliriz, çözemeyebiliriz. Fakat ‘keşke bunu verebilseydim, alabilseydim, olsaydı’cümlesi ve tekniğiyle eşimizin ya da çocuklarımızın duygularını paylaşabiliriz. Paylaşmak çözmek kadar önemlidir.” ifadeleriyle önemli bir ilişki tekniğini paylaştı.

Alemdar, “kıyaslama veya karşılaştırma çocukların en fazla tepki gösterdiği davranışlardandır. Çocuğumuza neyin iyi geleceğini karşılaştırmayla çözemeyiz. Birey olarak değerlendirmeli ve konuşmalıyız. Çocuklardan gelen duygusal ve gizli mesajların algılanabilmesi, şifrelerin çözülebilmesi ve buna uygun davranışlar sergilemek bizlere önemli mesafeler aldıracak ve ilişkilerimizi kolaylaştıracaktır. Empati yapmak, çocukların duygularını paylaşmak ve bunu ifade etmek çözüm değildir fakat paylaşmaktır. Çocuklara seçme ve deneme alternatifi vermek onlara birey olduklarını hatırlatır ve kendilerini iyi hissettirir.” gibi bilgilerle konuşmasını tamamladı.Program sonunda Bilgi Yolu Koleji Kurucusu Ergün Genç tarafındanBeykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’a, okul müdürü Arzu Öztürk tarafından da Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nurhan Gökkaya’ya katkılarından ötürü plaket takdim edildi. Beykoz Belediyesi’ne de katkıları dolayısıyla teşekkür edildi.

Haber Merkezi

Beykoz’a bir milyon dolarlık Bahçeli Kahve
Önceki Beykoz’a bir milyon dolarlık Bahçeli Kahve
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz