Beykoz’da anketler yine AK Parti diyor

  • 2014.08.31 00:00
  • Güncelleme: 01.07.2013 00:11
  • Okunma: 10738 kez
  • Yorum: 0
Yerel seçimlere artık aylar kaldı. Belediye Başkanlarının başarı oranlarına yönelik araştırmalar sürerken, Hükümete muhalif kanatlara yakınlığı ile bilinen Sözcü Gazetesi’nin yer verdiği son ankete göre AK Parti yine ipi göğüslüyor.
Beykoz’da anketler yine AK Parti diyor

Kartal, Maltepe, Ataşehir, Adalar ve Kadıköy’de 2009 yerel seçimlerinde olduğu gibi CHP önde giderken, Çekmeköy ve Tuzla’da ise aradaki farkın açılmadığı dikkat çekiyor. Diğer ilçelerde AK Parti’nin hükümranlığı devam ediyor.

MHP’nin yereldeki oy oranında artış da yine dikkat çekiyor. MHP geçen yerel seçimde 5 puan da kalırken, bu ankete göre oylarını nerede ise 2 katına taşıyor. Bu arada İstanbul genelinde yani Büyükşehir sonuçlarında AK Parti ve CHP’nin bu ankete göre 3′er puan gerilediği görülüyor.

Seçim anketi sonuçlarında dikkat çeken bir ilçe de Pendik. Geçtiğimiz 2009 yerel seçimlerinde son 2 haftada yapılan atakla AK Parti’nin kazandığı ilçede farkın azaldığı dikkatlerden kaçmazken, Beykoz’da da bir çok spekülasyona rağmen AK Parti CHP’ye 3,3 puan fark atıyor… Fakat Beykoz’da kararsızların oranının yüzde 13 olması dikkati çekiyor.

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Anket, Yücel Çelikbilek, Beykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz