Spor

Beykoz'da amatör spora dev yatırım

07.10.2015 13:15
| | |
3963

Beykoz Belediyesi yaptığı yatırımların dışında, sınırları içerisinde yer alan Amatör spor kulüplerine yaklaşık 500.000 TL nakdi yardım yapma kararı aldı.

Beykoz da sporun en önemli destekçisi durumunda ki Beykoz Belediyesi yaptığı yatırımların dışında Beykoz Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Amatör spor kulüplerine yaklaşık 500.000 TL nakdi yardım yapma kararı aldı.

Bu karar spor kulüplerinde büyük mutluluğa yol açarken, yardımın kulüplerin bulundukları liglere ve branş sayılarına göre adil bir şekilde yapılacağı öğrenildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz da spor kulüpleri ile sık sık yaptığı toplantılar ile Beykoz da sporun ve sporcuların gelişmesi konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bu toplantılar da bir taraftan spor kulüplerinin sıkıntılarını çözmeye çalışırken, spor kulüplerinden de ülkemize hayırlı ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için çok çalışmalarını ve özellikle sporcu yetiştirmelerini talep ettiklerini belirtti. 

Sporun özellikle çocuklarımızı son yıllar da çoğalan kötü alışkanlıklardan ve her türlü bağımlılıktan uzak tutmak için en önemli araç olduğuna değinen Çelikbilek, özellikle amatör sporlara destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

BEYKOZ BELEDİYESPOR TÜM BEYKOZ'A YAYILIYOR

Başkanlığını Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun yaptığı Beykoz Belediyesi Spor Kulübü de Beykoz'da yaptığı yatırımlar ile dikkat çekiyor. Hentbol, Atletizm, Boks, Kickboks, Tekvando, Karate, Halk Oyunları gibi branşlarda faaliyet gösteren Belediyespor bünyesinde bir çok milli antrenör ve oyuncuyu da barındırıyor. 

Eylül ayında İtalya da yapılan Akdeniz Oyunların da bronz madalya kazanan A Milli Hentbol takımına  1 Antrenör ve 2 sporcu veren Belediyespor geçtiğimiz yıl Hentbol branşında 2.lig de şampiyon olarak 1.lige yükselen ve hedefi süper lig olarak belirlerken,  Hentbol’de geçen yıl alt yapılar da 250 öğrenciye ücretsiz eğitim verip bu rakamı bu yıl 500’e çekme hedefinde.

Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz da spor kulüpleri ile sık sık yaptığı toplantılar ile, Beykoz da sporun ve sporcuların gelişmesi konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bu toplantılar da bir taraftan spor kulüplerinin sıkıntılarını çözmeye çalışırken, spor kulüplerinden de ülkemize hayırlı ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için çok çalışmalarını ve özellikle sporcu yetiştirmelerini talep ettiklerini belirtti. 

Sporun özellikle çocuklarımızı son yıllar da çoğalan kötü alışkanlıklardan ve her türlü bağımlılıktan uzak tutmak için en önemli araç olduğuna değinen Çelikbilek, özellikle amatör sporlara destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Hürriyet

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Belediyesi, Amatör Spor Kulüpleri, Destek, Yardım, Muharrem Kaşıtoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"