Spor

Beykoz’da Amatör Spor Haftası kutlandı

Beykoz’da Amatör Spor Haftası kutlandı
10.10.2018 13:58
| | |
2651

Foto galeri

Amatör Spor Haftası nedeniyle Beykoz'da öğrencilerin katılımıyla kortej yürüyüşü düzenlendi.

8-14 Ekim Amatör Spor Haftası nedeniyle İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Beykoz Kaymakamlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu organizasyonuyla Beykoz’da kortej yürüyüşü düzenledi.

Düzenlenen yürüyüş Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin önünden, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Nüfus Müdiresi Nihade Kılıç, SGK Müdürü Ferda Özkalender ve öğrencilerin katılımıyla start aldı.

Birçok öğrencinin katıldığı Kortej Yürüyüşü’nde "Spor yap sağlıklı ol" sloganları atıldı. Beykoz Merkez Mahallesi'ne kadar devam eden yürüyüş güzergahı, araç trafiğine kapatıldı.

Yürüyüşün sona ermesinin ardından gençlere hitap eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, sporun önemine vurgu yaptı.

"Spor yapmak zorundasınız"

Bu projelerin gençleri spora yönlendirmek amaçlı yapıldığını söyleyen Katırcı, "Eğer siz başarılı olmak, dinç olmak, sağlıklı olmak, kötü alışkanlıklardan uzak durmak istiyorsanız spor yapmak zorundasınız. Bugün Türk gençliğinin içinde bulunduğu sıkıntılardan bir tanesi biliyorsunuz ki bağımlılık. Bağımlılık yaşı ortaokul seviyelerine kadar indi. İşte bununla mücadele etmenin en kolay yolu da spor yapmaktır. Gençlerimizi kahve köşelerinden, internet kafelerden ya da telefon bağımlılığından kurtarmanın tek yolu onları spora teşvik etmektir. Bizde Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüz olarak bu konuda yoğun bir çalışma içindeyiz. İnşallah bu projeler yıl boyunca da devam edecek” dedi.

Kaymakam Katırcı, öğrencilerin Amatör Spor Haftasını kutladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Amatör Spor Haftası, Yürüyüş, Kutlama, Ahmet Katırcı, Salim Öztürk, Bülent Küçük, Nihade Kılıç, Ferda Özkalender

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"