Beykoz'da amatör spor dünyası hareketli

  • Güncelleme: 26.05.2017 10:31
  • Okunma: 6195 kez
  • Yorum: 0
İASKF (İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Ali Düşmez kongre öncesinde Beykoz Amatör Spor Kulüp yöneticileri ile bir araya geldi.
Beykoz'da amatör spor dünyası hareketli

Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir ev sahipliği yaptı.

4 Haziran'da yapılacak olan İASKF Başkanlığı Genel Kurulu öncesinde, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi de olan İASKF Başkanı Ali Düşmez yeni dönem için başkanlığa tekrar aday olduğunu Beykoz Amatör Spor Kulübü Yöneticileri ile paylaştı.

Toplantıya, Beykoz'da bulunan çok sayıda antrenör ve spor adamının yanı sıra, Beykoz dışından da spor adamları ve Ali Düşmez ile birlikte İASKF temsilcileri katıldı.

"Aday olmak herkesin hakkıdır"

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir yapmış olduğu açılış konuşmasında, son zamanlarda Başkanı olduğu camiaya yöneltilen eleştirileri olgunlukla karşıladığını, fakat eleştirinin belden aşağı olmaması gerektiğini söyledi.

Kendisinin her zaman Beykoz'da olduğunu ve elinden geldiği kadar bu camiaya hizmet etmeye çalıştığını söyleyen Başkan Özdemir, "aday olmak herkesin hakkıdır... Ama bu işin bir usulü adabı var" dedi.

Nalbantoğlu ailesine başsağlığı diledi

İASKF ve TASKK Başkanı Ali Düşmez ise konuşmasına Beykoz Merkez Mahalle Muhtarı Hayri Nalbantoğlu'nun vefatını o an öğrendiğini ve çok üzüldüğünü söyleyerek başladı.

Muhtar Nalbantoğlu'na Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyen Düşmez, yaklaşık 1.5 süren konuşmasında bir çok konuya açıklık getirdi.

"Ben Beykoz'da yetiştim... "

"Ben Beykoz'da yetiştim. Hem Beykozlu hem Sarıyerliyim. 9 yıl Beykoz kulüplerinde futbol oynadım. Bugün bu toplantıya bir Beykozlu olarak geldim" şeklinde konuşan Düşmez, "veremeyeceğim hiç bir hesabım yok. Kimsenin hakkını yemedim. Adalet neyi gerektirirse onu yaparım. Bilerek adaletsiz bir iş asla yapmadım. Eksik yapmış olabilirim ama bilerek adaletsiz bir uygulama hiç bir zaman yapmadım. Neyin ne olduğunu iyi biliyorum. Doğru bildiğimi konuşurum. Bildiğimi insanların yüzüne karşı konuşurum. Çalışkanlığım ve dürüstlüğümle bu günlere geldim. Yaptığım her şeyin arkasındayım. Bildiğim doğrudan asla şaşmam." dedi.

"İstanbul'un 39 ilçesini gezdik"

İstanbul'un 39 ilçesini gezdiklerini ve kimin ne olduğunu iyi bildiklerini ifade eden Düşmez, "Bütün ilçeler bizi destekliyor. Benim bir yürüyüşüm var. Yürüyüşümü asla bozmam. İASKF'yi herkese açtık. Herkes rahatlıkla federasyona gelebiliyor. Kapım her zaman herkese açık. Ben buraya hizmet anlatmaya gelmedim. Neler yaptığımız zaten ortada." şeklinde konuştu.

Sıfır bütçeyle geldiklerini ve bu günlere ulaşmanın kolay olmadığını anlatan Ali Düşmez, "bugünlere kolay gelmedik. Durup dururken olmadı bu işler. Bize altın torbası gelmedi. Biz paralara sahip çıktık. TASKK'a tarihte ilk defa sponsorlar aldık. 24 milyon bütçemiz var. TASKK'ı başbakanlık denetliyor. Uluslararası şirketler denetliyor" dedi.

"Ben tarihi değiştiren bir adamım"

Yaptığı hizmetleri, açıkları kapadık. Futbol federasyonu TASKK'a para yolladı. Bakanlıktan 10 milyon lira katkı geldi. TASKK sponsorlarla binalarını yaptı. Doğuda büyük çalışmalar yaptık. 32 ilde büyük hizmetler yaptık. Sağlık konusunda kimsenin yapamadığını yaptık" şeklinde sıralayan Düşmez, tarihi değiştiren bir adam olduğunu kaydetti.

"Spor siyaset üstüdür"

"Ben hesabı kitabı ortaya koyarım. Biz yaptığımız işi önemsiyoruz. Siyaha beyaz diyenin her zaman karşısında durdum. Bundan sonrada bu yolumdan asla dönmeyeceğim. Yalanla dolanla kazanmaktansa kazanmamayı tercih ederim. Bugün 100'ün üzerinde hizmet sayabilirim. Ben sizlerle beraber varım. Ben spor adamıyım. Siyasetçi değilim. Spor siyaset üstüdür. Herkese eşit mesafedeyim. 81 ile ASKF kurduk. Binada aldık. Her türlü hizmeti de yaptıķ." diyen Düşmez şöyle devam etti:

"Gönlümden ne geçerse onu konuşurum"

"Gönül işi yapıyorum. Ben yaptığım hizmetlerime güveniyorum. 4 Haziran'daki seçime hazırım. Delege listesini 15 gün önceden açıkladık. Ben kanunlara uygun iş yapan bir adamım. Kimseden sakladığımız bir şey yok. Kaybedersem ceketimi alır giderim. Ben gelir derdimi anlatırım. Oy verecek olan verir, vermeyecek olan vermez. TFF'deki cezaları ben vermiyorum. TFF Yönetim Kurulu ve disiplin kurulları veriyor. Türkiye Şampiyonalarına giden takımlara para yardımı yapıyoruz. Anlattıklarım kolay işler değil. Ben kimseden icazet almıyorum. Ben 765 ilçe 81 ilin başkanıyım. Herkese eşit mesafedeyim. Kimsenin hakkını yemedim, yedirmedim. Kimseye kin gütmem. Gece 12'de bile olsa sorun çözmek için çaba gösteririm. Benimle herkes her konuyu rahatlıkla konuşabilir kapım herkese her zaman açıktır."

Okur ve Ayar'dan sert sözler

Toplantının son bölümünde Ali Düşmez kulüplerin şikayetlerini dinleyerek soruları cevaplandırdı. Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı toplantıda, Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur ve Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkan Vekili Ali İhsan Ayar Başkan Düşmez'i sert sözlerle eleştirdi.

Kulüplerin kendi yağıyla kavruldukları ve zor ayakta durdukları ifade edilen toplantı sonrasında toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz