Beykoz'da alışık olmadığımız kısıtlama manzaraları

  • Güncelleme: 28.11.2020 23:32
  • Okunma: 1957 kez
  • Yorum: 0
İçişleri Bakanlığı genelgesiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta da Beykoz'da alışık olunmayan manzaralara sahne oldu.
Beykoz'da alışık olmadığımız kısıtlama manzaraları

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 20.00’den itibaren Beykoz’daki kalabalık cadde, sokak ve meydanlar yerini sessizliğe bıraktı.

Beykoz’un ana caddelerinden ziyade köylerinde ve mahalle aralarında da vatandaşların kısıtlamaya uydukları görülürken, genelge gereğince paket servis hizmeti veren işletmelere ait kurya araçlarının hareketliliği de dikkati çekti.

Beykoz'daki birçok noktada emniyet güçleri kontrol noktaları oluşturarak, vatandaşların sokağa çıkma izni olup olmadığını kontrol etti.

Öte yandan saat 20.00'den sonra ana cadde üzerindeki otobüs duraklarında bazı vatandaşlar evlerine gidebilmek için beklemeye devam etti.

Beykoz genelinde paket servisle sipariş veren vatandaşların istekleri hızlı bir şekilde yerine getirilebilmesi için motorlu kuryelerin hareketliliği de gözlerden kaçmadı.

Kısıtlama öncesinde Beykoz'daki bazı lokanta ve işletmelerin önünde kuyruk oluşurken, market ve fırınlarda yoğunluk yaşandı.

Dışarıda olup da evlerine gitmeye çalışan sürücüler ana arterlerde trafik yoğunluğuna neden oldu.

İBB verilerine göre, kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu kent genelinde yüzde 45'e kadar ulaşırken, saat 20.10 itibarıyla yüzde 9'a geriledi.

Beykozlular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yarın saat 10.00'a kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla evlerine çekildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Sokak, Kısıtlama

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz