Beykoz’da Akvaryum Balıkçılığı Çalıştayı düzenlendi

  • Güncelleme: 30.11.2018 13:37
  • Okunma: 5243 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 'Akvaryum Balıkçılığı' Çalıştayı düzenlendi
Beykoz’da Akvaryum Balıkçılığı Çalıştayı düzenlendi

Düzenlenen konferansa, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nejla Çağlayan, Okul Müdürleri, Su ürünleri dalında uzman olan isimler, Öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere Okul Müdürü Fahri Muştu kürsüye çıktı.

“Sektörel eleman yetiştirmektir”

Okul hakkında bilgi veren Muştu, “Denizcilik Meslek Lisesi İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi adı altında 1 Ekim 1973 tarihinde eğitim öğretime başlamış olup, daha sonra Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Meslek ve Teknik Lisesi adını almıştır. Okulumuz Milli Eğitimin temel amaçları yanında ayrıca okulumuzun bir başka özel amacı da ülkemizin doğal su kaynaklarında yetiştirilen su ürünleri konusunda sektörel eleman yetiştirmektir. Okulumuz ülkemizde su ürünleri alanında eleman yetiştiren ilk eğitim kurumudur. Bu okul sayesinde üniversitelerde su ürünleri fakültesi okulları açılmıştır. Japonya’da e eğitim alan öğretmenler su ürünleri fakültelerinin kurulumunda görev almışlardır” dedi.

Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fahri Muştu, düzenlenen Çalıştay’ın amaçlarına değindi.

Muştu, “Bu çalıştay sayesinde ülkemizde üretim yapan yetiştiricilerin birbirleri ile bağlantılarını kurmaları su ürünleri bölümümüzden mezun olan öğrencilerin de bu üreticilere teknik eleman ihtiyaçlarının sağlanması ve su ürünü bölümünü tercih etmek isteyen öğrencilerimize mesleğin tanıtılmasın yönelik buluşmaları sağlamaktır” diye konuştu.

Fahri Muştu yapmış olduğu konuşmalarının ardından sözü Beykoz İlçe Eğitim Şube Müdürü Nejla Çağlayan'a bıraktı.

“Bu unutulmuş değil”

Beykoz için çok güzel ve yerinde bir çalışma olduğunu söyleyen Çağlayan, “Beykoz için çok güzel bir çalışma olmuş.  Keşke daha geniş imkanlarda biz bu işi yapabilseydik. Bu okulumuz çok değerli. Bu okul sayesinde üniversitelerde gördüğünüz birçok dallar açılmış. 2011 yılında ise müze açılmış. Gerçekten değerli bir okul. Bu okuldan mezun olanlar velilerini destekliyorlar. Otobüslerde gelirken su ürünleri durağı diyor. Bu unutulmuş değil. Buradan mezun olan öğrencileri şimdiden kutluyorum. Okulunuzun kıymetini bilin. Buradan çıktığınızda işiniz hazır olacak” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz