Beykoz'da Akbaba ve Dereseki planları yeniden askıya çıktı

  • 0
  • 4185
Beykoz'da Akbaba ve Dereseki planları yeniden askıya çıktı

Beykoz’da itirazlar sonucu yeniden değerlendirmeye alınan Akbaba ve Dereseki Mahallelerinin planları yeniden askıya çıkarıldı.

Akbaba ve Dereseki Mahallelerinin planları daha önce hazırlanarak askıya çıkarılmış ancak itirazlar sonucu yeniden değerlendirmeye alınmıştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yetki alanında bulunan Akbaba ve Dereseki Mahallelerinin imar planları yeniden askıya çıktı.

2023 Mayıs’ta dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın uğraşları sonucunda 23 mahallenin imar planlarının tamamlanarak askıya çıktığını müjdelenmişti.

Bu kapsamda, Akbaba ve Dereseki Mahallesi planlarına ilişkin itirazlar değerlendirilerek planlar yeniden askıya çıktı.

Söz konusu planlar, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve web sitesinde eş zamanlı olarak askıya çıkarılırken itirazlar İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne yapılabilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şu ifadeleri kullandı:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yetkisinde yer alan Akbaba ve Dereseki Mahallelerimizde itirazlara istinaden düzenlenen İmar Planları askıya çıkmış olup düzeltme yapılmayan kısımlarda planlarımız kesinleşmiştir. Taşınmazınızın imar planındaki durumunu aşağıdaki linke ada ve parsel bilgilerini girerek öğrenebilirsiniz.

Bu süreçteki güçlü destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'ye şükranlarımı sunuyorum. Beykoz'umuza hayırlı olsun.

İmar Durum Bilgisi Sorgulama

Haber Merkezi

İlk Adım Ayakkabısı
Önceki İlk Adım Ayakkabısı
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Sonraki Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz