Siyaset

Beykoz'da AK Parti’nin oyları nasıl arttı?

Beykoz'da AK Parti’nin oyları nasıl arttı?
09.11.2015 19:29
| | |
15967

Foto galeri

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve 1. Bölge Milletvekillerinin de katılımıyla görkemli bir kutlama gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve 1. Bölge Milletvekillerinin de katılımıyla görkemli bir kutlama gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde topladığı oylarla yüzde 49,5 oy oranını yakalayan ve çıkardığı 317 milletvekiliyle, bir önceki seçime göre milletvekili sayısını 57 kişiyle artıran AK Parti, Beykoz'da bir kutlama programı gerçekleştirdi. Anadolu yakasında Sultanbeyli, Kartal, Kadıköy, Çekmeköy ve Ümraniye ilçelerini de gezerek tebrikleri kabul eden AK Parti İstanbul İl başkanı Selim Temurci ve bölge milletvekilleri, Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'nda Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından ağırlandı.

Binlerce Beykozlu vatandaşın katılım gösterdiği programda, vatandaşlara döner ekmek-ayran ve lokma tatlısı da ikram edildi. Konuşmacılar birer birer kürsüye çıkarak duygu ve düşüncelerini dile getirirken, gecenin en vurgulu konuşmasını AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci gerçekleştirdi. AK Parti dışında MHP ya da CHP'ye oy verenlere karşı olmadıklarının altını çizen Selim Temurci, "Seçim sonuçlarını İstanbul'un her yerinde iyi okumak lazım... Araştırmalarımıza göre CHP'ye oy verenlerin yüzde 2 ve MHP'ye oy verenlerin ise yüzde 4'ü bu seçimlerde AK Parti'ye oy vermiştir. Yine Beykoz'da HDP'den de bize geri dönen oylar olmuştur. Biz CHP'ye ve MHP'ye oy vermiş insanlara karşı değiliz! Biz CHP ve MHP'nin 'üst aklına' karşıyız!" dedi.

‘AK Parti İstanbul Milletvekilleri Beykoz’da…’

Beykoz AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kutlama programına, İstanbul 1. Bölge Milletvekillerinden İsmail Kahraman, Mustafa Ataş, Erol Kaya, İsmet Uçma, Ravza Kavakcı Kan, Hasan Turan, Hasan Sert ve Mehmet Ali Pulcu katıldı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin salona gelişiyle birlikte özellikle Beykozlu gençlerin bulunduğu tribünde büyük bir hareketlilik gözlenirken, gençlerin sevgi gösterisine Temurci'nin gülümseyerek yanıt verdiği gözlendi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ilk olarak sahne aldığı konuşmalar, konuk Milletvekillerinin konuşmalarıyla devam etti. Beykoz'da AK Parti'nin aldığı oyların önemine dikkat çeken Mustafa Gürkan, gelecek seçimlerde daha yukarıları hedeflediklerini anlattı. Halkoyunu gösterilerinin ardından kürsüye gelen AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise salona girişinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan Beykozlu gençlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları aktardı:

Selim Temurci: “Milletimiz, ikinci kez ‘van münıt’ demiştir…”

"Beykoz'da kadın kollarımızın, ilçeyi sokak sokak dolaştığını, ilmek ilmek işlediğini biliyorum. Değerli genç kardeşlerime de her bu salona geldiğimde şunu söylüyorum: Eğer AK Parti'nin gençleri için bir tanım yapılsa, kesinlikle İstanbul'daki gençlerine bakılırdı. Meclis Üyelerimiz var burada, onlara da teşekkür ediyorum ama en önemli parantezi mahalle başkanlarımıza açıyorum. Beykoz Belediye Başkanı Saygıdeğer Abim Yücel Çelikbilek'e de teşekkür ediyorum. Beykoz'da gelen bu başarıda, bu dava için bu parti için yola çıkmış olan herkesin emeği var... Hepsini tebrik ediyor, yürekten alkışlıyorum.

Allah, sevincimizi daim eylesin... Beykoz'da tarihi bir an yaşıyoruz. Rabbim çok büyük... İnanıyorum ki, 7 Haziran gecesi tüm teşkilatlarımızın gözü yaşlıydı... Biz, 7 Haziran'dan 1 Kasım’a kadar geçen sürede adeta bir fetret dönemi yaşadık 5 ay boyunca... 1 Kasım için dua ettik... Rabbimize hamdolsun, bu millet öyle bir millet ki... 7 Haziran'dan sonra muhalefetin de bizim de durumumuzu gördü. 1 Kasım gecesi Milletvekillerimizle beraber bir değerlendirme yapıyorduk. Birileri daha önce 'AK Parti gitsin de yeter ki ülke batsın' diyordu. Bu millet ise AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın hiçbir yere gitmeyeceğini söyleyerek, adeta ikinci kez 'van münıt' demiştir."

AK Parti İl Başkanı Temurci: “Biz onların ‘üst aklına’ karşıyız!”

Seçim sonuçlarını Beykoz, İstanbul ve Türkiye açısından da değerlendiren AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, bu sırada çeşitli rakamlar da verdi. AK Parti'nin CHP'den yüzde 2 ve MHP'den de yüzde 4 oranında oy aldığını ifade eden Selim Temurci, bu sırada HDP'ye giden oyların da geri döndüğünü ve Beykoz'da da bu şekilde olduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, şöyle dedi:

"Bu millet, AK Parti'yi tek başına iktidar yaparak, geleceğine sahip çıkmıştır. Benim değerlendirmeme göre CHP'den yüzde 2 ve MHP'den de yüzde 4 oranında seçmen, 1 Kasım'da AK Parti'ye oy vermiştir. HDP oyları da yine bize geri dönmüştür Beykoz'da... Rabbim bizi hep zaferle buluşturdun. Bu sonuçları ise İstanbul'un her yerinde iyi okumak gerekiyor. Biz, CHP'ye MHP'ye oy vermiş kişilere karşı değiliz! Biz, CHP ve MHP'nin 'üst aklına' karşıyız!"

‘Beykozlu Hanımlar, Ravza Kavakcı Kan’a büyük bir ilgi gösterdi’

Konuşmaların ardından AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekilleri, Beykozlu vatandaşlarla bir araya gelerek, onlarla hatıra fotoğrafı çekindi. Bu sırada Beykozlu Hanımlar daha çok Ravza Kavakcı Kan'a ilgi gösterirken, Selim Temurci'nin ise Milletvekillerinden de fazla Beykozlularca ilgi gördüğü gözlendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, AK Parti, Selim Temurci, Mustafa Gürkan, İsmail Kahraman, Mustafa Ataş, Erol Kaya, İsmet Uçma, Ravza Kavakcı Kan, Hasan Turan, Hasan Sert, Mehmet Ali Pulcu, Kutlama, Şölen

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"