Beykoz'da aile içi şiddet her geçen gün artıyor

  • 0
  • 8599
Beykoz'da aile içi şiddet her geçen gün artıyor
Beykoz'da aile içi şiddet her geçen gün artıyor
Beykoz'da aile içi şiddet her geçen gün artıyor
Beykoz'da aile içi şiddet her geçen gün artıyor

Beykoz Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Gülenç Eğitim Merkezi’nde, Kadınlara Aile içi Şiddet konulu bir konferans verdi.

Gülenç Özel Eğitim Kurumlarının Rüzgarlıbahçe’deki konferansa öğrenci velileri katıldı… Toplum Destekli Polis Memuru Levent Yeşilyurt, bayanların eşlerinden gelen şiddete karşı nasıl korunacağını ve aile içi şiddet esnasında çocuğun üzerindeki olumsuz etkileri anlattı.

Sıfır suçun olması imkânsız

Levent Yeşilyurt sıfır suçun olması yolunda emin adımlar ile yürüyoruz. Fakat sıfır suç olması imkânsız gibi ama biz yinede yılmadan tüm gayretlerimiz ile en azından suçları azaltma adına bir şeyler yapacağız” şeklinde konuştu.

Toplum Destekli Polislikle ilgili de bilgi veren Yeşilyurt, halk ve resmi kurumların kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini ve bu kapsamada tamaladıkalrı 5 projenin devamında iki projeleri daha olduğunu söyledi. Bunlardan birinin, “Sessiz Dünyanın Özel Çocukları” olduğunu kaydeden Yeşilyurt şöyle devam etti:

Çocuklarla çocuk olacağız

Biz çocukları seviyoruz, çünkü onlar bizim teminatımız… Biz onları dizi çekimlerine getiriyoruz. Mesela; Arka Sokaklar, Akasya Durağı gibi önümüzdeki gün içerisinde maçlara da götürmek istiyoruz. Çocukları kazanmak için her şeyi yapmaya hazırız gerekirse çocukların okullarına gider sıralarında otururuz. Kantinden içecek, yiyecek alır beraber paylaşırız. Okul bahçelerinde top oynarız. biz kısacası çocukları kazanma adına çocuklarla çocuk olacağız.

Seminere katılan velilere çocukları için boyama kitabı hediye edilen seminerde, Levent Yeşilyut, kadınların 155’i aramaktan çekindiklerini ve bundan çekinmemeleri gerektiğini ve tüm aramaların gizli tutulduğunu söyledi.

Aile içi şiddet artmış durumda

Aile içi şiddetin arttığını ve şiddet deyince insanların aklına sadece aile içi şiddetin gelmemesi gerektiğini dile getiren Yeşilyurt, “cinsel, fiziksel ve sözel… Bunların hepsi şiddettir.  diyen Dünyada ve Türkiye de yapılan araştırmalarda en fazla erkeklerin fiziksel ve sözlü olarak şiddet uyguladıkları ortaya çıkmıştır, mesela bayan diyor ki komşuya gidiyorum eşi diyor ki hayır gidemezsin, bu bir şiddettir” dedi.

Bizler sizin güvenliğiniz için varız

155 arandığında, en fazla 5 dakika geleceğini ve ne gibi bir mağduriyet yaşadığınızı ve adres söylenilmesinin önemli olduğuna değinen Yeşilyurt, “ekibimiz terörle veya farklı bir operasyon içerisinde iken siz arayıp ta sokakta iki kişi kavga ediyor, bağrışıyorlar derseniz ekibimiz biraz daha geç gelebilir. Bundan şunu çıkartmayın; Bak aradık polis gelmedi” her zaman daha önemli olan kısımlarda ve yerlerde olduğumuzu unutmayın Bizler sizlerin güvenliğiniz için varız” dedi.

Haber Merkezi

Konuklarımız Diyarbakır ve Şırnak’tan
Önceki Konuklarımız Diyarbakır ve Şırnak’tan
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz