Beykoz'da aday olmak benim için bir onurdur

  • 07.01.2019 14:44
  • Güncelleme: 07.01.2019 15:21
  • Okunma: 10213 kez
  • Yorum: 9
AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile birlikte yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Beykoz'da aday olmak benim için bir onurdur

İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'ında katıldığı toplantının tanışma toplantısı olduğunu kaydeden Ak Parti Adayı Murat Aydın, Beykoz'un mülkiyet sorunun büyük oranda çözüldüğünü kalan kısmının ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer bakanlıkların destekleriyle çözme gayreti içinde olacaklarını kaydetti.

Programda kısa bir konuşma yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, basınla istişare etmek, hem de seçim döneminde yapılacak çalışmaların alt yapısına yönelik fikir alışverişinde bulunmak istediklerini söyledi.

AK Parti'de hiyerarşik yapıya riayet edilir

Sekiz ay önce AK Parti Beykoz İlçe Başkanı olarak göreve başladığını hatırlatan Dilmaç, teşkilat üzerinde yapmış olduğu köklü değişiklikleri anlattı. 45 mahallede  32 başkanı değiştirdiklerini söyleyen Başkan Dilmaç, AK Parti teşkilatları olarak dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bu teşkilat yapılanması içinde hiyerarşik yapıya çok riayet edilir" dedi.

İlçe Başkanı olduktan sonra ortaya çıkan teşkilat yapılanmasının ve teşkilatın gayretlerinin takdirini Beykoz kamuoyuna bıraktığını ifade eden Hanefi Dilmaç, bu doğrultuda belediye ile yaşanan aday adaylık sürecinde, kendisine 2019 sürecinde her hangi bir beklenti içinde olmaması ve belediye başkan adaylığını düşünmemesi gerektiğinin söylendiğini anlattı.

"İlçe Başkanlığı bize verildi"

"Bizde görev istenmez verilir" diye konuşan İlçe Başkanı Dilmaç, "bu anlayışı tam yaşayan bir kardeşinizim. İlçe Başkanlığı bize verildi... Buna rağmen belediye başkan aday adaylığı sürecinde benim ismimde gündeme geldi. Partimizin yetkili organları yapmış olduğu istişareler sonucunda Murat Aydın'ın Beykoz'da aday olmasını uygun gördü" dedi.

"Benim hedefim en yüksek oyla seçimi kazanmak"

"AK Parti İlçe Başkanı olarak benim en öncelikli hedefim seçimi kazanmak, en yüksek oyu nasıl alırım onun hesabını yapmaktır" ifadelerini kullanan Dilmaç, "geriye dönüp konuşulacak çok şey olabilir, eleştiriler olabilir. Tabii ki bunlarda zaman zaman değerlendirilebilir. Ama bizim asil hedefimiz, önümüzdeki dönemde Beykoz'un gelişimine nasıl katkıda bulunabilirizdir. AK Parti Teşkilatı ve yeni seçilecek olan başkanımızla biz Beykoz'a önemli katkılar sağlayacağımıza inanıyorum" dedi.

Murat Aydın zaman kısıtlaması nedeniyle sorulara yüzeysel olarak cevap vermeye çalıştı. Ağırladığı basın mensuplarıyla ilgili kısa araştırmalar yaptığını ve Beykoz'u çok iyi tanımasa da tanımaya çalıştığını kaydeden Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından, bölgeye yönelik yapmış olduğu çalışmalar olduğunu, bu çalışmalar sonucunda hangi mahallenin öncelikli sorun olarak neyi önemsediğini bildiğini kaydetti.

"Hiç bir seçim garanti değildir"

Hiç bir seçimin garanti olmadığını özellikle yerel seçimlerde bu görüşün daha çok hakim olduğunu ifade eden Aydın, "seçim öncesi yapmış olduğunuz saha çalışmalarında çok iyi olabilir, buna rağmen seçimden sonra geriye düştüğünüzü görebilirsiniz" dedi.

"Beykoz'a taşınıyorum"

"Seçimleri etkileyen genel şartlar olduğu gibi yerel ve özel şartlarda vardır. Ben hiç bir seçime garanti gözüyle bakamam. Seçimin garantisi olmaz. Milletin iradesi yok sayılamaz." şeklinde konuşan Murat Aydın, sorulan bir soru üzerine Beykoz'a taşınacağını söyledi.

Seçimi kazansa da kazanmasa da Beykoz'da oturacağının altını çizen Aydın, bundan sonra Beykozluyum. bir müddet kirada oturacağım. Daha sonra Zeytinburnu'nda dairemi satıp Beykoz'a taşınacağım.

Beykoz'un fabrikalarıyla birlikte başlayan mülkiyet problemi büyük oranda çözüldü. Bizde bundan sonrasını tamamlayabilmek için çaba sarf ederken, kanunların bize verdiği yetkiyi kullanacağız.

"Beykoz'un en önemli sorunu imar"

Bir belediye başkanı ne yapabilir? İmarla ve mülkiyetle ilgili konuyu el alalım. Bu konuda Beykoz Belediyesi'nin yetkileri ne? Bu konuda Beykoz Belediye Başkanı'na anayasa ve kanunların verdiği yetkiler vardır.

"Beykoz Belediyesi olarak yetkiniz ne kadardır?"

Siz ön görünümde ruhsat veremezsiniz? Boğaziçi İmar İBB'ye bağlı. Siz imar planı yapabilir misiniz ön görünümle ilgili olarak? Yapamazsınız... Kim yapabilir? Özel bir kanunla belediyenin dışındaki görevlendirilmiş kurum ve kuruluşlar yapar. Doğal SİT alanına imar planı yapabilir misiniz? Yapamazsınız. Kim yapabilir? İlgili bakanlık yapar. Koruma havzasıyla ilgili, imar planı yapabilir misiniz? Dolayısıyla o konuda da, İSKİ ve Büyükşehir yetkilidir. Ne kaldı geriye, doğal SİT, Öngörünüm ve havza olmayan yerler... Azıcık bir alanda imar planı yapabilirsiniz. Beykoz Belediye Başkanı'nın yetkisi sadece o alandan ibarettir.

Beykoz'un imar sorunun çözümü

Beykoz'un imar planının çözülebilmesi için Beykoz Belediyesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili bakanlığın ve merkezi yönetimin birbiriyle uyumlu çalışabiliyor olması gerekir.

"Mülkiyet problemi ile ilgili devrim niteliğinde adımlar atılmıştır"

Geçmişte bu problemin çözümüyle ilgili bir anayasa değişikliği yapılmış 2B ile ilgili uyum yasaları çıkmış. Büyük bir çözüm adımı atılmış. Bundan sonraki süreçte bu şekilde devam edecektir. Bu konuyla ilgili bir altlık zaten oluşturulmuş. Bunda sonrası bürokrasi işleri. Geçmiş yönetimler devrim niteliğinde atılması gereken adımları atmıştır. Bu uyum olmasaydı Beykoz'un imar probleminin çözümü kesinlikle bu noktaya gelemezdi.

Sayın Cumhurbaşkanımız bize böyle bir görev tevdi etti. Çok onur duydum. Bu görev beni inanılmaz mutlu etti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bana söylediği, Beykoz'un problemleri var. Bu problemleri konuşacak ve çözeceksin. Böyle bir irade yukarıda var. Hepsini çözemeyiz. Ama çözüm yolunda Beykoz halkını rahatlatacak bir sistem kuramazsak problem bizdedir.

'Bu iş bizi aşıyor' diyemeyiz. Bu işin başında iktidar partisinin genel başkanı Türkiye Cumhurbaşkanı var.   

Haber Merkezi

Yorumlar (9 Yorum)

mehmet dinç (3 yıl önce)

Boşuna taşınma Murat Efendi. Beykozlu seni, talan ettiğin Z.Burnu'na geri gönderecek.

Nisa (3 yıl önce)

Körler sağırlar birbirini ağırlar... Birdaha ki yerel seçimde buda olmadı deyip, kim gelecek. Düşündürücü

mURAT (3 yıl önce)

Ben Philosophical of doctor (Phd) Öğretim Üyesi Murat CANDEMİR-İstanbul Sayın eski Zeytinburnu Belediye Başkanımız, hakkında bir şayia dolaşmakta ortalıkta, Şöyle dediği rivayet ediliyor: Ben Tayyip'ten fazla oy aldım demekte. Saadet'den Ak Parti'ye, çok daha fazla olması gerekirdi. Başkan yardımcılarının görevleri bile belli değil, belediyeyi taşeronlaştıran da bu herif. Taşeron, bana kalırsa, Murat Aydın'ın sinsice iş görme şekli. dikkat edin Beykozlular. Şimdiki Aday'da bunun eski başkan yardımcısı: Ömer Arısoy. İkisi de birbirinden beterler. Zeytinburnu'nda Loca Mahall'in hemen yan tarafında Ziraat Bankası arkasında çöpler yığılmış, vatandaşlar şikayetçi, gariban fakir fukara, bana başka bir yerin fotoğtafını çekip kakalamak istedi. Halen aynı vaziyette o yer. ŞİMDİ ZEYTİBNURNU'NDA SULAR KESİK. GECE GELECEKMİŞ. ZKSM=ZEYTİNBURNU KÜLTÜR SANAT MERKEZİ'NDE KİM GELMİŞ, NASIL KONFERANS VERECEKMİŞ. HABİRE MESAJ. AMA GELGELELİM, SULARIN KESİLECEĞİ VEYA ARIZA DURUMUNDA NE ZAMAN SULARIN GELECEĞİ HAKKINDA SMS GELMİYOR CEB TELEFONLARINA MAALESEF, DEĞİL Mİ MURAT AYDIN. SEÇMEYİN BU ÖNDE GELEN EPİTOME'Yİ TAŞERONCU'YU.

Yusuf (3 yıl önce)

Herkes kendine şu soruları sorup oyunuöyle atsın. 1- 17 senedir tek parti iktidarı var, beykozun sorunlarını çözmek mecliste 1 gün sürmez, neden çözülmedi bu vakite kadar, suçlu bld başkanları mı, yoksa iktidar mı? 2- zeytinburnunu inşaat çöplüğüne çevirdi, beykozumuzun yeşil kalmasını mı yoksa müteaahit çöplüğüne dönmesini mi istiyoruz? 3- neden sarıyer ve beykoza dışarıdan aday? Yoksa beykoza ve sarıyere yapılması planlanan rant operasyonunu bir beykozluya yaptıramayacaklarını düşünmeleri mi?

DOĞAN (3 yıl önce)

Zeytinburnunun suliyetini bozan 16/9 binalarının mimarı kim acaba Beykozda Zeytinburnuna giden varmı demekki neden geldiği belli bizi yöneten başkanlar Beykozlu idi o yüzden Beykozlu yerinde kaldı kimseye dokunmadılar maalesef neden geldiği malum Beykozu Zeytinburnuna benzetecek ama Beykozlu 31 Martta musaade etmeyecek Hanifi baskanda biliyor Beykozlu geçit vermeyecek

Halil (3 yıl önce)

Sn. Murat Aydın Zeytinburnu nda 3 dönem belediye başkanlığı yapmış bir kişi. Şu an arkasında bir sorun bırakmamış ve Benim tanıdığım ve köylümüz olan birçok kişi Belediye başkanları gittiği için üzülüyor ve çok şanslısınız diyorlar. Daha birşey söylemeye gerek yok Zeytinburnu o kadar uzaktada değil yapılanda ortadadır.

aydın (3 yıl önce)

rantcılara yer yok zeytinburnunda yaptıkların ortada . esnaf bıkmış sende halk oh cekiyor sahi dışarı attığın hane sayısını millet unutmuş iş adamlarıyla nasıl anlaştıkların konuşuluyor beykozu nasıl sömüreceğiniz. bunlar kazanırsa vahki beykozun halina vah

Kürşat Yılmaz (3 yıl önce)

Çok boş bir toplantı olmüş birtane katılımcı soramamışmı 15 senedir hem belediye hem ülkeyi hangi iktidar yönetiyor bu imar sorununu neden çözememışler her belediye seçiminde tapu imar 2b diyerek seçim kazanıyorsunuz başkada bişey demiyorsunuz sizde aynı şeyleri söylüyorsunuz.Sayin Hanifi beyde neden belediye başkan yardımcılığından istifa ettiğini bize yani kamuoyuna açıklamada bizde öğrensem Selamlar.

Ahmet (3 yıl önce)

sayın Aydın 15 yıl oldu bütün oda anahtarı hükümetin elinde Ankara bu işi çözmek istemiyor..zenginlere full imar var ama Beykozda ..birde eski belediye başkanlarına

Yorum Yaz