Kader GÜR
  • 28/01/2022 Son günceleme: 28/01/2022 12:45
  • 3.373

Pandemi öncesi üzerimize kabus gibi çöken karamsarlıktan bir türlü kurtulamadık, resmen ülkemizin bütün unsurları tarafından çiğneniyoruz.

Sürecin üzerimize yüklediği ağır yükleri ne biz atabiliyoruz, nede atmamıza yardımcı olan var.

Sorsanız, herkes her şeyi düşünüyor ama vatandaşta bir rahatlama nedense yok. Bir gram ileri gidemediğimiz gibi olduğumuz yerde sayacak gücümüzde kalmadı.

Baktığınız zaman, siyaset paramparça, medya darmadağın... Spor kulüpleri, dernekler, kamu kurumları, para babaları, kodamanlar. Sorunu olmayan hiç kimse yok...

Kime nasıl inanacağımızı şaşırdık, açık denizde yalpalanıp duruyoruz. Tam boğulacak gibi oluyoruz, hemen ip atıyorlar bize... İpe tutunabilenler tutunuyor, tutunamayanlar açık denizde kaybolup gidiyor.

Bunu fırsat bilen menfaatçi tayfası da olanca hızıyla yoluna devam ediyor. İktidar bir türlü işleri yoluna koyamıyor. Dönüp muhalefete bakıyorsun, muhalefetin istikrarsız politikaları da vatandaşa güven vermiyor.

Beykoz'da da aynı durumdayız. Tamamen sosyal medya üzerinden uyutuluyor, ölümü gösterip sıtmaya razı olun deniliyor bize. Ben bunu asla kabul etmiyorum... Şeffaf olmayan her şeyi şaibeli olarak görüyorum.

Geçtiğimiz günlerde CHP toplantısında da söyledim. Beykoz halkına kimse sahip çıkmıyor, vatandaşın derdini kimse dile getirmiyor, hal böyle olunca da vatandaş bedel ödemeyi göze alamıyor.  2019 Seçimleri'nden sonra belki çok dikkat çekmiyor ama Beykoz'da alışılmış tabular yavaş yavaş yıkılıyor.

Millet tutturmuş, imarda imar. Çavuşbaşı'nda imar çıktı, gidin bir sorun millete, memnun mu diye... Memnunum diyen varsa emin olun bir menfaat temin ediyordur. Bugünkü yerel yönetimin dalkavukluğunu yapanlarda inanın aynı kategoridedir. Beykoz'da imarın çıkması elbette ki önemli bir şeydir. Fakat bugüne kadar ortaya çıkan unsurlara bakıldığında, bizim imarımız sadece Beykoz'un kabuk değiştirmesini hızlandıracak gibi gözükmektedir.   

Neymiş sahil çok güzel olmuş, neymiş hayvan barınağı çok güzel olmuş, neymiş Yenimahalle çok güzel olmuş... Muş muşta muş muş... Niye bununla yetiniyorsun, sen bu hizmetlerden ne kadar yararlanacaksın. Bunu hiç düşündün mü?

Rakamlara bakın ey ahali... Rakamlardan haberiniz var mı? Kriterler, ilkeler alt üst olmuş. Hangi ilkeler mi? AK Partinin tüzüğüne bakın, birde bugün yapılanlara...

Beykoz kapalı bir kutu. Bu kapalı kutu ancak mevcut yönetim gidip yerine bir başka yönetim gelince açılır. Karşımıza ne çıkar Allah bilir? Beykoz'da tamamen belirli bir kesimin mutluluğu için çalışılıyor. Samimiyet yok, güven yok.

Beykoz'da AK Parti çizgisinden taviz vermeyen, bütün olumsuzluklara rağmen mücadelesine devam eden kesime alçakça ihanet ediliyor.

Önümüzdeki süreçte kıran kırana bir siyasete tanıklık edeceğiz. Herkes ektiğini biçecek. Dosyalar açılacak, dost diye destek verilen kişiler düşman saflarına geçecek. Her şey bir bir önümüze gelecek.

Bize en büyük darbeyi, düşmanlarımızı yanımıza alınca, kaybettiğimiz dostlarımız vuracak.

Kaybedenin heybesi dolu olunca bunları çok umursamaz. Olan yine samimi AK Partililere olacak.

Yazarın Yazıları