Beykoz’da açılışı İstanbul Valisi yapacak

  • 0
  • 8219
Beykoz’da açılışı İstanbul Valisi yapacak
Beykoz’da açılışı İstanbul Valisi yapacak
Beykoz’da açılışı İstanbul Valisi yapacak

Huzuru, yeşili ve doğasıyla şehrin nefesi Beykoz, bu yıl 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanan 40. Turizm Haftası’na ev sahipliği yapıyor.

Turizm Haftası'nın açılışı Kanlıca Meydanı'nda İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yapılacak. 

Doğa gezileri, fotoğraf turları, cam şovları, yarışmalar ve uçurtma festivaliyle renklenen hafta kapsamında bir de çalıştay yer alıyor.

Turizm Haftası bu yıl zümrüt yeşili ormanları, asırlık medeniyetlerin izlerini taşıyan tarih mirası, görülmeye değer doğa köşeleri ve kültür mozaiğiyle, şehrin turizm gözdesi olmaya aday Beykoz’da kutlanıyor.

Boğaziçi’nde Anadoluhisarı’ndan Anadolukavağı’na uzanan yalılarla süsü sahil şeridi, tarihi sokakları, 40’ı aşkın mesiresi,  antik kaleleri, kasırları, Yuşa Tepesi, hoşgörü ve kardeşliğin simgesi tarihi Polonezköy’ü ve İstanbul’un gözde tatil köşesi Riva’sıyla Beykoz bugün geniş bir turizm destinasyonu sunuyor.

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafında düzenlenen hafta kapsamında çeşitli etkinliklerle Beykoz’un kültür ve doğa mirası ile gelişen turizm vizyonuna vurgu yapılacak.

Ülke genelinde her yıl kutlanan Turizm Haftası’yla yurt çapından turizm bilincinin gelişmesi, iç turizmin canlanması ve turizm hareketlerine katılımın artması amaçlanıyor.

Geziler, Yarışmalar, Turlar

Beykoz’un turizm potansiyelini artırması beklenen hafta boyunca rehber ve acentalarının katılımıyla ilçe turları, fotoğraf gezileri, cam şovları, yöresel yemek, balık tutma ve yoğurt yeme yarışmaları, uçurtma festivali, paintball ve plaj futbolu karşılaşmaları yapılacak.

Etkinlikler kapsamında yer alan çalıştayda ise “Beykoz’da Sürdürülebilir Turizm ve Çözümleri” masaya yatırılacak, ilçenin turizm dinamiğini artıracak öneriler gündeme alınacak. 

40. TURİZM HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI: 

15/04/2016 Cuma

09:30 Kanlıca Meydanı: Protokol Konuşmaları-Tanıtımı Filmi Gösterimi-Halk Oyunları Gösterisi-Dünden Bugüne Beykoz: Fotoğraf Sergisi

10.30: KANLICA İSKELESİ (TEKNE TURU)

13:45: MİNÜBÜS TURU: Yuşa Tepesi- Cam Ocağı Vakfı- Polonezköy- Kelebek Çiftliği

15:30: KANLICA MEYDAN VARIŞ 

 

İki Beykoz kulübü Türkiye kupası elemelerinde eşleşti
Önceki İki Beykoz kulübü Türkiye kupası elemelerinde eşleşti
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz