Yaşam

Beykoz'da acıları yürekler taşıyamadı

Beykoz'da acıları yürekler taşıyamadı
25.07.2015 19:44
| | |
37873

Foto galeri Video galeri

Beykozlu Şişman Ailesi, Bayram ziyareti dönüşü Çankırı'da kaza yapan ve yaşamını kaybeden akrabalarının yasını tutuyor

Ramazan Bayramı tatili için memleketi Giresun'a giden Beykozlu Şişman ailesi, dönüş yolunda kaza yapmış ve 3 kişi yaşamını yitirmişti. Kazada hayatını kaybeden 83 yaşındaki Şadiye Şişman, 55 yaşındaki oğlu Halim Şişman ve 33 yaşındaki torunu Fatma Aylin Şeyban, bugün Paşabahçe Merkez Cami'nde kılınan ikindi namazına müteakip Anadolu Kavağı ve Edirnekapı mezarlıklarında toprağa verildi. Cenaze namazına, aralarında siyasilerin, muhtarların da olduğu yüzlerce kişi katılırken, gözyaşları sel olup aktı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de cenazeye katılırken, Halim Şişman'ın kardeşleri Haluk ve Halit Şişman'a başsağlığı diledi. Öte yandan Şişman Ailesi'nin yaşadığı yer olan İncirköy Sucuoğlu Sokak'ta bir taziye ziyareti ve Kur'an-ı Kerîm okunmasının gerçekleştirildiği, Beykoz Belediyesi'nin de manevi olarak ailenin yanında olduğu öğrenildi.

'Şadiye Anne, gitmeden önce tüm mahalleyle helalleşmiş'

Anne, oğul ve torundan oluşan bir kuşağın toprak altına verilmesi, Beykoz'u kedere ve yasa boğdu. Şişman Ailesi'nin 50 yıldan fazla zamandır Beykozlu olduğu ve ilçede çok sevildiği anlaşılırken, yitip giden hayatların ardından ilginç bir ayrıntı da gözler önüne serildi. Dost Beykoz'un edindiği bilgiye göre, kazada hayatını kaybeden 1932 doğumlu Şadiye Şişman'ın Giresun'a gerçekleştirilecek Bayram Ziyareti öncesi tüm mahalleliyle tek tek vedalaştığı ve helalleştiği öğrenildi.

'Şişmanoğlu Ailesi'nin yakınları, ayakta durmakta güçlük çekti'

Ansızın yaşanan elim trafik kazası sonucu bir aileden 3 kişi ve 1 kuşak toprağa verilirken, Paşabahçe Merkez Cami'de taziyeleri kabul eden yakın akrabaların, ayakta zor durduğu gözlendi. Şadiye Şişman'ın oğulları ve aynı zamanda Halim Şişman'ın kardeşleri olan Haluk ve Halit Şişman, üzüntülü gözlerle kalabalığı seyretti.

Şişman Ailesi'nin yaşamını kaybeden 3 bireyi için 3 İmam peş peşe 3 cenaze namazı kıldırırken, kadın akrabalar olup biteni kenardan yaşlı gözlerle izledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, camiye gelerek yaşamını yitiren Şişman Ailesi'nin yakınlarına başsağlığı dilerken; AK Partili Meclis Üyesi ve aynı zamanda cenaze sahiplerinin hemşerisi Nevzat Oral, CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, Meclis Üyesi ve aynı zamanda cenaze sahiplerinin hemşerisi Hakkı Emanet, SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Şenel Ustabaşı ve çok sayıda mahalle muhtarı da cenazeye katılıp, acıları paylaştı.

İlgili Haber: ​Beykozlu aile kazada yok oldu..

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, Cenaze, Paşabahçe Camii, Şadiye Şişman, Halim Şişman, Fatma Aylin Şeyban, Kaza, Giresun

reklam
1 Yorum
ALİ KÖSE GÖRELE PİDE25.07.2015 21:18:30

allah mekan larını cennet makamlarını yüce geride kalanlara sabır sağlık versin

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"