Beykoz'da A'dan Z'ye Kovid-19 denetimi

  • 07.08.2020 14:07
  • Güncelleme: 07.08.2020 14:22
  • Okunma: 5417 kez
  • Yorum: 0
Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla yürütülen en kapsamlı Kovid-19 denetimi Beykoz’daki halka açık alan ve iş yerlerine yapıldı.
Beykoz'da A'dan Z'ye Kovid-19 denetimi

Beykoz Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi Zabıta ekiplerinin ortaklaşa katıldığı denetimlerde meydanlardan, lokantalar ve güzellik merkezlerine, berberlerden kahvehanelere, market ve pazarlardan piknik alanlarına kadar bugüne kadarki en geniş denetim çalışması yapıldı.

Yeni kontrollü sosyal hayat döneminde halk sağlığını korumaya ve salgın riskini azaltmaya yönelik yapılan denetimlere İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ile Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da ekiplere iştirak ederek Beykoz Meydanı’ndaki vatandaşlar ve esnafa yeni sosyal hayata uyum konusunda teşvik edici uyarılar da bulundu.

Beykoz genelinde sabah saatlerinde başlayan ve tüm gün sürecek denetimlerde ilk olarak vatandaşların ve işletme sahiplerinin salgınla mücadelede kilit rol oynayan “Maske-Mesafe ve Hijyen” kurallarına uyulup uyulmadığına bakıldı.

İlçe genelindeki meydan, pazar yerleri, park ve bahçelerdeki vatandaşların büyük oranda kurallara uyduğu görülürken açık alanlarda maskesiz dolaşan ve sosyal mesafe kuralına uymayanlar ise uyarıldı.

Ekipler işletmelerin çalışanları ve müşterilerine yönelik alması gereken Kovid-19 tedbirlerini titizlikle gözden geçirirken, mekanlarda 14 kuralı levhaları, dezenfektan bulunup bulunmadığı, genel hijyen kuralları ile kafe ve restoranlarda masaların sosyal mesafeye göre düzenlenip düzenlenmediğine bakıldı.

Taksi ve dolmuş duraklarında ise şoför ve yolculara yönelik tedbirler gözden geçirildi.

Tüm yurtta olduğu gibi ilçedeki denetimlerin de vatandaşlara yönelik bilinçlendirici ve rehberlik edici olmasına özen gösterildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kovid-19, Denetim

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz