Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar

  • 0
  • 4565
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar
Beykoz’da 9. Şiir Akşamı ve detaylar

Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle Beykoz Doğuş Haber Gazetesi’nin düzenlediği 9. Beykoz Şiir Akşamları programına her yıl olduğu gibi bu yılda ilgi yoğun oldu.

Beykoz Belediyesi Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlik kokteyl ile başladı.

Ozan Derviş’in hazırlayıp sunduğu Beykoz Şiir Akşamı programına; Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Yardımcısı Feruz Kutsal, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ömer Besim Olcay ve Beykoz Müftüsü Ali Efe gibi isimler hazır bulundu.

Geceye siyasilerde yoğun ilgi gösterirken, Şahlanış Partisi Genel Başkanı Murat Altun ve Kurucu Genel Başkan Mehmet Mahmut Yıldız, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve İlçe Yönetimi, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki ve İlçe Yönetimi, Gelecek Partisi Beykoz İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla ve İlçe Yönetimi, Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız ve İlçe Yönetimi, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Yönetimi, CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör Uzuner ve Yönetimi, AK Parti İstanbul İl Yöneticisi Zafer Aslan, CHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Işıl Soyhan, İYİ Parti Beykoz İlçe Teşkilat Başkanı Baki Demir ve Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Güner, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Gülsüm Arıkan Yılmaz, Recayi Çelik, MHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Sema Asuman Meydan, CHP Çubuklu Mahalle Temsilcisi Erdem Çelik objektiflere yansıyan isimler oldu.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, Soğuksu Mahallesi Muhtarı Muammer Aydınoğlu, İncirköy Mahallesi Muhtarı Alaattin Kartal, Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu, Tokatköy Mahallesi Muhtarı Galip Bekaroğlu, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Akbaba Mahallesi Muhtarı Yüksel Kılıç, Yalıköy Mahallesi Muhtarı Necmi Gösterit, Kanlıca Mahallesi Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Paşabahçe Mahallesi Muhtarı İlkay Karababa Aydın, Göztepe Mahallesi Muhtarı Arzu Kuşdili,  

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri ve Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir ve BİSK Başkanvekili Şeref Kurtuluş, Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı İlker Güner, Beykoz Basketbol Kulübü Başkanı Cüneyt Pulant, Beykoz Yelken ve Su Sporları Kulübü Başkanı Erkan Balkan, Beykoz Taraftarlar Derneği Başkanı Cafer Baş, Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kaya, Beykoz Offroad Kulübü Başkanı Özgür Tan, Beykoz’un efsane sporcularından Lüftü Soyer,  

Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı ve Beykoz Musiki Cemiyeti Başkanı Nevin Çalışkan ve Beykoz Musiki Cemiyeti ile Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Üyeleri, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Akın Bülbül ve Yönetimi, Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Taştan ve Yönetimi, Bende Varım Derneği Başkan Yardımcısı Gül Özmen, ADD Beykoz Şubesi Başkanı Özlem Besler, Kızılay Beykoz Şube Başkanı Mustafa Gürkan, Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt ve Başkan Yardımcıları Adil Koçalan, Namık Kemal Tuncer, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz ve Yönetimi, Anadolu Hisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği Başkanı Erdal Öztürk, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Yönetimi, Ordu İli Mesudiye İlçesi Çerçi Köyü Derneği Başkanı Alaattin Erkan, Ordu İli Mesudiye İlçesi Güzle Köyü Derneği Başkanı İzzet Özmen, Ordu İli Mesudiye İlçesi Maksutalan Köyü Derneği Başkanı İsmet Soner, Egemen Cam Atölyesi Sahibi Elif Çelik, Uluslararası Cam Ustası Mehmet Kömürcü, önceki dönem Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Zekai Emeç ve Adem Öztürk, El Sanatları Tasarım Sanatçısı Osman Topuz, İstanbul Kadın Kuaförleri Manikürcüleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanvekili Turgay Yavaş, Yardım Seli Derneği Başkanı Yasemin Bayraktar, Gaye İnsan Derneği Başkanı Bilgehan Murat Miniç, Yeşilay Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Güner, Çavuşbaşı Yeşil Camii İmam Hatibi Turgay Şalambar, İyilik Bulaşıcıdır Platformu adına Melek Candan Kahraman, Şef Mustafa Demirkaya, Mesudiyeli Yazarlar ve Şairler Platformu Yöneticisi Tekin Toklucu ve Platform Üyeleri, 

Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Yıldırım, Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Oğuz Süzer, Anadolu Hisarı Ortaokulu Müdürü Seçkin Doğan, Çubuklu Şehit İsmail Kefal İlkokulu Müdürü Bayhan Tekin, Beykoz Özel Eğitim İş Okulu Müdürü Süleyman Arif Demircioğlu, Beykoz Anadolu Lisesi Müdürü Sabahattin Sarp, İsmail Özseçkin İlkokulu Müdürü Adem Yıldız, smail Özseçkin Ortaokulu Müdürü Ahmet Filiz, Yenimahalle Anaokulu Müdürü Betül Kuru, Ahmet Mithat Efendi İlkokulu Müdürü Zekeriya Atayan, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Kayhan Yenipınar, Çubuklu Şehit İsmail Kefal İlkokulu Öğretmeni Bayram Yıldız, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Öğretmenlerinden İlknur Bakoğlu Tabak, Nezahat Koptagit, Hacer Koptagit, Ersel Saltaş, Çubuklu Şehit İsmail Kefal İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Öztürk ve Yönetimi, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Cüneyt Yalvaç ve Yönetimi ile çok sayıda Beykozlu katılım gösterdi.

Gecenin açılış konuşmasını ev sahibi Ozan Derviş yaptı. Derviş “Bu yıl Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla dokuzuncusunu düzenlediğimiz Beykoz Şiir Akşamları programımıza hoş geldiniz. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve sayısız canı hayattan koparan Covid-19 küresel salgını sürecinde gerçekleştiremediğimiz, salgının azalmasıyla, pandemi sürecinde gerçekleşemeyen etkinliklerin peş peşe gerçekleşmesiyle biraz demlenme sürecine aldığımız 9. Beykoz Şiir Akşamı etkinliğimizde beraberiz. Allah bizlere pandemi sürecinde yaşanan olumsuzlukları bir daha yaşatmasın, unutmayalım şu dünyada ne olursa olsun her şeyin başı sağlık. Ben bu duygu ve düşüncelerle, şiir akşamı etkinliğimize katkılarından dolayı Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın şahsında etkinlik için çalışan tüm Beykoz Belediyesi personeline ve Egemen Cam Atölyesi Sahibi Elif Çelik ile Cam Ustası Mehmet Kömürcü'ye çok çok teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

Ozan Derviş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe'nin duygu ve düşüncelerini aldı. Şiir Akşamı programına renk katması düşüncesiyle, şiir okuyacak kişilerin sıralaması kura usulü ile belirlenirken, protokol konuşmacıları ilk şiir okuyacak kişileri çektikleri kuralarla belirlediler.

Beykoz Şiir Akşamı programının sekizincisinde de şiir seslendiren katılımcılara Uluslararası Cam Sanatçısı Mehmet Kömürcü’nün maharetli ellerinden çıkan laleleri armağan eden Egemen Cam Atölyesi sahibi Elif Çelik, dokuzuncu Beykoz Şiir Akşamı programında da şiir seslendiren katılımcıların Covid-19 belası başta olmak üzere tüm olumsuzluklara karşı nazarlardan korunması için yine Mehmet Kömürcü imzası taşıyan nazarlıkları katılımcılara armağan etti.

Protokol konuşmacılarının ardından her şiir seslendiren katılımcının kendisinden sonra şiir okuyan katılımcıyı belirlediği 9. Beykoz Şiir Akşamı etkinliğine Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Adem Öztürk, Ahmet Katırcı, Bülent Erdoğan, Elif Çelik, Erdal Öztürk, Eylem Sabırhoşgör Uzuner, Feride Gündüz, Gaye Zayıf, Habip Küçükseymen, Hasan Ceylan, Hüseyin Hüsnü Kolcu, İbrahim Akçay, Melih Ulu, Mikail Akyıldız, Mihrinaz Ferhan Arduç, Muharrem Kaşıtoğlu, Necla Yılmaz, Nevin Çalışkan, Neyir Erkan Şişman, Özlem İpek Özkurt, Rukiye Kalafat, Safiye Bereket, Serap Sokol, Serhat Gül, Şahin Çınar, Şenol Korkmaz, Tekin Toklucu, Tuncay Ünde, Yekta Aydın, Zafer Aslan ve Zekeriya Atayan seslendirdikleri şiirler ile katkı sunarken gecenin fon müziklerini Beykoz Musiki Cemiyeti Üyeleri Yener Soytürk ve Ömer Akyol yaptı.

Unutulmaz dakikaların yaşandığı gecede, tüm katılımcılarının şiirlerinin basıldığı kitapçıklar izleyenlerle buluşturuldu. Gece boyu şiir aralarında gerçekleştirdiği konuşmalarda Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş, 9. Beykoz Şiir Akşamı etkinliğinin 2 Aralık Cuma günü gerçekleştiğini ve hemen bir sonraki gün olan 3 Aralık’ta da Dünya Engelliler Farkındalık Günü etkinliklerinin gerçekleştiğini vurgulayıp bu kapsamda 9. Beykoz Şiir Akşamı etkinliğini Beykoz’un özel insanlarına ithaf ederek, TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, BOÇAY Başkanı Bülent Taştan ve Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Dilek Akın Bülbül’e Egemen Cam’ın şiir akşamına özel hazırladığı nazarlıklardan armağan etti.   

Gecenin sonunda Beykoz’da katıldığı tüm etkinliklere eli boş gitmeyen El Sanatları Tasarım Sanatçısı Osman Topuz, kendi imalatı olan, bir yüzünde Ozan Derviş’in fotoğrafı, diğer yüzünde 9. Beykoz Şiir Akşamı’nın davetiyesi olan özel kitap saklama kutusunu Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ile birlikte Ozan Derviş’e armağan etti.

Şahlanış Partisi Genel Başkanı Murat Altun, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Gelecek Partisi Beykoz İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla, Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, İş İnsanı Hayrullah Aytaç ve eşi Nilüfer Aytaç ile yine Beykozlu İş İnsanı Serhat Ismik çelenk çiçekleri ile CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez, Bende Varım Derneği Başkan Yardımcısı Gül Özmen, Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Dilek Akın Bülbül, Çubuklu Şehit İsmail Kefal İlkokulu Müdürü Bayhan Tekin ve Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Öztürk, Yenimahalle Anaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Merve Berber ve Asiye Akdağ 9. Beykoz Şiir Akşamı’na buket çiçekleri ile katkı koydular.

Gecenin sonunda çekilen hatıra fotoğrafı sonrası 9. Beykoz Şiir Akşamı programı sona erdi. 

Haber Merkezi

Tamir ustası Beykoz'da yeniden duymaya başladı
Önceki Tamir ustası Beykoz'da yeniden duymaya başladı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz