Beykoz’da 9 mahalleye 9 halı saha

  • 16.04.2015 15:09
  • Güncelleme: 16.04.2015 15:12
  • Okunma: 8959 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki spor kulübü temsilcileriyle bir araya geldi.
Beykoz’da 9 mahalleye 9 halı saha

İlçede yeni kurulan üniversitelerle birlikte Beykoz, 'eğitimin başkenti' olmak yolunda hızla ilerlerken, sportif alandaki başarıları ve yatırımlarıyla da göz doldurmaya başladı. Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Derneği (BİSK)'in öncülüğünde onlarca spor kulübü İBB Koru Tesisleri'nde bir araya gelirken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in açıklamaları yine güne damgasını vurdu. Spor kulüplerinin 'insan' kazanmak dışında bir kazancı hedeflememesi gerektiğinin altını çizen Başkan Çelikbilek, kulüplerinde kâğıt oyun ları oynatan Spor Başkanları'nı ve derneklerini de uyardı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ayrıca, TFF'ye yaptırılacak 9 mahallede 9 Halı sahanın da müjdesini verdi.

İBB Koru Tesisleri'nde gerçekleştirilen yemekli davete, BİSK'in yanı sıra Beykoz Belediyesi'ne bağlı spor hocaları, ilçe spor kulüpleri ve ilçe spor derneklerinin yetkilileri ve mensupları katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren BİSK Başkanı Abdullah Yümsel, Beykoz Belediyesi'nin spora olan katkılarından bahsetti ve katılımcılara teşekkür etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Çelikbilek: “Tamamlandıktan sonra Beykoz, Yarı Olimpik bir havuza kavuşacak”

"Sizler getirisi olmayan, yalnızca götürüsü olan bir iş içerisindesiniz. Yaptığınız işin getirisi yalnızca insandır. Eğer insanı kazanmış olursanız, işte bu sizin en büyük kazancınızdır. Yoksa burada maddi anlamda bir kazanç sağlamak mümkün değildir.

Bizim Belediye olarak yaptıklarımız var ancak eksiklerimiz de vardır, olabilir. Elimizden geldiğince destek olmaya gayret gösteriyoruz. Bizim şu anki en büyük hedefimiz, şu Beykoz Spor Kompleksi'dir. Bittikten sonra Beykoz rahatlayacak: Hem Kapalı spor alanı anlamında genişleme olacak hem de Beykoz Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'na kavuşacak. Bildiğiniz gibi Recep Şahin Köktürk'te bir yüzme havuzumuz var ve bunun açılması için çok büyük mücadele verdik. İçimizden birileri buranın açılmasını o zamanlar istememişti. Ancak şimdi Beykoz'umuzun bir yüzme havuzu var ve Beykoz Spor Kompleksi'nin tamamlanmasının ardından hem kapalı spor salonumuz olacak hem de varolan yüzme havuzumuza Yarı Olimpik bir yüzme havuzu daha eklenecek.

‘Şahinkaya, 3 yıl sonra hazır!”

Şahinkaya Spor Tesisi'nde bazı teknik sebeplerden dolayı bir sıkıntı var. Projesini biz yapmıştık biliyorsunuz, şimdi revize etmek gerekecek ve onu da yine biz yapacağız. Ne kadar süreceğini tahmin etmek zor ancak 2 ya da 3 yıl süreceği öngörülüyor. Ancak bittikten sonra Beykoz, büyük bir spor alanına kavuşmuş olacak.

Paşabahçe Stadımıza bir tribün yapmak istiyoruz. Boğaziçi ile bu konuyla ilgili olarak görüşüyoruz. Eğer izin alabilirsek, Paşabahçe Stadı'nı iki tribünlü bir Stada dönüştürmüş olacağız. Tamamlandıktan sonra da Paşabahçe'ye rakip takımlar geldiği zaman, bir karışıklık olmadan sporseverler rahat rahat maç izleme imkânına kavuşmuş olacak.

‘9 Mahalleye 9 Halı sahası’

Bu dönem yine biz Mahmutşevketpaşa, Akbaba, Dereseki, Örnekköy, Kanlıca, Kaynarca, Rüzgarlıbahçe, Yenimahalle ve Beykoz'da olmak üzere toplamda 9 halısaha inşa etmek için anlaşmaları yaptık. Bunları biz yapmayacağız, Türkiye Futbol Federasyonu yapacak. Önce ilk 4'ünün inşasına hemen başlayacak ve Haziran ayındaki seçimlerin ardından da diğerlerine başlanacak. Aslında bizim Beykoz Stadımızı da TFF yapacaktı ancak onlar inşaat işine girmiyorlar. Daha çok iç kısımlarla ilgili çalışma yapıyorlar. Bu nedenle Beykozspor Stadı'mızın da dış kısımlarını biz yapacağız ve içerisini ise TFF üstlenecek."

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ardından söz alan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da bir konuşma yaparken, Beykoz'da futbolun dışında da spor dallarının olduğunu dile getirerek şöyle dedi:

Kaymakam Erdoğan: “Futbol dışında da potansiyelimiz var!”

"Belediye Başkanımız da bunu vurguladı: Futbol esas alındığı için hep oralarda dönüp dolaşıyoruz. Oysa Beykoz'da ayrı bir potansiyel var. Deniz kenarında yaşıyoruz ancak su sporlarıyla ilgili fazla bir etkinliğimiz yok. Bir kürek takımımız var aslında... Onlara geçtiğimiz yıl bir tesis de yaptırmıştık.

Beykoz'da aslında iyi bir potansiyel var. Burada binicilik var. Eski köy yeni mahallelerimizde güzel tesisler var. Binicilikle ilgili geçtiğimiz yıl bir programa katılmıştık. Bu yıl bahar aylarında yeniden yapılacak. Belediye Başkanı tarafından binicimiz ödüllendiriliyor. Bunlar büyük potansiyeldir. Sonra atıcılık var. Bir yerimizi biz iyileştirdik, muhtemelen diğer yeri de Belediyemiz iyileştirecek. Atıcılıkla ilgili poligonumuz var. Bunları değerlendirmek gerekiyor."

Konuşmaların ardından soru-cevap bölümüne geçildi ve spor başkanlarının sorularına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yanıt verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

murat yıldan (7 yıl önce)

9 halı sahanın 1 tanesi Kanlıca'da Halı saha yapılmak istenen alandır. 23.10.2014 te Yücel başkanın açılışını yaptığı Kanlıca Şehit Furkan Doğan parkı içindeki Tenis kordu halı sahaya döndürülecektir. Tenis kordu zeminiyle, direkleriyle, filesiyle daha yapılalı 8 ay olmuştu ve bizer burada tenis oynuyorduk. daha fazla futbol, daha fazla gürültü, daha fazla kalabalık ve daha fazla küfür ortamı oluşacak o alan süper bir manzaraya sahip mesire alanı tadında bu yüzden o alana HALI SAHA İSTEMİYORUZ.

Yorum Yaz