Beykoz'da bu pazar günü yine hareketli geçecek

  • 0
  • 1536
Beykoz'da bu pazar günü yine hareketli geçecek
Beykoz'da bu pazar günü yine hareketli geçecek
Beykoz'da bu pazar günü yine hareketli geçecek

Oral-B'nin ana sponsorluğu ve Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliğinde dünyanın kıtalararası ilk triatlonu 2. kez düzenleniyor.

İstanbul'da 11 Eylül'de düzenlenecek Oral-B Boğaziçi Triatlonu'nda yurtiçi ve yurt dışından 800 triatlet şampiyonluk mücadelesi verecek.

Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı olan İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu 2. kez Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın himayelerinde, Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Triatlon Federasyonu'nun organizasyonu ve Oral-B’nin ana sponsorluğunda heyecan dolu anlara sahne olacak.

Boğaz manzarası eşliğinde sporseverler tarafından ilgiyle takip edilecek organizasyonda triatletler 2.3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan zorlu 3 etapta, takımlar ve ferdi olarak en iyi dereceyi yapmak için ter dökecek.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu kapsamında Kanlıca-Küçüksu arasında kulaç atacak sporcular sudaki mücadelenin ardından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde pedal çevirerek Asya’dan Avrupa’ya geçecek.Yarış, Küçüksu Çayırı’ndan Çubuklu arasındaki koşu etabıyla sona erecek.

Tükiye’de ilklere sahip spor yatırımlarının yapıldığı Beykoz’a dikkatleri çekecek organizasyon sporcuların heyecan ve güç gerektiren yarışı sırasında ilçenin tanıtımına da katkı sunacak.

“Beykoz’da spor yaşamın merkezinde olsun istiyoruz”  

Organizasyonun lansman toplantısında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe halkına verdikleri fırsat için teşekkür etti.

Aydın, " Çok Anlamlı bir organizasyonun 2.sini inşallah gerçekleştireceğiz önümüzdeki pazar günü ve Türkiye’nin en güzel noktalarından bir tanesinde. Başkanımızın yanında bilgi vermek çok doğrumu bilmiyorum ama bu organizasyonda malum Triatlon deyince 3 farklı branşta yarış yapılacak. Önce 2.3km’lik Kanlıca-Küçüksu arasında yüzme, boğaz içerisinde. Bu boğazın muhteşem güzelliğinde yüzme yarışı yapılacak. Arkasından FSM Köprüsü Asya’dan Avrupa’ya gidilecek ve tekrar geri dönülecek. 40km’lik bir etap söz konusu. Sonrasında Küçüksu Çayırından Çubukluya 10Km’lik koşu olacak. 3 farklı branşı bir araya getirdiği için böylesine anlamlı bir organizasyonu bizlerde ev sahipliği yapmış olacağız. Ben inanın çok büyük bir mutluluk yaşıyorum. Bu mutluluğu Beykoz Belediye Başkanı sıfatı ile yaşıyorum. Bu mutluluğu bize sunan Beykozlu hem şehirlilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Beykoz'un sporla markalaşmasını hedeflediklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Aydın, "Özellikle doğa sporları. Beykoz bu anlamda son derece elverişli bir mekan. Doğa sporlarının Beykoz’da biz yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. İnsanımızın 7’den 70’e tabiri caizse spor yapmasını istiyoruz. Özellikle gençlerimizin spor yapmasını istiyoruz. Günümüz koşullarında gençlerimizin daha düzenli, daha disiplinli, daha mutlu, daha sağlıklı, daha başarılı geleceğe daha umutla bakan bireyler olabilmesi içinde sporun çok büyük katkısı olduğuna inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Devlet spor bilimleri üniversitesi Beykoz'da"

Aydın, şöyle devam etti:

"Beykoz’umuzda çok ciddi anlamda bir spor kültürünün olduğunu, varlığını da biliyoruz. Spor akademisi buradaydı. Daha sonrası fakültesi oldu. Beykoz’da inşallah temennimiz arzumun Türkiye’de ilk devlet spor bilimleri üniversitesi de Beykoz’da kurulsun diye çalışmalar yapıyoruz. Riva’da 500 dönümlük bir arazi bu iş için ayrılmış durumda. Üniversitede inşallah kurulur. Tabi ki spor yaşamı mutlu kılmak ile ilgili, sağlıklı olmakla ilgili bir uğraş. Ama spor aynı zamanda bireyin kendi özgüvenini geliştirdiği gibi toplumların da ülkelerin de kendine olan güven ve inancını geliştiren bir unsur. Bu yönü ile ben Boğaziçi Orol-B Triatlon yarışmasını son derece önemsiyorum. Gelecek güzel olsun insanlarımız mutlu ve huzurlu olsun Türkiye güçlü olsun. Amacımız gayemiz o yönde. İnşallah sağlık ve başarıyla güzel bir organizasyon gerçekleştirilir. 800 arkadaşımızın müracaatını kesmişler, 800 tane sporcumuza da başarılar diliyoruz. Onlar çok güzel rol modeller. Gençler var, benim yaşımda olanlar var. Hatta daha yaşlı olanlar var. Toplumun her kesimine buradan mesajlar veriliyor. Bu bizim geleceğimizi de aydınlatan bir ışık aynı zamanda."

"Triatlonun marka değeri ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlıyoruz"

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, "Bu yarış branşın marka değerine ve ülkemizin tanıtımı ile spor turizmine çok ciddi bir katkı sağlıyor. Geçen yıl pandemi nedeni ile katılımı sınırlamak zorunda kalmıştık. Hedefimiz 500 sporcu ile başladığımız organizasyona, bu yıl 1000, gelecek yıldan itibaren de 4 bin sporcuyla devam etmek. Organizasyonun, 2023'te Avrupa ve Asya Şampiyonası Final Müsabakaları'na ev sahipliği yapması için görüşmelerimiz devam ediyor. Ülkemiz coğrafi olarak çok özel bir konumda bulunuyor. Asya ve Avrupa'nın köprüsü bir ülke olarak, bu buluşmaya anlam katacağımıza inanıyoruz. Belediyemize ve triatlon sporuna güçlü bir destek sunan Oral-B’ye buradan teşekkür etmek istiyorum. Bu destek sayesinde Triatlon sporunda önemli adımlar atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

"Triatlon sporuna desteğimiz kararlı bir şekilde sürecek”

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu gibi bir organizasyonun sponsorluğunu üstlenmekten mutluluk duyduklarını ifade eden P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu BaşkanıTankut Turnaoğlu şunları söyledi:

"Spora verdiğimiz geniş kapsamlı destek çerçevesinde Oral-B markamız yaklaşık iki yılı aşkın bir süredir Türkiye Triatlon Federasyonu’nun ana sponsorluğunu yapıyor ve bu önemli spor dalının ülkemizde gelişmesi için çalışıyor. Avrupa’da futboldan sonra en fazla kayıtlı sporcu bu dalda bulunuyor. Türkiye’de ise yeterince tanınmıyor. Bu sporun ülkemizde hak ettiği noktaya gelmesini desteklemek istiyoruz. Çalışmalarımızdan son derece olumlu sonuçlar ve tepkiler alıyoruz. Oral-B sponsorluğuyla gerçekleşen yarışlar bu alandaki sporcularımızın deneyimini artırırken, yapılan tanıtım ve reklamlarla da gençlerin bu spora ilgisini artırıyoruz. Bu başarılı organizasyonun ikinci kez aynı yüksek standartlarda düzenlenmesi nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’na, onun nezdinde tüm bakanlık teşkilatına ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Sayın Bayram Yalçınkaya’ya ve belediyemize teşekkür ediyorum. Triatlon sporuna desteğimiz kararlı bir şekilde sürecektir."

Haber Merkezi

AB’den Türkiye’ye Schengen adaletsizliği
Önceki AB’den Türkiye’ye Schengen adaletsizliği
Bursa'dan aldığı motorla Beykoz'da çevirmeye takıldı
Sonraki Bursa'dan aldığı motorla Beykoz'da çevirmeye takıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz