Beykoz’da 8 hafta sonra yasaksız hafta sonu

  • Güncelleme: 06.06.2020 15:07
  • Okunma: 3913 kez
  • Yorum: 0
Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Beykoz’da da bu hafta ilk kez uygulanmadı.
Beykoz’da 8 hafta sonra yasaksız hafta sonu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 10 Nisan’dan itibaren her hafta sonu bazen diğer tatillerle birlikte uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla bu hafta ilk kez uygulanmadı.

İçişleri Bakanlığınca ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın inisiyatifiyle iptal edilmişti. Sıcak havanın da etkisiyle vatandaşların sokağa akın etmesi beklenirken, korkulan bir tablo yaşanmadı.

İlçenin hemen her noktasında maske ve sosyal mesafe kuralına uyulurken, minibüs ve dolmuşlarda da herhangi bir yoğunluk yaşanmadı.

Kanlıca Sahilinde deniz mevsimi başladı

Beykoz Kanlıca Sahilinde çok fazla yoğunluk yaşanmadı. Bazı vatandaşlar balık tutarken, bazıları da aileleriyle yürüyüş yaptı.

Sıcak hava nedeniyle bazı vatandaşların Kanlıca Sahilinden denize girerek serinlemeye çalıştıkları görüldü.

Kanlıca Meydanında bulunan kafelerde de bazı vatandaşlar Kanlıca Yoğurdunu tadarken, bazı vatandaşlar da sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun şekilde bir araya gelerek vakit geçirdi.

İBB Trafik uygulamasına göre kent genelinde trafik sıkışıklığı olmadığı, 14.30 itibariyle trafik yoğunluğunun yüzde 29 olarak ölçüldü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kısıtlama, Kanlıca, Sahil

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz