Beykoz’da 72 gün sonra Cuma namazı kılındı

  • 1
  • 10317
Beykoz’da 72 gün sonra Cuma namazı kılındı
Beykoz’da 72 gün sonra Cuma namazı kılındı
Beykoz’da 72 gün sonra Cuma namazı kılındı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen toplu ibadet, 72 gün sonra Beykoz’da Anadoluhisarı’ndaki Toplarönü Namazgahında başladı.

Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelenin ilk aşamasının tamamlanmasının ardından yeni sosyal hayata dönüşün başladığı günlerde yeni kurallarla birlikte Cuma namazları da yeniden başladı.

Beykoz’da İlçe Müftülüğü ve Kaymakamlıkça belirlenen 95 alanda kılınan namaza çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaz aylarında açılan Anadoluhisarı Toplarönü Namazgahında da Cuma namazı kılındı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla namazgah da yaz ayları için açılmış oldu.

İstanbul’un Fethinin 567. Yıl dönümü nedeniyle Anadoluhisarı surlarında mehter takımı marşlar çaldı. Fetih için şükür duaları edildi.

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethi sırasında ordusuna ve komutanlarına namaz kıldırdığı yer olarak bilinen tarihi namazgahta sosyal mesafeye dikkat edilerek yılın ilk Cuma namazı kılındı.

Namaz kılmaya gelen vatandaşlar kendi seccadeleriyle namazgaha gelirken, maske kuralına da uyulduğu görüldü.

Öte yandan farz namaz kılındıktan sonra namazgah görevlilerin de yönlendirmesiyle kontrollü olarak boşaltıldı.

Yeni kurallarla kılınan ilk Cuma namazına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, namazı Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe kıldırdı.

Efe, vatandaşlara abdestlerini alarak gelmelerini, maske takmalarını, seccadeleriyle ibadete katılmalarını, sosyal mesafenin korunmasını, fiziksel temastan kaçınılmasını ve en ufak bir rahatsızlığı olanların evlerinde kalmaları gerektiğini hatırlattı.

Namaz öncesi namazgahın yanı sıra Beykoz’da Cuma namazı kılınacak bütün alanlar Beykoz Belediyesi ekiplerince dezenfekte edildi.

Haber Merkezi

Yaz aylarının vazgeçilmezi klimalar
Önceki Yaz aylarının vazgeçilmezi klimalar
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (1 Yorum)

Mehmet Bülent Zoroğlu (4 yıl önce)

Çekilen Başka Fotolar varsa görebilirmiyiz ?

Yorum Yaz