Beykoz'da 7 mahalleye elektrik kesintisi

  • Güncelleme: 05.07.2020 20:13
  • Okunma: 10381 kez
  • Yorum: 0
Yapılan duyuruya göre Beykoz'un 7 mahallesinde 6 Temmuz günü elektrik kesintileri yaşanacak.
Beykoz'da 7 mahalleye elektrik kesintisi

Beykoz Çamlıbahçe, Acarlar, Alibahadır, Bozhane, Göllü, Öğümce ve Paşamandıra Mahallelerinde yaşanacak elektrik kesintileri aşağıdaki sokaklarda ve saatlerde yaşanacak.

Duyuruya göre 6 Temmuz Pazartesi günü Beykoz'un Acarlar Mahallesi sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında 10, 43, 57, 58, 59, 60, 62, 63, 64 ve 65. sokaklarında elektrik kesintisi meydana gelecek.

Aynı gün sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında Çamlıbahçe Mahallesi Yenihan, Akademi ve Kalem Çıkmazına enerji akışı sağlanamayacak. 

Saat 10.00-14.00 arasında Alibahadır Mahallesi'nde Nebil Çıkmazı, Samyeli Çıkmazı ve Mucize Sokaklara,

10.00-14.00 arasında Bozhane Mahallesi Bayırbaşı, Göllü, Kapadokya, Bozhane, Fedakar Çıkmazı, Park Çıkmazı, Kılıçlı, Çarşı, Gönen, Çatalca, Kuyubaşı, Seydişehir ve Bakkal Çıkmazına,

Aynı saatlerde Göllü Mahallesi, Göllü, Baraj Yolu, Yardımsever, Vakıf, Dayıbey, Dereboyu Yolu ve Zıpkın Sokaklarına,

Öğümce Mahallesinde, Cümbüş Çıkmazı, Ünal Çıkmazı, Köy Konağı Çıkmazı, Seniye İsmail Hanım, Tarana Bayırı, Acısu Çıkmazı, Bay, Yapı Çıkmazı, Sarımsakdere Çıkmazı, Tatlısu Çıkmazı, Turuplu, Öğümce Yolu ve Coşku Sokaklara elektrik akışı, planlı bakım ve onarım çalışmaları kapsamında sağlanamayacak.

Yine 6 Temmuz günü 10.00-14.00 saatleri arasında Paşamandıra Mahallesi Muhtar İbrahim Yüksel Çıkmazı, Nilgün Çıkmazı, Oda, Kalkanlı, Karakartal, Bilmen, Fanus, Figüran, Medeni Çıkmazı, Dalyan Çıkmazı, Salih Çavuş Çıkmazı, Kiradere Çıkmazı, Çayırlı Çıkmazı, Fildişi Çıkmazı, Kuz dere Çıkmazı, Nevruz Çıkmazı, Sipahioğlu, Değirmendere, Paşamandıra, Demirkapı, Işıklı Çıkmazı, Filinta Çıkmazı, Davet Çıkmazı, Bahadır Çıkmazı ve Nurcan Çıkmazına elektrik kesintisi uygulanacak.

Yapılacak elektrik kesintilerinin planlı kesintiler kapsamında yapıldığı, belirli saat dilimlerinde sağanak yağmurun da etkisiyle vatandaşların evlerindeki elektrikli cihazların fişlerinin prizlere takılı olmaması gerektiği söylendi.

Ayedaş, operasyonel iş süreçlerine bağlı olarak planlı kesintilerdeki başlangıç ve bitiş saatlerinde sapmalar meydana gelebileceğini bildirdi.

Elektrik kesintisi bilgisi aldıktan sonra evinizde ya da işyerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pratik bilgiler, elektrikli aletlerinizi korur.

UPS kullanıyorsanız akülerin şarjlı olduğundan emin olunuz.​ Jeneratörünüz var ise yağ seviyesi ve su seviyesini kontrol ediniz.

Buzdolabınızda bozulabilecek ürünlerinizi kesinti öncesinde tüketmeye çalışınız. Kesinti süresince elektronik cihazlarınızı fişten çekiniz. ​​

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz