Siyaset

Beykoz’da 7. dönem resmen başladı

Beykoz’da 7. dönem resmen başladı
2014.09.03 00:00
| | |
7005

Beykoz Belediyesi'nde 7. Dönem resmen başladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve 31 Meclis Üyesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar.

Törende konuşan İlçe Seçim Kurulu BaşkanıZeki Sağlam, demokrasinin çok güzel olduğunun altını çizerek, "Ne güzel, herkesin yüzü gülüyor. Önemli olan, kazananın da kaybedenin de her bir noktada gülmesi" diye konuştu. Hakim Zeki Sağlam"Yüksek Seçim Kurulu'nun bize verdiği yetkiyle, İlçe Seçim Kurulu tarafından imzalanmış ve onaylanmış Beykoz Belediye Başkanlığı mazbatasını Yücel Çelikbilek'e takdim ediyorum" sözleriyle 3. Çelikbilek Dönemi'ni resmen başlatmış oldu.

'Çelikbilek mazbatasını Sağlam'ın elinden aldı' 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ndeki tören, aziz şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'yla başladı. Ardından bir konuşma yapan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Zeki Sağlam, böylesi bir kalabalığa karşı ilk kez konuşacağını belirtti. Oldukça heyecanlı olduğu dikkat çeken Sağlam, daha önce Trabzon Ticaret Mahkemesi Başkanlığı yaptığını ve son iki yıldır bulunduğu Beykoz'da ise İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğünü dile getirdi. Hakim Sağlam'ın "En yaşlıları olduğum için beni bu göreve verdiler" sözünü Başkan Çelikbilek"En gençleri!" diyerek düzeltti. Çalışma arkadaşlarıyla uyum içerisinde çalıştıklarını ve muhtarlıklarla ilgili yaşanan sıkıntıları da atlattıklarını ifade eden Hakim Zeki Sağlam, akabinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e mazbatasını takdim etti. 

'İşte, yeni Meclis Üyeleri' 

Başkan Yücel Çelikbilek'in ardından Beykoz'u 5 yıl daha yönetecek olan 31 kişiden oluşan Meclis Üyeleri de birer birer sahneye çıkarak mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu yetkililerinin elinden aldı. Daha önce ve ilk kez sadece Dost Beykoz'un duyurduğu gibiMeclis Üyeleri şu isimlerden oluştu: 

Muharrem Kaşıtoğlu, Şahin Emanet, Erdal Demir, Muhammed Hanefi Dilmaç, Aydın Düzgün, İbrahim Hocaoğlu, Manolya Demirören Tekin, Mehmet Gülen, Furkan Köse,Yılmaz Işık, Nevzat Oral, Tuncer Dede, Gülay Demirel, Gül Biçer, Kerem Ersin, Bayram Çevik, Emin Yavuz, Süleyman Kılıç, Salim Öztürk, Deniz Yıldız, Engin Yıldız, Yakup Özbek, Aydın Habil, Sinan Çıtlak, Suha Okay Uzun, İskender Öz, Yılmaz Özdemir, Cavit Gül, Ahmet Soylu, Hakkı Emanet ve Emine Ünlü. 

Törenin ardından Beykoz Belediyesi'nin önündeki alanda kurulan sahnede Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek halkı selamladı. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nın tam kadro olarak hazır bulunduğu kutlama töreninde, Başkan Çelikbilek bir konuşma yaptı. Sözlerine, "7. dönem başladı ve güzel başladı. İnşallah sonu da güzel bitecek. Allah'tan niyazımız budur"diyerek başlayan Yücel Çelikbilek, şunları söyledi: 

'Halk, Recep Tayyip Erdoğan dedi' 

"Gece demedik, gündüz demedik; epey zamandır hizmet için koştuk. son 3 aya geldik, o safhaları geçtik. Beykoz Halkı'nın karşısına çıktık. 250 bin nüfuslu ve 181 bin seçmenli Beykozlunun karşısına çıktık. Pazar günü ise Beykoz'daki Halk, başında Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu AK Parti'yi tercih etti. Onun aday gösterdiği Yücel Çelikbilek kardeşinize Beykoz Halkı oy verdi. Meclis Üyesi arkadaşlarımıza da oy verdiler ve biz hizmet etmek için bu saat itibariyle yola çıktık. 

Öncelikle bu seçimin milletimize Allah'tan hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu seçim, sadece Beykoz'un seçimi olmadı. Bu seçim, Türkiye'nin seçimidir. Bu seçim arifesinde çok şeyler söylendi. Milletin kafasını bulandırmak için, milleti maniple etmek için o kadar çok şey söylendi ki... Ben 25 seçim dönemi yaşadım ancak bu dönem kadar milletin kafasının kirletilmek istendiği bir dönem görmedim. İnsanların bu kadar yalanlar icat etmesine ilk defa bu dönem şahit oldum. Onun için bu dönem yapılan seçim çok anlamlıdır. Bu dönemde yapılan seçim, Türkiye'de aydınlığın karanlığa karşı galibiyetidir. Bu dönemki seçim, gerçeğin yalana galibiyetidir. Hiç kimse alınmasın! Eğer yalanlar söylenmese, gerçeğin değeri ortaya çıkmaz. Gerçekler olmasa yalan fark edilmez. 

'AK Parti rozetimi çıkarmam' 

Beykoz önemli bir yer. Bu mübarek beldeyi yalanlarla karalamak isteyenlere, Beykoz Halkı yakışan cevabı verdi. Ben Beykoz Halkı'nın bu anlamdaki kararlılığına boynumu eğerek saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, varolun. İyi ki varsınız. 

Belediye Başkanı 250 bin vatandaşımın hizmetkârıdır. Yalnızca partimin mensuplarının değil, beni seçenlerin değil; herkesin hizmetkârıyım. Derler ki: 'Belediye Başkanı buraya çıktığında yakasından AK Parti rozetini çıkarır'. Hiç kusura bakmasınlar, asla çıkarmam bu rozeti yakamdan! Ben buraya AK Partili kardeşlerimin dualarıyla ve destekleriyle geldim. Bu rozeti onurla taşıyacağım. Ama asla şunu yapmayacağız: Karşımızdaki kim olursa olsun, babamız dahi olsa adaletsiz davranmayacağız. İşte AK Parti'nin farkı burada. 

'Ben rozetimi çıkardım, tarafsızım' değil! Tarafsızlık, uygulamadadır. Tarafsızlık davranış biçimindedir. Yoksa sözle siz o kadar söylersiniz ki... ama uygulamada bu olmamışsa, hiçbir değeri yoktur. Uygulamada, Beykoz'da her hakkı olan kim ise nerelidir, kimdir, hangi bölgenin insanıdır, dini nedir, mezhebi nedir, inançlı mıdır inançsız mıdır, o beni ilgilendirmiyor. Önemli olan o insanın burada hakkı var mı yok mu? Hakkı varsa, o insanın benim başımın üzerinde yeri var. İşte Adalet ve Kalkınma Partisi'nin anlayışı bu! Çünkü biz adaletli olacağız. Ülkemizin kalkınmasını isteyeceğiz. Herkese eşit davranacağız. Ama asla bizi buralara getiren, geceleri kalkıp dua eden, sabahları ilk duasına bizi koyan o bacımın, kardeşimin, amcamın ve seçim gününe kadar çocuk olduğu halde elini açıp bana dua eden minik yavrunun benim gözümdeki değerini kim azaltabilir ki? Hepinizin benim gönlümde özel bir yeriniz var. 

'İkinciliğe düşürmeye kimsenin gücü yetmez!' 

Bu süreçte değerli İlçe Başkanımız Adem Sefer Bey'e... Yönetim Kurulu Üyelerimize... Kadın Kolları Başkanı Sevim Hanım'a... Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam'a... Sandık görevlilerimize... Mahalle Başkanlarımıza... ve onların başında bir orkestra şefi gibi çalışan SKM Başkanı Mustafa Gürkan'a... ve tüm arkadaşlarımıza... hepsine en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

Beykoz yeni bir döneme girecek. Beykoz'da umutların arttığı ve Beykoz'da kalmak adına ümitlerin daha da pekiştiği, imar sorunlarının çözüldüğü bir döneme giriyoruz. İnşallah Beykoz hem Boğaz'ın hem İstanbul'un hem de Türkiye'nin incisi olacaktır. 5 yıllık süre içerisinde Allah'ın izniyle sizlerin hizmetinde olmak bizim için onurdur. Ben inanıyorum ki, Rabbimin yardımı oldukça, Beykozlu'nun gönlünü kazandıkça, burada AK Parti'yi ikinciliğe itmeye kimsenin gücü yetmeyecektir." 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ardından kürsüye gelen AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Gürkan, seçim sonrası her 2 Beykozlu'dan 1'inin kendilerine oy verdiğini kaydederek, "Bu bize büyük sorumluluk yüklemiştir. Ancak biz maraton koşucusuyuz. Kısa mesafe koşucusu değiliz. Biz önümüzdeki 5 yıl için seçim kazanmamıza rağmen, 2019 seçimleri için de şimdiden çalışmalarımıza başlayacağız. Bu seçimler bir netice değildir bizim için... Bizim bu zamana kadar bu partide gördüğümüz terbiye ve anlayış budur" şeklinde konuştu. 

Yedi yıldır ilçe Başkanlığı yapıyorum 

SKM Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından kürsüye gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ise "Ben 7 yıldır İlçe Başkanlığı yapıyorum ama yalnız değilim. Sağ kolum ve sol kolum olan Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı'mı yanıma almak istiyorum" diyerek Sevim Gülşen ve Fatih Sağlam'ı yanına çağırdı. Beykoz Halkı'na destekleri için teşekkür eden Adem Sefer"Biz Sayın Belediye Başkanımıza ve 20 Belediye Meclis Üyesi arkadaşımıza büyük vebal yükledik. Ben inanıyorum ki, 2019 yılına gelindiğinde Beykoz'un mülkiyet sorunu ortadan kalkacak, imar sorunu ortadan kalkacaktır. Beykoz'da refah seviyesinin yükseldiği bir dönemi hep birlikte yaşayacağız" dedi. Milletvekili Metin Külünk'e de teşekkür eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, "Milletvekilinden öte bize bir ağabey oldu. Her zaman destek oldu, bizden desteğini esirgemedi. Hamdolsun ki Rabbim bizi utandırmadı"diyerek sözlerini bitirdi. 

Seçim sürecinde teşkilatla birlikte çalışmalara katılan ve gittiği her yerde güçlü retoriğiyle halkın sempatisini kazanan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise konuşma yapan son kişi oldu. Beykoz Belediyesi önünde toplanan yüzlerce kişiye bilindik vurgulu ve etkili konuşmasıyla seslenen Metin Külünk, kazanılan seçimle birlikte Halkın darbecilere yanıt verdiğini belirtti. "Her şeyin en güzeline layık olan ve her türlü baskıya, her türlü yalana ve her türlü darbe girişine rağmen dimdik duran; doğrunun, gerçeğin yanında duran güzel yürekli Beykozlular merhaba" diyerek sözlerini sürdürdü. 

Milletvekili Metin Külünk, şunları ifade etti:

"Onlara sizin sorunlarınızın çözümü için gayret eden AK Parti iktidarının aldığı kararları Anayasa Mahkemesi'ne götürmelerini 30 Mart'ta suratlarına çarptınız. Siz, Yücel Çelikbilek bu şehirde değerleriyle birlikte Başkan olduğu için Beykoz'u SİT alanına dönüştürmelerini suratlarına çarptınız. Siz, onların yalanlarını aldınız ve Ayazma'da Tokatköy'de Gümüşsuyu'nda Poyraz'da Çğdem'de Paşabahçe'de Rüzgarlıbahçe'de Hisar'da Kavak'ta Riva'da suratlarına çarptınız. Siz, 30 Mart'ta dediniz ki Beykoz'da: 'Bizim bu yalanlara karnımız tok!'... 

'Biz, Yücel Çelikbilek'in asla yalan söylemediğine, Hakk'ın ve hakikatin yanında durduğuna bir kez daha şahitlik ediyoruz' dediniz. İşte 30 Mart'ta siz, bir şeyi başardınız: 2B problemini çözen, ardından imar problemini çözen, yükselen bir Beykoz'un ismini koydunuz 30 Mart'ta... Sadece yalancılara değil, sinsi sinsi kenarda 'Acaba Yücel Çelikbilek kaybeder mi?' diyenlere de 30 Mart'ta cevap verdiniz. 

Şimdi işimiz yeni başlıyor. Ben sizin milletvekiliniz olarak değil, bir kardeşiniz olarak buradayım. Bugün elhamdülillah, işimize başladık. Sizin derdiniz: Bizim derdimiz... Ben burada olduğum sürece, Beykoz ile ilgili önüme hangi sorun gelirse gelsin, ilgilenecek bir kardeşinizim. Bundan asla ödün vermeyeceğim" 

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün konuşmasını tamamlamasının ardından,Beykoz Belediyesi’nin iç avlusunda vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: CHP, Mazbata, Yücel Çelikbilek, Zeki Sağlam, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"