Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu

  • 0
  • 6343
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu
Beykoz’da 7’den 70’e 29 Ekim coşkusu

Dün sabah Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla ilçe genelinde başlayan kutlamalar Beykoz Sahil etkinlik alanında düzenlenen programla devam etti.

Beykoz Kaymakamlığı himayelerinde Beykoz Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıl dönümü kutlamalarına Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Semin Ozangüç, Belediye Başkanı Murat Aydın, Cumhuriyet Savcısı Doğukan Orhan, siyasi parti ve STK temsilcileri, ilçe birim müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Bayramı'nın 98. Yılı kutlamaları belediye sahil etkinlik alanında Beykoz'daki okulların katılımıyla düzenlenen programda şiirler, halk oyunu, mehteran gösterisi, bando takımı eşliğinde geçit töreni gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemine binaen konuşmayı Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli gerçekleştirdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Çiçekli, “Atatürk, ‘Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olanlar sizlersiniz’ diyerek bu görevi yarının mimarı sizlere emanet etmiştir. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere şanlı ecdadımızı kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle şükranla anıyoruz.” dedi.

“Büyük Türk milletinin bekasını…”

Beykoz Kaymakamı Çiçekli, bütün imkansızlıklara rağmen, büyük bir inançla verilen ve zaferle çıkılan Kurtuluş Savaşı’na atıfta bulunarak şöyle konuştu:

“Bu zafer cumhuriyet ile taçlandırılarak tarihimizin en büyük dönüm noktalarından biri olmuştur. Millet egemenliğine dayanan cumhuriyet idaresi Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkese fert olma hakkı vermiş ve sorumluluğu yüklemiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletimizin ortak eseridir. Büyük Türk milletinin bekasını ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegane biçimi cumhuriyettir.”

Çiçekli’nin konuşmasının ardından Hasan Cinka yönetimindeki mehteran takımı sahneye gelerek katılımcılara marşlar çalarak seslendirdi.

“Cumhuriyet” temalı konuşmayı ise Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Bölümü Öğretmeni Sinan Saim Aydın gerçekleştirdi.

Beykoz Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibinin halk oyunları gösterisiyle devam eden etkinlikte Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sudenaz Şaki de “Cumhuriyet Kuruldu” başlıklı şiiri okudu.

Kapanışta ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri protokol üyelerince takdim edildi.

Günün anısına gökyüzüne 98 adet Türk bayraklı balon bırakılırken, Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi Bando Takımının gerçekleştirdiği geçitle etkinlik sona erdi.

Bozhane’de miniklerin bayram coşkusu

Beykoz Bozhane Köyü’ndeki çocuklarda meydanlara çıkarak yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında bando takımı marşlar çalarken, köydeki öğrenciler ve sakinleri de marşlar seslendirdi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi 31 işçi alacak son gün 3 Kasım
Önceki Beykoz Belediyesi 31 işçi alacak son gün 3 Kasım
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz