Eğitim

Beykoz’da 62 okul yeni döneme hazır

Beykoz’da 62 okul yeni döneme hazır
2014.07.18 00:00
| | |
5532

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına günler kala, okullarda da hummalı hazırlık devam ediyor…

Beykoz Belediyesi de ilçedeki 62 ilk ve orta dereceli okullara sağladığı boya ve temizlik malzemesiyle öğrenciler pırıl pırıl sınıflarda eğitim görecek.

Bütün okulların çevre düzenlemeleri elden geçirilmesinin yanı sıra, talebe göre ilaçlama ve okul içi temizlikler de belediye ekipleri tarafından yapılıyor...

2011-2012 eğitim-öğretim yılı için 62 okula toplam 8 bin 200 kg dış cephe boyası, 14 bin 800 kg iç cephe boyası, 7 bin 780 litre yağlı boya, 6 bin 620 kg tavan boyası her okula sabun, çamaşır suyu, çöp kovaları, çöp torbaları faraş ve süpürge takımları, yer paspasları, temizlik bezleri ve otomatik sabunluklar verildi.

Öğrencilerin tertemiz okullarda öğrenim görmelerinin en doğal hakları olduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “İlçemizin kalkınması eğitim kalitesinin artmasına bağlı. İmkânlarımız ölçüsünde okullara desteğimiz devam ediyor. İlçemize yeni okullar kazandırıyor, başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Yeni üniversite çalışmaları ile birlikte ilçemiz önümüzdeki yıllarda eğitimle anılacaktır” dedi.

 Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"