Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor

  • 1
  • 14293
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor
Beykoz’da 600 vatandaşa bir polis düşüyor

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün her yıl düzenlediği Huzur Toplantısı, bu yılda Kavacık'taki Emniyet konferans salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen Huzur Toplantısı'na Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Beykoz Emniyet Müdürü olarak atandığını hatırlatarak, "Çok kısa bir süre sonra, ilk huzur toplantımızı yapmıştık. Sizlerle birlikte bir sinerji yaratma imkanı bulmuştuk. üzerinden bir sene geçtik. Ne seviyeye geldik, eksiklerimiz nelerdir? Ayrıca bu bir takım oyunu bizden desteklerinizi esirgemediniz. Sizlerin destekleri olmasaydı buralara da gelemezdik. Herkes biraz destek olursa başarıya ulaşıyoruz." dedi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda emniyet güçleriyle ilgili rakamlar katılımcılara aktarıldı.

"600 kişiye 1 polis memuru düşüyor"

Buna göre, 1 İlçe Emniyet Müdürü, 1 İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, 2 Komiser, 21 Komiser Yardımcısı, 2 Baş Polis Memuru, 416 Polis memuru, 67 Bekçi, 5 İdari Hizmetler Memuru, 4 Teknisyen yardımcısı, bir hizmetli olmak üzere 550 personel ile Beykoz'a hizmet veriyor.

Beykoz'da, ilçe yüz ölçümü ve nüfus bakımından 600 kişiye bir polis memuru düşüyor.

Beykoz'da Paşabahçe karakolu 37 personel, Kavacık karakolu 38 personel, Polonezköy Karakolu 24, Anadolukavağı karakolu 22 personel, Riva karakolu 21 personel ile hizmet verirken, Fatih, Çengeldere, Baklacı, Çiftlik, Yavuz Selim ve Görele Mahalleleri de Kavacık Polis Merkezi'nce hizmet veriliyor.

"5 Karakol, 4 bin 253 konuya müdahale etti"

Bu mahallelerde polis merkezi amirliği yapılması amacıyla Beykoz Belediyesi tarafından bina tahsisi tamamlanmış, inşaatında ise son aşamaya gelindiğinin vurgulandığı toplantıda Kavacık Polis Merkezi 2 bin 86, Paşabahçe Polis Merkezi bin 703, Riva Polis Merkezi 217, Polonezköy Polis Merkezi 123, Riva Polis Merkezi 113 konuya müdahale etmiş toplamda 5 Polis Merkezi Amirliği 4 bin 253 konuya müdahale edildiği bildirildi.

Huzur Toplantısında katılımcılara yıl içerisinde yapılan denetim ve operasyonlarda Beykoz sınırları içerisinde fuhuş yaptırdığı tespit edilen bir işletme kapatıldığı ve faaliyetten men edildiği, dosyalaştırılan şikâyetlerin yarısının çözüme kavuşturulduğu açıklandı.

Asayiş Büro Amirliği yılbaşından bugüne kadar bin 522 gram esrar, 42 gram eroin, 45 gram kokain, 36 kök hint keneviri, 47 sentetik uyuşturucu, 125 adet ekstazi hap ele geçirdi.

"2019'da 9 kadın koruma talebinde bulundu"

Yine yılbaşından bugüne kadar 290 aile içi şiddet olayında, çağrı üzerine 9 kadın koruma talebinde bulundu. Aile Mahkemesi kanalıyla ise 306 koruma kararı çıkarıldı. 2019 yılında 26 kadın sığınma evine yerleştirilirken 2013 yılından bugüne kadar korunması devam eden 29 kadının bulunduğu açıklandı.

Devriye Ekipler Amirliği 7 ekip, 2 motosiklet, bir mobil park ekibi, 13 güzergah da 59 mahalle bekçisi ile çalışmalarını sürdürüyor.

Devriye Ekipler, 2019 yılı içerisinde 32 olayda 42 şahıs yakalanarak 72 gram bonzai maddesi ele geçirdi. 381 olay 582 şahıs yakalanarak bin 196 gram suç unsuru ele imha edildi.

"Gece Kartalları, 225 bin 653 GBT sorgusu yaptı"

Gece Kartalları yılbaşından itibaren 225 bin 653 genel bilgi toplama (GBT) sorgusu, 28 bin 975 araç sorgusu, 222 aranan şahıs, bin 395 yoklama kaçağı, 289 trafik cezası, 83 yakalaması bulunan araç hakkında işlem yaptı.

"77 okul risk teşkil etmiyor"

Beykoz'da bulunan 116 devlet ve özel okul risk kategorisine göre numaralandırılırken, bu okullardan 5 lise 2. kategoride, 9 lise 3. kategori, 4. kategoride 24 ortaokul ve bir lise ile risk teşkil etmeyen 38 ilkokul, 13 ortaokul, 26 lise toplamda 77 okul risk teşkil etmeyen kategoride bulunuyor.

1. kategorideki okullar haftada bir, 2 kategorideki okullar haftada 3, 3. kategorideki okullar haftada iki kez, 4. kategorideki okullar ayda bir gezici ekipler tarafından ziyaret ediliyor.

Beykoz'da 2019 yılı içerisinde 357 çocuk hakkında adli suçlardan işlem yapıldı.

"Asayiş için devlet-vatandaş el ele olmalı"

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, "Herkesin polisi kendi vicdanıdır derler klasik bir şekilde ama zaman içerisinde öyle olmadığını görüyoruz. Bizim polis olarak işimiz vicdansızlarla uğraşmak, bunu yaparken de sizlerin desteğine geri dönüşümlerine çok ihtiyacımız var. Devletin en temel görevlerinden bir tanesi de güvenliği sağlamak. Bunu yaparken polis ya da devlet tek başına bir şey yapamaz." dedi.

"İstanbul'un en huzurlu ilçesiyiz"

Katırcı, "Övünmek gibi olmasın çok iyi bir yerdeyiz. İstanbul'un en huzurlu ilk üç ilçesinden birisiyiz. Şile ve Adalar'ı saymazsak en huzurlu ilçeyiz. 15 Temmuz sonrası yapılan temizliklerle birlikte biz başarı oranımızı arttırdık. Bundan sonra vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimizi hassasiyetle sürdüreceğiz." diye konuştu.

Silahlı Terör Örgütü'ne üye olmak suçundan aranan şahsı yakalayarak ödül almaya hak kazanan Beytullah Demir, Muzaffer Yayla, İlker Aksu, Uğur Yılmazer, Tuncay Çamsarısı, Mehmet Akif Delipoyraz, Murat Sarkıkyelek, ve Salih Mamak'a başarı belgesi verildi.

Haber Merkezi

Çavuşbaşıspor’da yeni hoca Kadir Gemici
Önceki Çavuşbaşıspor’da yeni hoca Kadir Gemici
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (1 Yorum)

Uğur Tekant (5 yıl önce)

Haberde yer alan Riva polis merkezi 217, Riva polis merkezi 113 olaya müdalehe etmiştir şeklinde çelişki, yanlışlık ve anlatım bozukluğu vardır.

Yorum Yaz