Beykoz'da 6 mahallenin planları askıya çıktı

  • 01.08.2021 13:32
  • Güncelleme: 01.08.2021 15:22
  • Okunma: 43969 kez
  • Yorum: 12
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayının ardından Beykoz Çavuşbaşı bölgesi ile Görele Mahallesi'nin imar planları askıya çıktı.
Beykoz'da 6 mahallenin planları askıya çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Beykoz'daki Çengeldere, Fatih, Yavuzselim, Baklacı, Çiftlik ve Görele Mahalleleri'nin 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı askıya çıktı.

Çengeldere, Fatih, Yavuzselim, Baklacı, Çiftlik ve Görele Mahalleleri 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Bakanlık Makamının 16 Temmuz 2021 tarih ve 1337297 sayılı Olurları ile 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109. maddesi uyarınca onaylandı.

Mezkur plan, 3194 sayılı İmar Kanunu uyarınca 29 Temmuz 2021 – 29 Ağustos 2021 tarihleri arasında 1 ay süre ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve web sitesinde eş zamanlı olarak 29.07.2021 tarihinde mesai saati başlangıcında askıya çıkarılmış olup, itirazlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapılabilecek.

İmar Planlarını görüntülemek için tıklayınız.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İmar, Plan, İtiraz

Yorumlar (12 Yorum)

Erkan (7 ay önce)

Yerel seçimlerde imar sorunu çözülecek buişi sadece biz çözebiliriz diyerek seçim kazanmış belediye başkanının bunca zaman 5 tane mahallenin imarpilanını askıya çıkarıp çıkarıp asmasıyla builçenin imar sorununu çözülemiyeceğini umarım artık halkımızda anlamıştır çözüm basit aslında rant sevdasından vazgeçilebilse halka hizmet duygusuyla olaya yaklaşıla bilinse çözüme ulaşılacak ulaşılacak ta buişi kim yapacak?

saliha kızılgedik (8 ay önce)

50 yıldır beykoz kavacıkta ikamet edıyorum. kalabalık bir aileyız yıllarca vergı ödedik ayırım yaparak sakagımıza ve bir kac sokak dahil düzgün bir asfalt yol yapmadınız kaldıki buralara zaten imar vermesiniz vereceginiz yerler belli hak denilen şey var bu kadar insana zülüm edemesiniz ay verdıgımıze pişman ettiniz gerisini sizler düşümün eski ezıyetını biz cektık saltanatını sonradan gelenler yasadı medıpolu yaotınız duraklara gecişimizi engeledınız göksu wvlerının oraya alt gecıt yaptınız işik yok kamera yok. engelli icin yolu yok merdıvendenmı insinler kimlerın saltanat yasıyacagı belli yazmaya aslında verek yokta vatandaş olarak üzülüyoruz neden?

Cemalettin TÜLEK (10 ay önce)

EY ADALET VE KALKINMA PARTİSİ KENDİNE GEL İÇİNDEKİ HAİN İNSANLIK DÜŞMANLARINI TEMİZLE AKSİ HALDE SONUMUZ GELDİ İSTANBULU YUNANOĞLU ALDI BEKOZUDA HAÇLI OĞLU ALIR TÜRKİYEDE PKK ÇÖKER KÖKÜMÜZE

Nimet celen (10 ay önce)

Rant rant. BEYKOZ A RANT İÇİN GELİNDI. CEMAATLERE YER TAHSİSİ İÇIN GELİNDİ. 80 YAŞİNDA KADIN SOKAĞA MAHKÜM EDILEREK 60 YILLIK YIKIM KARARI OLMAYAN EVI GİZLICE KÖYDEYKEN YIKILDI.EMEKLİ MAAŞİYLA BIEİKIMLERİ KIZININ ALTINLARI YIKIMDA YAĞMALANDI. SAĞLIK BAKANI MEDIPOLE ÇALISIYOR BELEDİYE. TAPUSUNDA ŞERH OLAN MEDİPOLE İMAR VERİLDİ. VATANDAŞTAN YOL İCİN KAMULAŞTIRILAN MEDİPOL ARAZİSİ CEMAATE PEŞKEŞ CEKİLDI. ŞERHLİ TAPUYA YAPI İZNİ VERİLDİ. ÜLKE HUKUK KATLİAMİ YAŞIYOR.NE İMARI RANT KAVDASI BU

Guven (10 ay önce)

Gözü dönmüş aç gözlü insanlardan kimse adalet beklemesin,imar hayal, onların istediği %1 zengin %99 fakir

Bunyami (11 ay önce)

Göksu 93/1 ve 94/1 parseller ne zaman imara acilacak baskanim. Tesekkurler

Güray Çam (1 yıl önce)

Yıllardır bekledik bekledik üstüne tekrar kendi arsamizi bize sattınız. Şimdi de çıkardığınız imarda yok yolmuş yok parkmis arsamizin 1/3 üne bedelsiz el koyuyorsunuz! Madem öyle yapacaktınız önce planı çıkartıp sonra tekrar satsaydiniz! Hakkımı helal etmiyorum ak parti sadece ben yiyim derdine düştükçe bir daha asla oy alamayacak benden!!!

Oktay ozleyen (1 yıl önce)

53 yıldır kavacikta oturuyoruz iki sefer imar affı gördük yeminli büro gördük evler bitti eskidi siz hala nerde rant var oralara imar peşinde siniz ya hicmi utanma yok selahattin karakaşlı okulun alt bölgesi 60 kusur yer niye imar bir türlü verilmiyor üstelik hisse tapulu acaba hangi ahlaksızlar oraya da göz dikti babam rahmetli oldu görmedi ben de yakında giderim bu gidişle bende görmem ne yazık insanlık ve adalet diye diye herseyimize çöktünüz birkaç aile refah içinde yaşasın diye babam gitti bende gideceğim bu dünyadan inş siz öbur tarafa.gelmesseniz

YAŞAR (1 yıl önce)

Verdiğiniz imara lanet olsun. 5 senedir kanımızı emdiniz. Madem yerlerimizi alacaktın alacağın yerleri bizlere niye sattın. İmar bahane kendi yerlerinizi ayırtmak için imar verdiniz. Adım başı okul, camii, park yeri ayırmışsınız. Ama unuttuğunuz bir şey daha var plana kilise koymayı unutmuşsunuz. Bence kilise inşaatlarına başlamalısınız çünkü 2 yılda anca yetişir. Bu imar planı ile Beykozda ki Ak Parti kalesini yıktın.Murat Aydın Beykoz da yaptığın sahil parklarda sabaha kadar yatan şarapçılardan oy isteyeceksin 2019 seçimlerinde Hanefi Dilmac ve sen koltuğunuzu garantiledikten sonra Büyükşehir seçimi için 2 ay süre verildi bu sürede bir Allah kulunun kapısını çalıpta Sayın Binali Yıldırım için tek bir oy istemediniz nolduda 2 ayda %6 oy kaybettik. Beykoz a geldin bu imar planıyla Beykozda Ak Partiyi bitirdin. Beykoz CHP HDP ve İP'e hayırlı olsun.

hakan k (1 yıl önce)

Murat başkanıma ve ekibine teşekkür ediyoruz

Hatice (1 yıl önce)

Teşekkürler en kısa sürede ev yapmak istiyoruz

Şefik BİÇER (1 yıl önce)

Yapılaşmanın yoğun olduğu yerlerin öncelikli olarak umarım çıkması gerekir Ken neden yeşilin yoğun olduğu ve devrem riski de yokken buraların öncelenmesi doğru bir kararmı acaba bilgilenmek isterim inşaallah.

Yorum Yaz