Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi

  • 1
  • 6299
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi
Beykoz'da 5 bin 233 genç AK Parti üyesi

Türkiye'nin geçirdiği en önemli siyasi tercih dönemi Mayıs seçimlerinde iktidarın Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam seçimde yaşananları Dost Beykoz'a anlattı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, Mayıs ayında yapılan seçimlerde ilçede yaşanan bazı gelişmeleri ilk kez anlattı.

Dost Beykoz'a konuşan Karaçam, "Biz girdiğimiz her seçimi kazanmak zorunda olan bir kadronun mensuplarıyız" dedi.

Karaçam, "Bu seçimin öncesi, seçim sathı ve seçim günleri olarak üçe ayırabiliriz. Bu seçim öncesinde konuşmalarımızda bu seçimin önemini hep vizyon olarak değerlendiriyorduk. 2023'ün bir vizyonu var. Çok hedefti bizim için. Yaklaşık 20 sene 2023'ten bahsediyordu Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız, bu önemliydi." ifadelerini kullandı.

-"Hem teşkilatlarda hem toplumun tamamında..."

Seçim sathına girildiğinde birbirine hiç benzemeyen partilerin hiç olmadık açıklamalar ve vaatlerle yan yana geldiklerini, seçim sahasının da her geçen gün gerginleştiğini ifade eden Karaçam, "Sadece Beykoz üzerinde değil, biz teşkilat olarak da biraz fazla kaygılandık. İşte siyasi parti temsilcisiysen, siyasi partide görev alıyorsan, teşkilatlarında görev alıyorsan tabii ki bir amacın vardır. Seçimi kazanmak istiyorsundur. Bu biraz memleket meselesine dönüştü artık. Bu memleketin yarına taşınabilmesiyle alakalı çok derin kaygı uyandırdı. Hem teşkilatlarda hem toplumun tamamında... de Beykoz yapısı itibarıyla Anadolu'ya çok benzer. Anadolu insanının alışkanlıklarına çok benzeyen bir yapısı var. İstanbul'un göbeği olabilir ama alışkanlıklarımız hassasiyetlerimiz Anadolu insanıyla çok benzediği için bu biraz daha Beykoz'da fazla yaşandı. Unutulmayacak bir seçim geçirdik." diye konuştu.

Bu seçimi heyecanla çocuklarına anlatmak istediğini de ekleyen Karaçam, şunları kaydetti:

-"O kardeşlerimiz teşkilatın yükünü aldılar"

"İnanılmaz bir macera oldu benim için. Rutin çalışmalarımızda teşkilat olarak biz yapıyoruz ama sahaya indiğimizde elimizde dağıttığımız ikramları gelip 'ağabey ver ben dağıtayım, nereye gidiyoruz? Çok çalışmamız lazım. Ağabey benim ismimi de yazsana' Her çıktığımız gün biz bunlarla karşılaştık. Üniversite öğrencisi iki tane çocukla karşılaştık Beykoz'da bir tanesi Kırklareli'nden gelmişti galiba. Diğerinin memleketini hatırlamıyorum. Hem ilk defa oy kullanacaklar. Ailelerinden sosyal demokratlar. Öyle kaygılanmışlar ki bu seçimle alakalı. 'Bizim ismimizi cismimizi bir yere yazma işte biz hani sosyal demokrat insanlarız ama su taşımaksa su taşımak yani sizin işinizi kolaylaştırabilecek her türlü organizasyonda biz varız. Bak biz de gelmek istiyoruz.' Sağ olsunlar geldiler. Fransa'dan geldi Teşkilatın yükünü aldı. Yani sahada hep karşılaştığımız durum buydu. Özellikle gençlerde sadece dokunulmayı bekleyen arkadaşlarımız vardı. Yani bu dönem gerçekten çok çalıştık."

2010 yılından bu yana AK Parti Beykoz teşkilatında çeşitli görevler aldığını en fazla yorulduğu seçimin bu seçim olduğunu ve yorgunluğun daha çok psikolojik olduğunu kaydeden Burak Karaçam, bunun sebebinin de muhalefet olduğunu dile getirdi.

-"Her girdiğimiz seçimde yükselterek devam ettik"

Karaçam, "Doğruları biz çok fazla konuşamadığımızı düşünüyorum. Yani bazı insanlar şöyle diyor. Ya işte bak bu iş AK Parti'nin işine yarar. Hayır ya biz her çıktığımız her girdiğimiz seçimin evvelinde vatandaşın umduğunu, vatandaşın beklediğini ve bu memlekete uyan vaatlerle gittik. Hep vatandaşın karşısına çıktık ve bunun gerektirdiğini her zamanda yaptık. Bunu aldığımız oy oranlarından da görebiliriz. Her girdiğimiz seçimde yükselterek devam ettik. Neden? Çünkü biz vatandaşı tanıyoruz. Çünkü biz vatandaşın sofrasına da oturuyoruz. Vatandaşın iş yerine de gidiyoruz. Çünkü vatandaşın kendisiyiz biz." şeklinde konuştu.

-"Bu adam ana muhalefet partisi genel başkanı"

Karaçam, "Kendi arkadaşlarım geliyor. Ağzının içine bakıyorlar. Mesela o gün işimle alakalı kötü bir şey yaşadıysam yüzüm biraz düşükse ilçeye çıkmamaya çalışıyorum. Neden? Benim tavırlarımdan insanlar etkilenebilir diye. Yani hiç kaygı olmadı. Gerildik. Çünkü ben de çok kafaya taktım. Allah muhafaza ya. Toplumu dönüştürmek istedikleri şey hakikaten çok ürkütücüydü. Bu milletin feraseti Tayyip Erdoğan'a olan güven bizi bir iktidar yaptı. Çok şükür yani. Mayıs ayında Uğur Dündar'da programa çıktı Kemal Kılıçdaroğlu, Programın bir dakikasını kaçırmadım. İzlerken çok utandım. Şunu düşündüm yani ben Beykoz Gençlik Kolları Başkanı olarak çıksam programa. Karşımda muhataplarım bana benzer sorularını sorsa Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği cevapların tamamıyla aynısını versem. Bak seni temin ediyorum toplum derdi ki benim partime ya bu herifi mi Gençlik kolları başkanı yaptınız. Bu adam ana muhalefet partisi genel başkanı. Çok üzücü." dedi.

-"2. Tur beklemiyordum"

Burak Karaçam, şöyle devam etti:

"14 Mayıs'ta ikinci tur beklemiyordum. Yani şöyle tabii diğer arkadaşlarım da diğer ilçedeki arkadaşlarımla konuştuğumuz zaman işte böyle bir ihtimalin olabileceğiyle alakalı bir kanaat oluşuyordu netice itibariyle İstanbul'da aldığımız oy da belli. Beykoz üzerinde ben hiç bunu görmedim. Hani Beykoz'da biz yaptığımız çalışmalarda sahada bunu görmedim. Ama ikinci tura 0,5 ile kaldı. Olanda hayr vardır tabii."

-"İlk turda 13 bin 248 genç ilk defa oy kullandı"

"Genç seçmen sayımız 30 bin. İlk turda oy kullanan 13 bin 248. Biz bu gençlerin tamamının evine gittik. Bir hediye hazırladık. Tamamının evine giderek onlarla konuştum. Aldığımız geri dönüş hakikaten inanılmazdı yani. Ben o kadarını beklemiyordum açıkçası. gençler AK Parti'ye oy vermiyor tartışması var ya, gençler AK Parti'den uzak. Suni bir tartışma olduğu şuradan belli. Değişik çalışmalarla ve ortaya çıkan çalışmalara bak. Ya böyle bir heyecan, böyle bir coşku, böyle bir kalabalık hiçbir teşkilatta bulamazsın ki yakın siyasi tarihimizde de böyle bir değişik hareket yok zaten. Sürekli çalışıyor ama sahada teşkilatın dışındaki gençlerimizin de bu kadar fazla teveccühünün olacağını ben bile tahmin etmiyorum. Hakikaten bizim o ilk defa oy kullanacak gençlerin kapısına gittiğimizde aldığımız geri dönüşler beni çok mutlu etmişti. İkinci turda 550 kişi sistemin içerisine dahil oldu."

-"5 bin 233 genç üyemiz var"

"47 bin küsur mevcut toplam üyemiz. Bunların 5 bin 233 kişisi genç. Tabii bu her gün aşağı doğru düşüyor. Niye? 30 yaşını giren herkes ana kademeye geçiyor. O yüzden biz üye çalışmasına bu genel merkez kongremizden sonra yine böyle başlayacağız inşallah. AK Parti'nin girdiği bütün seçimler kazanılmalı. Seçime kim giriyorsa da bizim adayımız bu artı bir karar olur. Aday budur der biz onunla beraber çalışırız. Bundan hiç şüphe yok yani. Şu kadar da endişem yok. İstanbul'u geri alacağımızı biliyorum.

"Tüm Türkiye'de olduğu gibi bizde de ufak parti bazlı da Cumhurbaşkanımıza da çok ufak düşüş var. Yani sıfır virgül gibi yani. Dönebilir konjonktür. Yani seçime girdiğimiz işte ittifakla sahanın bu kadar kirli olması ve manipülasyona çok açık olması ve inanılmaz bir dezenformasyon. Bunun olmasının normal olduğunu düşünüyorum. Yani hakikaten o kadar fazla dezenformasyonla uğraştık ki biz. Kendi yapacaklarımızı ya da yaptıklarımızı anlatmak yerine o dezenformasyonla mücadele hakikaten en çok da bu yordu bizi."

-"Genç siyaset yapıyorsa bu memlekette ümit vardır"

Gelecek yıl yapılacak seçimlerin hizmet iddialı bir şekilde geçeceği inancını da paylaşan Karaçam, "Özellikle Ülkü Ocakları Başkanı kardeşim Serdar'la çok sık görüştüm diyalog halindeydik. Yani seçim özelinde değil normalde de görüşüyorum. Beykozlunun yapısıdır. Diğer arkadaşlarımızla da görüşüyoruz. Bizim için genç olması kafi. Gençlerin her türlü duruşuna, tavrına saygı duyuyoruz. Siyasetin içerisinde olmasını da destekliyorum. Genç siyaset yapıyorsa bu memlekette ümit vardır. Gençler çok fazla siyasi eğilim gösteriyorlar. Sahada gençlik kolları olarak yaptığımız çalışmalarda herhangi bir partinin gençlik teşkilatını burada gördüğümüz zaman hakikaten heyecanlandık. Yani bu iş gençlerle güzel. Çünkü bu iddia ettiğimiz medeniyet inşasını bizler yapacağız. Biz gençler yapacağız." şeklinde konuştu.

Karaçam, sözlerini şöyle tamamladı:

-"Ben olur muyum diye ilk o zaman aklıma geldi"

"Ben ilk siyasete 2010'da girdim. 2014 yılına kadar sadece burada bana verilen şeyi yaptım. Sadece verilen işi yaptım. O dönem bir değişim durumu vardı. Dediler ki gençlik kolları başkanı olarak seni de işte aday olarak yazacağız. İlk defa o zaman aklıma geldi. Ya ben gençlik kolları ben mi olurum? Ben olur muyum acaba diye. İlk aklıma o zaman gelmişti. O zamanki süreçten sonra da hep aklımda oldu yani. Gençlik kolları başkanlığı burada yapılırmış. Bir sürü arkadaşımız var, dostumuz var. Ondan sonra vakıflar da görev yaptım ama işte aklımda hep vardı burası. Nasip oldu. Hamdolsun çok şükür yani."

"Yönetimdeki işte 45 kişilik bir yönetim var. 45 tane mahalle başkanını. Bak bunu abartısız söylüyorum. En az 10 tane arkadaşım en az benim kadar yapar benim ne kadar yaptığımı değerlendirebilirsin yani. Kamuoyu bunu değerlendirebilir. Ama en az benim kadar bu işi yapabilecek şu an en az on tane arkadaşım var. Ama bak AK Parti'nin Gençlik Teşkilatları siyasetin hemen yüzde yüz içerisinde olduğu için burada herhangi birinin dahili olmadığını da insanlar kabiliyetlerini gösterebiliyor. Fitneye girmeden bu süreci inşallah devam ettireceğiz. Mayıs seçimlerinden sonra kongre takvimi başlayacak gençlik kollarından emekli olacağımı düşünüyordum. Ancak Teşkilatlanma Başkanımız, Erkan Başkan'ın açıkladığına göre sadece olağanüstü kongre genel merkezi yapılacak. Ve diğer kongremizin tamamı yerel seçimden sonra yapılacak. Bir seçim daha burada olacağız. Ondan sonra inşallah en çok hak eden bir arkadaşımıza bu işi bırakacağız."

Dost Beykoz / Özel Haber

Beykoz Kavacık'ta elektrik kesintisi yapılacak
Önceki Beykoz Kavacık'ta elektrik kesintisi yapılacak
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (1 Yorum)

BEYKOZLU (8 ay önce)

MEMLEKETİN BAŞKA GÜNDEMİ YOK DEGİLMİ? HER SEYE İGNEDEN İPLİGE ZAM GELMİŞ SİZ HALA SAÇMA SAPAN HABERLER YAPIP MİLLETİ SALAK YERİNE KOYUYORSUNUZ,BİZENE KARDEŞİM AKP GENCLİK KOLU BAŞKANINDAN.

Yorum Yaz