Yaşam

Beykoz'da 34 çift aynı anda dünyaevine girdi

Beykoz'da 34 çift aynı anda dünyaevine girdi
2014.08.31 00:00
| | |
40283

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen 450 çocuğun toplu Sünnet Düğünü'nün ardından bu kez de 34 bekâr çift dünyaevine girdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in nikâh kıydığı çiftlere, Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Parti ve CHP'li Meclis Üyeleri ila ilçedeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar şahitlik yaptı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in sahneye aldığı 'Elif-Erkan Aydın' çiftinin nikah şahitliğini ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir hep birlikte gerçekleştirdi. Beykoz'un tüm renklerinin buluştuğu bu 'çok özel' geceyi ulusal kanallar da haberleştirirken, Beykoz Belediyesi yeni evli çiftlere 'adlarının yazılı olduğu' birer anahtarlık ve çeşitli ürünler armağan etti.

‘Hep bir ağızdan EVET dediler…’

Belediye Meydanı'nda toplanan yüzlerce Beykozlu, 34 çiftin nikâh törenine ve yaşadıkları mutluluğa tanıklık etti. Folklor gösterileriyle başlayan Toplu Nikâh Şöleni’nde çiftlerin yaşadıkları heyecan ve mutluluk ise görülmeye değerdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in "Evet, şimdi bu 34 kızımıza soruyorum: Elini kuvvetle tuttuğun yanındaki delikanlıyı, ömür boyu beraber olmak üzere eşliğe kabul ediyor musun?" sorusuna tüm gelinler hep bir ağızdan "Evet" diye yanıt verdi. Başkan Çelikbilek bunun üzerine, masalarda bulunan şahitlere, gelinlerin 'evet' dediklerini duyup duymadıklarını sordu. Başkan'ın isteği üzerine masalardaki şahitler de bu kez ellerini kaldırarak, tanık olduklarını belirttiler. Daha sonra damatlara dönen Başkan Çelikbilek, "Evet, elini tuttuğunuz kızlarımız, sizlerle ömür boyu birlikte yaşamak üzere 'Evet' dediler. Hadi bakalım, bu yürekliliği siz de aynı şekilde ifade edin: Sizlerle ömür boyu birlikte olmayı kabul eden bu kızlarımızı eş olarak kabul ediyor musunuz?" diye sordu ve bu soruya da tüm damatlar "Evet" diyerek hep birlikte yanıtladılar.

‘Ayşe Çelikbilek’ten Altın Öğütler’

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Dost Beykoz, ilçenin First Lady'si Ayşe Çelikbilek'ten yeni evli çift için tavsiyeler aldı. Beykoz Belediye Başkanı'nın kıymetli eşi Ayşe Çelikbilek ise yeni evlenen çifte ilk olarak 'saygılı olmayı' öğütledi. Saygı duyulduktan sonra sevginin de peşi sıra kendiliğinden geleceğini dile getiren Ayşe Çelikbilek, şunları söyledi:

"Evlilik, zorlukları olan bir kurum ama siz bunu başarabilirsiniz. Zorlukların üstesinden elbirliğiyle gelebilirsiniz. Aile, toplumun en önemli kurumu… Sabır çok önemli... Birbirinize sabretmeyi bilmelisiniz ve yeri geldiğinde de mutlaka durmalısınız. Eğer bunu başarırsanız, yeri geldiğinde içinizden birisi durmayı bilirse, yolunuza muhabbetle devam edebilirsiniz. Ancak bilesiniz ki, ikiniz birden alevlenirseniz işler hiç yürümez. Biriniz sinirlense, diğeriniz sükûnet etmeyi bilin.

Mutfakta önemli... Anne evde güzel yemekler yaparken, eşi de işten geldiğinde 'Eline sağlık, çok güzel olmuş' diyerek, ona iltifat etmeli. Güzel söz her zaman insanın gönlünü ferah tutar. Birbirinizi iyi dinleyin ve iyi bir şekilde de anlamaya çalışın."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özdeşleşen '3 çocuk' konusunu gündeme taşıyan Dost Beykoz'a "Rabb'imin verdiği kadar olsun!" şeklinde açıklama yapan Ayşe Çelikbilek, sözlerini şu şekilde bitirdi:

Ayşe Çelikbilek: “Her çocuk rızkıyla dünyaya gelir…’

"Rabb'im kaç tane veriyorsa, o kadar çocuğunuz olsun. Sakın çocuk yaparken de korkmayın! Rabb'im onların rızkını veriyor. Sizler endişe etmeyin ki, Rabb'im size daha çok versin. Her çocuk rızkıyla dünyaya gelir. Bundan şüphe etmeyin.

Birbirinize olduğu kadar akrabalarınıza da saygı gösterin. Her ikiniz de birbirinizin akrabalarına karşı saygıda kusur etmemelisiniz. (Kıza dönerek) Sen asla eşinin annesine 'kaynanam' diyerek hitap etmemelisin. Ona 'anne' gözüyle bakmalısın. Onun annesi de sana 'gelin' gözüyle değil 'kızı' gözüyle bakmalı. Eğer eşinin annesine saygı gösterirsen, eşin de sana saygı gösterir."

Toplu nikâh töreninin ardından tüm katılımcılara 'Düğün Çorbası' ikram edildi ve havai fişek gösterisi düzenlendi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, nikâh töreni sırasında çocuklarla çektirdiği fotoğrafın ardından, gecenin sonunda da bu kez yeni evli çiftlerin isteklerini geri çevirmedi ve Dost Beykoz objektifine 'Hatıra Fotoğrafı' için poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Toplu Nikah, Yücel Çelikbilek, Şevket Arıkan, Akif Taşdemir, Adem Sefer, Ayşe Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"