Siyaset

Beykoz’da 34 bin AK Parti üyesi var!

Beykoz’da 34 bin AK Parti üyesi var!
2014.08.31 00:00
| | |
7133

AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi 2002 yılından beri partide görev almış isimleri, İBB Beykoz Koru Tesisleri’ndeki akşam yemeğinde bir araya getirdi.

1000 civarında partilinin katıldığı yemeğe bölge milletvekili Erol Kaya, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer ve İlçe Teşkilatının tüm birimleri katıldı.

2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin çarpıcı mesajlar veren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti’nin tek rakibinin yine AK Parti olduğunu ifade ederek, parti içinde kavga istemediğinin mesajını verdi.

Çelikbilek: Beykoz halkına minnettarız

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuşmasında, AK Parti’ye gösterdikleri teveccüh nedeniyle Beykoz halkına minnettar olduklarını ifade ederek, “halkımızın bize verdiği görevleri gerek ben gerekse belediye bünyesindeki arkadaşlarımız elimizden geldiği kadar yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

“Beykoz’u dünden daha güzel yerlere getireceğiz… İnanıyorum ki, AK Parti yönetimi bundan sonrasını daha iyi yerlere getirecektir… Beykoz çok güzel bir ilçe. Sıkıntılarımız yok mu? var tabiki bunları birebir aşmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer veren Başkan Çelikbilek, “Beykoz’un 2B’den başka problemleri de var… Bunların hepsi adım adım çözülecek” dedi.

Çelikbilek şöyle devam etti: “Hükümetimiz Türkiye’nin bütün meselelerinde olduğu gibi bölgemizin özel olan meselelerin de de ellerinden gelen gayreti, ilgiyi esirgemiyor…

Bende diyorum ki; ‘2-B inşallah tarih olacak.’ Bu bölgede ciddi bir dönüşüm gerek Türkiye’nin her tarafında uygulanan yasalardan bizlerde yararlanacağız.

9 özel proje alanımız var!..

Beykoz’da 9 mahallemizi biz özel proje alanı olarak talepte bulunduk ve Çevre Bakanı tarafından onaylandı… Maliye Bakanı da buna onay verirse 9 mahallemiz de özel proje olarak çok ayrı bir değerlendirme içerisine gireceğiz.”

Durmak yok yola devam

4706 Sayılı Kamu Mallarına Ait Araziler’in devri ile ilgili sıkıntımız vardı… Bu sıkıntı bizden kaynaklanmadı… Bölgenin doğal SİT alanı olmasından dolayı 4706 ile ilgili müracaatlarda Maliye’den (hazine) kuruldan izin alınması gerekiyordu.

Kurul o izni farklı yorumladı.

Dedi ki, ‘kusura bakmayın, ben üzerindeki binalar yıkılmadan, işgaller kaldırılmadan hazine arsalarının Belediye devrine izin vermeyeceğim’ ve vermediler… Bizde bu kararı Belediye olarak mahkemeye taşıdık, ama maalesef mahkemeyi kaybettik… Ama ne oldu; kuruldan biz kurtulduk… Derken, 2011 Haziran Seçimleri’nden sonra bizim kurulla ilişkilerimiz sadece arkeolojik anlamda kaldı…  Onun dışında ki doğal SİT işlemlerinin tamamı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlandı ve il bütünlüğünde oluşacak komisyonlara geçti. 

Ne diyoruz sloganımızda… “Durmak yok yola devam” o zaman bizdedurmayacağız, elimizden ne geliyorsa fazlasıyla yapacağız…

2004’ten bu yana…

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, partilerinin 2004 yılından beri Beykoz’u yönettiğini ve bu süreçte görev yapan Belediye Başkanlarına, Meclis üyelerine ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ettiğini söyleyerek, “Meclis üyelerimiz bu bölgelere çok büyük hizmetler verdiler, bu hizmetler verilirken en ufak bir şaibe ve partimize sıkıntı yaşatmadılar” şeklinde konuştu.

Beykoz’un hizmete ihtiyacı var!

Beykoz adına yakışır bir dönüşüm yapacaklarını, 2-B sorununun çözüleceğini ve yeni nesillere daha güzel bir Beykoz bırakacaklarının sözünü veren AK Parti İlçe Başkanı,

“2023 hedefini daha da büyütüyor ve 2071’e kadar Beykoz’da, bu teşkilat ile birlikte AK Parti rüzgârı devam edecektir. Beykoz’un gerçekten hizmete ihtiyacı var ve bu hizmeti yapabilecek kadro da AK Partide var” dedi.

Biz çok büyük ufukları düşünen kişileriz…

“Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan nasıl ki, Türkiye’yi farklı konumlara getirip bununla yetinmiyor, Nijerya da, Afrika’dan, Somali ye kadar, Suriye deki sıkıntılı problemlere, kısacası hepsine el atıyor… Dünyadaki mazlum ve mağdurlara her anlamda sahip çıkıyor” ifadelerine yer veren Adem Sefer, “bizim asıl misyonumuz Türkiye ile sınırlı değil bunun içinde teşkilat olarak daha çok çalışmamız lazım” dedi.

Sefer şöyle devam etti: İl Başkanımızın,  İstanbul da AK Partinin en az %55 oy alacağı noktasında bir ifadesi var… Bu noktada da Beykoz olarak bize düşende; AK Parti olarak Beykoz da en az %58 oy almak. İl Başkanlığı’nın % 55 hedefini tutturabilmemiz için bu gerekiyor. En son aldığımız oy % 53 civarındayı. Şuna inanıyorum ki %58 oyu çok rahat alacağız… Şunu söylemeden geçemeyeceğim, ‘bizim Beykoz da tek rakibimiz yine biziz’

Beykoz’da 34 bin AK Parti üyesi var!

2002 den bu yana partimize üye olan ve şu anda kaydı bulunan 34 bin civarında üyemiz var bu üyelerimizi tek tek evlerine giderek ziyaret ediyoruz, evlerine gidip çaylarını içiyoruz… Hoş sohbetlerle bizlere kucaklarını açıyorlar… Bunu %30 u civarında gerçekleştirdik…

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya’da partilere hitaben yapmış olduğu konuşmada, siyasette; kavgadan birbirleri ile didişmekten bir araya gelemeyen insanlar olduğuna vurgu yaparak, “AK Parti hangi tarihten olursa olsun bu güne kadar geldiği insanlarla ve bundan sonrakiler ile beraber yürüyebilme onurunu, zevkini, tadını, bizlere yaşattı”dedi.

TBMM’de 2013 Bütçesi’nin onaylandığını ifade eden Kaya, 2013 Bütçesi’nin, Türkiye’nin fotoğraflarından önemli bir kareyi ifade ettiğini ve 404 Milyarlık gider kaleminden yaklaşık 69 milyarının eğitime ayrıldığını söyledi. Tayyip Erdoğan’ın ülkenin geleceğine son derece önem verdiğini ifade eden Erol Kaya, “eğitimin ardından en büyük payı, sağlık yatırımları alıyor” dedi.

Köylerin statüsü ne olacak?

“Dünyanın hiçbir yerinde bana oy verin sizi Belediye yapayım diye bir mantık yok… 16 bin köy kapatıldı… Size soracaklar? Ne olacak bizim haklarımız? Bütün köylerin haklarının hepsi duruyor,  ormanlardaki makta hakkı, mera hakları duruyor, yayla hakları duruyor, köylerdeki binalara af getirildi… Kanun yürürlüğe girdiği gün itibari ile sağlam binaların hepsi ruhsatlı hale gelecek… Bu bir aftır” şeklinde konuşan Vekil Erol Kaya Anadolu Yakasındaki 2B müracaatlarının şu şekilde olduğunu söyledi:

20 Kasım 2012 tarihi itibari; Türkiye genelinde 566 bin 923 parselin kullanımdaki 645 bin insanın 438 bini müracaatını yapmış… Yani % 68 İstanbul’da 63027 parseldeki taşınmazlarda 82 bin vatandaş varmış 80798 yani %98’i müracaatını yapmış…

Çekmeköy’de 3390 kişi 2787’si, Beykoz’da 22952 kişi 20253’ü müracaat yapmış” diyen Erol Kaya, peki ne bekleniyor? Fiyatlarla ilgili bir yanlışlık olur mu? aman hata yapmayalım birde insanlarımızın mali durumunu ne kadar dikkate alabiliriz diye bütün çalışmaların hepsi tek, tek elden geçiyor halk bunu bilsin” şeklinde konuştu.

Türkiye’de AK Parti tartışmaları

Türkiye’de, AK Partililer hiç alışık olmadığımız şekilde 12 yıldır iktidarlar, kaç yıl daha iktidarda kalacaklar” diye tartışmalar olduğunu söyleyen Erol Kaya, “Ben söyleyeyim o zaman, Bir başka ülkeye bakıp ta kendimize bir hayat biçmiyoruz ama geçmişe bakıp ta kısa ömürler de talep etmiyoruz… Eğer AK Parti hizmet ediyorsa, kendisini yeniliyorsa on yıl yirmi yıl hesabını kimse yapmasın” dedi.

Dünyadan örnekler veren Erol Kaya, Japonya’da Liberal Demokrat Parti’nin, 1955 yılında iktidara geldiğini ve 2009 yılına kadar kesintisiz 53 yıldır iktidarda kaldığını, İsveç’te Sosyal Demokrat Parti’nin 1932 ile 1976 yılı arasında 44 yıl kesintisiz iktidar olduğunu dile getirdi.

Herkes AK Parti’ye oy vermeli?

Erol Kaya, “Türkiye de her 4 yılda seçim var mı? Var… Hizmet etmezsek bize oy verir misiniz? Hayır. Zaten verirseniz yanlış yaparsınız, adamın tipine partisine bakarak değil, hizmet ediyor mu? Ona bakmalı; O zaman herkes AK Partiye oy vermeli” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Erol Kaya, Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"