Güncel

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer dayanışması

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer dayanışması
30.08.2016 11:17
| | |
6055

Foto galeri

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü kutlamaları Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda düzenlenen resmi törenle başladı.

Sabah 09.00'da Atatürk anıtına çelenk koyma programıyla başlayan 30 Ağustos kutlamaları, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın makamında tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, Meclis Üyeleri, mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve ilçe sakinleri katıldı.

Sırasıyla İlk olarak Beykoz Kaymakamlığı, İstanbul Boğaz Komutanlığı ve Beykoz Belediyesi, Atatürk anıtına çelenk koydu. Çelenk töreninin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Resmi törenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi, Beykoz Muhtarlar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Beykoz Eğitime Destek Derneği, yeni adıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Törenin ardından ise Beykoz Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, siyasi parti temsilcilerinin Zafer Bayramı'nı kutlamak üzere yanlarına gitti. Bu sırada Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Başkan Çelikbilek'e "15 Temmuz'da bir araya gelerek, bir ve beraberiz dedik. Bu törenlere de artık bir düzenleme gelmesi gerekiyor" dedi. Başkan Çelikbilek ise konuyu Kaymakam Ahmet Katırcı'ya, "bakın arkadaşların bir talebi var bunu değerlendirmeye alalım" şeklinde iletti ve Kaymakam Katırcı, "olur tabi" diyerek, konuyla ilgileneceğini söyledi.Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı alanda bulunan vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni’nin Kaymakamlık makamındaki programda ise Kaymakam Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem ve  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tebrikleri kabul etti. 

Burada ise vatandaşlar, siyasiler ve kurum yöneticileri 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik etti. En son kutlamaya gelen ise CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve partilileri oldu. İlçe Başkanı Taştan, Kaymakam Katırcı'yı akşam Paşabahçe'den başlayacak ve şehitler anıtının önünde bitecek olan 'Fener Alayı' yürüyüşüne davet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 30 Ağustos, Zafer Bayramı, Resmi Tören, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"