Güncel

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Coşkusu

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Coşkusu
2014.08.30 00:00
| | |
5179

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'nin ulusal bayramı 30 Ağustos Zafer Bayramı, Beykoz'da da kutlandı.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından organize edilen törene Kaymakam Süleyman Erdoğan'ın yanı sıra Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin, AK Parti ve CHP'li Meclis Üyeleri, İstanbul Boğaz Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti, CHP, MHP ve İşçi Partisi'nin İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Törene; TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar da büyük bir ilgi gösterdi.

İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın sunumunu yaptığı tören, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın Kaymakamlık adına Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı. Ardından Boğaz Komutanlığı adına Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de anıta çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundular. Katılımcıların hep birlikte okudukları İstiklâl Marşı'nın ardından resmî tören sona erdi.

Törenin ardından Kaymakam Süleyman Erdoğan, tüm katılımcıları Kaymakamlık binasında 30 Ağustos Zafer Bayramı onuruna gerçekleştirilecek olan kokteyle davet etti. Başkan Çelikbilek, Boğaz Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu ve devlet temsilci ve yöneticileri çağrıya uyarken, CHP, MHP ve İşçi Partisi adına törene katılan grup, alanda kaldı. Önce CHP grubu ve İP grubu Atatürk anıtına birer çelenk bıraktı ve ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan bir basın açıklaması yaptı. Başkan Arıkan açıklamasında, devletin 30 Ağustos gibi resmi törenlerde halktan ayrı bir şekilde kutlama yaptığını iddia ederek, AK Parti yöneticilerini bu uygulamadan sorumlu tuttuğunu söyledi. "Bugün titreyelim ve tüylerimiz diken diken olsun!" diyen CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, "Cumhuriyeti biz kurduk! Bu ayrımcılığı kaldırsınlar! Biz bu meydanı doldurmak ve kutlamak istiyoruz! Cumhuriyet'in güvencesi biziz" şeklinde konuştu.

CHP'nin ardından boşalan meydana bu kez MHP Beykoz İlçe Teşkilatı geldi ve çelenk bırakmanın peşi sıra İstiklâl Marşı'nı da resmî törenin ardından ikinci kez okudular.

Kaymakamlıkta verilen kokteyle ise törende bulunan hemen herkesin katıldığı gözlendi. Kaymakam Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Komutan Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ile birlikte bir süre masa etrafında sohbet etti.

İkramların ardından ise Kaymakamlıkta gerçekleştirilen 30 Ağustos Kokteyli sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, 30 Ağustos, Beykoz Kaymakamlığı, Süleyman erdoğan, Yücel Çelikbilek, Adem Sefer, İstanbul Boğaz Komutanı, Tümamairal Ercüment Tatlıoğlu, CHP, Şevket Arıkan, MHP, Semih Altındağ, İşçi Partisi

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"