Güncel

Beykoz'da 30 Ağustos sevinci vardı

Beykoz'da 30 Ağustos sevinci vardı
30.08.2015 13:57
| | |
5271

Bu yıl 93. Yıldönümü kutlanan Zafer Bayramı, Beykoz'da törenle kutlandı

Bu yıl 93. Yıldönümü kutlanan Zafer Bayramı, Beykoz'da törenle kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'yle birlikte Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de ulusal bayram olarak kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Beykoz'da düzenlenen bir törenle kutlandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Beykoz Belediye Meydanı'na gelen siyasi parti temsilcileri ve devlet erkânı, vatandaşlarla birlikte Atatürk Anıtı önünde önce saygı duruşunda bulundu, ardından da İstiklâl Marşı'nı okudu. Törenin ardından ise Beykoz Kaymakamlığı'nda bir kutlama ve bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkumandanlığı'nda zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, aradan geçen 93 yılın ardından ilk günkü coşku ve heyecanla, bir kez daha hatırlandı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, törende hazır bulundu ve Atatürk Anıtı'na bağlı bulunduğu kurum adına çelenk bıraktı. Vatanın savunması uğruna hayatını feda eden şehitlerin ve gazilerin anısına 1 Dakikalık Saygı Duruşu'nun ardından meydanda toplanan kalabalık, hep bir ağızdan İstiklâl Marşı'nı söyledi.

Resmi törenin ardından, saat 09.30'da Beykoz Kaymakamlığı'nda gerçekleştirilecek olan Bayramlaşma için protokol heyeti, Ahmet Katırcı'nın odasına geldi. Burada, Kaymakam Katırcı, Tümamiral Tatlı ve Belediye Başkanı Çelikbilek, bir süre sohbet etti. Ardından koridora gelen protokol heyeti, kendileriyle bayramlaşmak isteyen heyetleri kabul etti. Bayramlaşmaya Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu'nun yanı sıra çok sayıda okul müdürü ve muhtar da katılım gösterdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kutlama, Ahmet Katırcı, Kaymakam, Tümamiral Ercüment Tatlı, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"