Güncel

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı
30.08.2018 15:20
| | |
5335

Foto galeri

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü Beykoz’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Beykoz Belediyesi Atatürk Anıtı önünde düzenlenen resmi törenle başlayan kutlamalara Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanılığı adına Tuğamiral Baybars Küçükatay meclis üyeleri, ilçedeki mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve ilçe sakinleri katıldı. 

Törende ilk olarak tarihi zaferde imzası bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklâl Marşı okundu. 

Ardından Boğaz Komutanlığı, İlçe Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi ile belediye meclisinde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Buradaki çelenk koyma töreni sonrasında Beykoz Kaymakamlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına geçildi. 

Törenin Kaymakamlık’taki kısmında Kaymakam Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanılığı adına Tuğamiral Baybars Küçükatay ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tebrikleri kabul etti.

Resmi törenin ardından bazı sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Burada CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün de bir konuşma yaptı.

"Ben size ölmeyi emrediyorum dediği gündür"

Düzgün konuşmasında, "Bugün burada 96 yıl önce bu büyük ülkenin bu büyük ulusun yani vatanımızın varoluşunun yeniden doğuş ve cumhuriyetimizin kuruluşunu bizlere armağan eden ve de emanet eden Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalizme, işgalcilere iç ve dış bütün bedbaht bütün hainlere karşı Büyük Taarruz emrini verdiği gündür. Bu büyük komutanın askerlerine ben sizlere ölmeyi emrediyorum dediği gündür." dedi.

"Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti"

Bu unutulmaz günün ülke genelinde sonsuza kadar aynı heyecan ve gururla kutlanacağını dile getiren Düzgün, "Sizler olduğunuz sürece bu kutsal emanete hıyanet etmek isteyenler çıksa da bu temel öyle sağlam ki bedbahtlar sonsuza dek yok olmaya mahkum olduklarını er yada geç anlayacaklardır. Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın. Şimdi hep beraber haykıralım. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramı, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk." diye konuştu.

Düzgün'ün bu konuşmasının ardından Beykoz 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki etkinlikler sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, 30 Ağustos, Zafer Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk, Yıldönümü, Kutlama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"