Beykoz'da 30 Ağustos, Hükümet Konağı'nda kutlandı

  • 30.08.2019 19:38
  • Güncelleme: 30.08.2019 19:40
  • Okunma: 6311 kez
  • Yorum: 0
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi, tebrikleri Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı kabul etti.
Beykoz'da 30 Ağustos, Hükümet Konağı'nda kutlandı

Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen resmi törenle başlayan kutlamalara Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz'daki siyasi partilerin İlçe Başkanları, meclis üyeleri, ilçedeki mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Törende ilk olarak tarihi zafere imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu. 

Ardından Boğaz Komutanlığı, İlçe Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi ile belediye meclisinde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Buradaki çelenk koyma töreni sonrasında Beykoz Kaymakamlığı’nda düzenlenen tebrik programına geçildi. 

Törenin Hükümet Konağı'ndaki kısmında ise ilçe Kaymakamı Ahmet Katırcı ile Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tebrikleri kabul etti.

Resmi programın ardından Beykoz'da faaliyetlerini sürdüren siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

İstanbul Amatör Liglerinde Beykoz'u temsil eden Gümüşsuyuspor’da 30 Ağustos Zafer Bayramını coşku ile kutladı.

Yeşil-Beyazlı ekip sabah saatlerinde Futbol Okulu Sporcuları, Antrenörleri ve Yöneticileriyle birlikte 15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki programa katıldı.

Velilerin de katılım sağladığı etkinlik için Kulüp Tesislerinden yürüyerek neşeli görüntüler ile Zafer Bayramı heyecanını doyasıya yaşayan kafileyi yol boyunca alkışlayanların olması dikkatlerden kaçmadı.

Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş, kulüp olarak özel milli günleri coşku ile kutlama geleneğini devam ettirdiklerini söyleyerek, "Bu sene de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına da geniş bir katılım sağladık. Ben başta velilerimiz olmak üzere sabah erken saatlerden itibaren programa iştirak eden herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Ayrıca Yönetim kurulunda birlikte görev yaptığımız arkadaşlarla  coşku dolu kutlamada hep birlikteydik, onlara da teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmet ve şükran duygularımız ile anıyorum" diye konuştu.  

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz