Beykoz'da 3. Riva Koşusu yapıldı

  • Güncelleme: 10.02.2020 15:50
  • Okunma: 1955 kez
  • Yorum: 0
Yeşil ve mavinin buluştuğu güzel manzaralarına ev sahipliği yapan Beykoz Riva'da düzenlenen koşu, sporseverlerin heyecanlı rekabetine sahne oldu.
Beykoz'da 3. Riva Koşusu yapıldı

Beykoz Belediyesi ve Macera Akademisi işbirliğiyle 7'den 70'e tüm sporseverleri doğayla buluşturmak, sağlıklı yaşam ve ilçenin doğal güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla bu yıl 3.'sü yapılan Riva Koşusu, sporun günlük hayatta daha fazla yer almasını da amaçlıyor.

Riva merkezden başlayarak 5 kilometre koşularak koylardan U dönüşü yapılmasıyla düzenlenen yarış, toplam 10 kilometrelik parkurda gerçekleşti. 4-12 yaş arasındaki Minik Adımlar koşucuları da 500 metrelik parkurda koştu.

600 kişinin katıldığı koşu renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 2 saat süren koşu sonunda her kategoride en hızlı 3 erkek ve 3 kadın kürsüye çıktı. Farklı yaş gruplarında tasnif edilen yarışmacılardan dereceye girenler sürpriz ödüller kazandı. 

Koşuda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "3'üncü Riva Koşumuzu gerçekleştiriyoruz. Şubat ayının ikinci haftasına yeni adım attık. Hava soğuk. Soğuğa rağmen ciddi katılım var. 600 kişi katıldı. Miniklerimizden tutun da yetişkinlerimize kadar farklı yaşlardan sporcu var. Sporcularımızı Riva'da ağırlıyoruz. Sağlıklı yaşam için spor gerekiyor. İlla kazanmak değil spor yapmak önemli. Bugün aynı zamanda bizim geleneksel hale gelmiş olan sağlıklı yaşam programlarımızdan bisiklet de eş zamanlı olarak Beykoz merkezde yapıldı" dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz