Toplum

Beykoz'da 3 öğrenci fare zehri içerek intihara kalkıştı

Beykoz'da 3 öğrenci fare zehri içerek intihara kalkıştı
29.03.2016 13:48
| | |
16829

Beykoz Yenimahalle'de Mehmet Emin Pulat Konak Ortaokulu'ndan 3 öğrencinin, satın aldıkları fare zehrini içerek intihara kalkıştıkları ortaya çıktı.

Beykoz Yenimahalle'de Mehmet Emin Pulat Konak Ortaokulu'ndan 3 öğrencinin, satın aldıkları fare zehrini içerek intihara kalkıştıkları ortaya çıktı.

Dost Beykoz Haber Merkezi'nin edindiği bilgiye göre Beykoz Yenimahalle Mehmet Emin Pulat Konak Ortaokulu'nda okuyan 3 kız öğrenci, akıllara durgunluk veren bir işe kalkıştı. Okula gelirken Yenimahalle'deki bir nalbura uğrayarak fare zehri satın alan kızlar, daha sonra okulda bir yere gizlenerek bu zehri içti.

Kısa süre sonra sırayla zehir içen öğrenciler arasında ilk zehir içen öğrencinin sağlık durumunda bozulma başladı ve hemen akabinde öğrenciler kusmaya ve titremeye başladı. Öğrencilerin bu durumundan şüphelenen okul yöneticilerinin tüm ısrarlarına rağmen fare zehri içtiklerini söylemeyen öğrenciler 112'den çağrılan ambülansla apar topar Ümraniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Okul yönetimi burada öğrendiği gerçek karşısında şok olurken, yapılan müdahale ile 3 öğrencinin midelerinin yıkandı.... 24 saat gözetim altında tutulan öğrenciler daha sonra taburcu edildi ve her 3 öğrencinin de şu an itibarı ile sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

'Hiç 18 yaşından küçük çocuklara zehir satılır mı?'

Yasalarda 18 yaşından küçük olan kişilere sigara bile satılmazken, fare zehrinin çocuk yaşta kişilere satılması tartışma yarattı. 4207 sayılı Kanunun 3'üncü maddesinin 13. fıkrası "Tütün ürünleri, 18 yaşını doldurmamış  kişilerin doğrudan ulaşacağı ve işletme dışından görülecek  şekilde satışa arz edilemez" dediği bir çağda, ortaokul öğrencilerine fare zehri satılması, neredeyse faciaya yol açacaktı.

'Beykoz gençliği nereye gidiyor?'

Öte yandan intihara kalkışan 3 kız öğrenciden 2'sinin ailevi sorunları olduğu ve 3. kişinin ise arkadaşları olduğu için onlara uyduğu öğrenildi. Her 3 öğrencinin de derslerinde başarılı genç kızlar olduğu anlaşılırken, özellikle ailelerinin büyük telaş ve üzüntü yaşadığı da belirlendi. Dost Beykoz'un yaptığı araştırma ise özellikle ergenlik dönemindeki ortaokul öğrencilerinin, süreci güç bir şekilde tamamladıklarını ortaya çıkardı. Sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan kimi öğrencilerin öğretmenlerine ve müdürlerine yönelik suç unsuru olabilecek sözler ettiği anlaşıldı. Okul yöneticilerini açık bir şekilde tehdit eden bazı öğrencilerin, diğer öğrencileri de olumsuz bir şekilde etkilediği fark edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Son Dakika Haber, Mehmet Emin Pulat Konak Ortaokulu, Zehir, İntihar

reklam
1 Yorum
celal30.03.2016 11:11:00

yazık tabi üzücü haberler bunlar,, ancak bir noktaya değinmek istiyorum sigara satışı bile yasak iken 18 yaş altına zehir neden satılır... Beykoz da bulunan lisleri takip edin etrafındaki bakkal'lar açık paketlerde tek sigara satıyor, işte size haber bunları bulun haber yapın, bu sigaralar açık neden satılır, çünkü paket sigara alacak kadar harçlıklar alamazlar, bakkal ve büfeler paket satışı açıktan yapamazlar , ama paket açık tek tek satılınca su vb ürünlerin yanında talepte çok alan öğrencide,takibide tabiki zor,, lise etrafında sigara içen gençleri hangi birim takip ediyor bu sigarayı nerden aldınız diye kim sorguluyor, yok, sonra devlet sigara ile mücadelede,, okulda her dakika olmayan aile ise suçlu takip etseydin, kurumlar nerde ? veliler her saniye okulda, okul bahçesinde olamazki... nerde okul öncesi sözü edilen her okulda polis olacak diye konuşanlar... yok.... o yüzden bunlar nasıl satılır diye şikayete luzüm yok,,, satanların Allah belasını versin.. özeliikle öğrencilere sigara satan esnafın belasını versin.. kendi çocuğuna veriyormu aç iç diye merak ediyorum

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"