Güncel

Beykoz’da 29 Ekim finalini CHP yaptı

Beykoz’da 29 Ekim finalini CHP yaptı
30.10.2016 15:13
| | |
6231

Foto galeri

Beykoz’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Halk Partisi’nin 19.23’te Paşabahçe Meydanı’ndan başlayan fener alayıyla sona erdi.
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Paşabahçe Meydanı’ndan başlayarak Şehitlik Anıtı’na kadar fener alayı yürüyüşü düzenledi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun önlem aldığı yürüyüş sırasında Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam’da ekiplerinin başında durarak yürüyüşü baştan sona takip etti. 
 
 
CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafından düzenlenen fener alayına İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Yakup Akkaya, Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, parti mensupları, Meclis Üyeleri ve çok sayıda Beykozlu vatandaş katıldı.
 
Sadece Türk bayraklarının yer aldığı yürüyüşte ‘Türkiye laiktir, laik kalacak. Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atılırken; ülke gündeminde güncelliğini koruyan başkanlık sistemi karşıtı söylemlerde bulunuldu. 
 
Şehitler Anıtı’nda ilk konuşmayı CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yaptı. Kalabalık bir partili gruba seslenen Başkan Taştan, ‘Burada bayramımızı kutlarken Cumhuriyetimizi ve değerlerimizi daha sıkı bir şekilde korumamız gerektiğini anlıyoruz’ dedi.
 
 
İlçe Başkanı Mahir Taştan: “Cumhuriyete ihtiyacımız var"
 
"Bugün bayramımızı kutlarken, laik, demokratik Cumhuriyete sıkı sıkıya sarılarak korumamız gerektiği bilincimiz güçleniyor. Çünkü bir kez daha gördük ki; bizim ne başkanlık, ne de buna bağlı diğer bütün rejimlere değil, demokratik hak ve özgürlüklüklerle güçlendirilmiş, hukuk düzeyinde taçlandırılımış Cumhuriyete, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmış tam bağımsız bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bunu hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde mutlaka başaracağız
 
Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın ardından İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Yakup Akkaya birer konuşma gerçekleştirdi. 
 
İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş: “AK Parti’nin dayatması ile karşı karşıyayız"
 
Milletvekili Yarkadaş, başkanlık sistemine değinerek “AK Parti’nin bir dayatması ile karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.
 
 
Bayramımız kutlu olsun. 93 Yıldır birçok saldırıya kumpasa rağmen Cumhuriyetimizi korumayı başardık fakat şu günlerde de AK Parti’nin başkanlık sistemi dayatması ile karşı karşıyayız. Bunu da atlatacağız. Bizim tek gayemiz Cumhuriyetimizi yaşatmaktır. Tek adam rejimi Cumhuriyetin temellerine aykırıdır” dedi.
 
Milletvekili Barış Yarkadaş’ın ardından kısa bir konuşma yapan bir diğer İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya ise “93. Yılımıza baktığımızda tek bir değerimiz var oda Cumhuriyettir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük mirası gelecek nesillere aktarma mücadelesi içerisindeyiz” diyerek başkanlık sistemine karşı durdu. 
 

Anahtar Kelimeler: CHP, 29, Ekim, Beykoz, İstanbul, Bayram, Kutlama, Kılıçdaroğlu, Mahir, Taştan, Ulu, Önder, Gazi, Mustafa, Kemal, Atatürk, Barış, Yarkadaş, vekil, milletvekili

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"