Beykoz'da 29 Ekim coşkusu sürüyor

  • 29.10.2016 16:37
  • Güncelleme: 02.11.2016 10:22
  • Okunma: 9123 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları devam ediyor.
Beykoz'da 29 Ekim coşkusu sürüyor

Dün sabah saatlerinde başlayan coşkulu kutlamalar bugün 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda ve Hükümet Konağı'nda düzenlenen programlarla devam etti.

Sabahın erken saatlerinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, makamında tebrikleri kabul etti. Hükümet Konağı'nda ilk olarak tebrikleri kabul eden Kaymakam Katırcı, daha sonra katılımcılara kokteyl verdi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Cumhuriyet Bayramı'nın 93. Yılı kutlamaları 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda Beykoz'daki okulların katılımıyla düzenlenen programda şiirler, şarkılar ve kompozisyonlar okundu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: "Bu ülkede ne Mustafa Kemaller biter, ne de Ömer Halisdemirler..."

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı yaptı. Katırcı, "Vatanın her karışında savaşarak bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını minnetle anarken, Cumhuriyet Bayramını en iyi dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım. Emin olun ki bu ülkede ne Mustafa Kemaller biter, ne Ömer Halisdemirler biter, ne Murat Akdemirler, ne Hasan Kayalar, nede İsmail Kefaller biter. Bu topraklar öyle topraklar ki bir ölür bin diriliriz. 93. Yaşımız kutlu olsun!” şeklinde konuştu.Kaymakam Ahmet Katırcı'nın konuşmasının ardından Hacınuman Ortaokulu Müzik Öğretmenleri Murat Gültekin ve Mesut Şahin, 'Türkiyem, gör nice olur' türkülerini ve '30 Kuş' şiirini okudu. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi öğrencilerinden Serhat Tokmak'ın 29 Ekim temalı konuşmasıyla devam ederken, izleyiciler uzun süre alkışladı.

Programda sona yaklaşılırken Beykoz Halk Eğitim Merkezi ve Artvinliler Derneği mensuplarından oluşan halk oyunu ekibi 'Artvin Yöresi' oyunu sergilediler ve ardından Beykoz Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yasin Sancaktutan, Mithat Cemal Kuntay'ın '15 yılı karşılarken' adlı şiirini okudu.

Kutlamaların son bölümünde ise resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda derece elde eden öğrencilere ödülleri takdim edildi. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in verdiği ödüller sonrası hatıra fotoğrafı çektirildi.

Beykozlular coşkuyla takip etti

Öte yandan Beykoz Belediyesi kurduğu bayrak dağıtım standından töreni izlemeye gelen vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtırken diğer bir stantta ise çay ikram edildi. Soğuk havaya aldırış etmeyen Beykozlular son olarak Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bando takımının gösterisini ve katılım sağlayan okulların geçit törenini izledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde kurulan Cumhuriyet'in ilan edilişinin 93. Yılı kutlamaları ilçe genelinde farklı noktalarda düzenlenen etkinliklerle kutlanırken finali ise Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yapacak.

CHP Beykoz, saatler 19.23'te Paşabahçe'den başlayacak bir fener alayı ile Cumhuriyet'in 93. Yılını kutlayacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz