Beykoz’da 29 Ekim çelenk töreni düzenlendi

  • Güncelleme: 28.10.2018 14:41
  • Okunma: 6225 kez
  • Yorum: 0
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Meydanında çelenk töreni düzenlendi.
Beykoz’da 29 Ekim çelenk töreni düzenlendi

Düzenlenen törene, İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Mahalle Muhtarları ve öğrenciler katıldı.

Kaymakamlık çelengi, Boğaz Komutanlığı çelengi ve Belediye Başkanlığı çelenkleri tören eşliğinde Atatürk Anıtına konuldu. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile birlikte törene son verildi.

Kaymakam Ahmet Katırcı ve Başkan Yücel Çelikbilek’in tören alanından ayrılması ile birlikte törene Cumhuriyet Halk Partisi devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi, İyi Parti, Atatürk’ü Düşünce Derneği, Beykoz Eğitime Destek Derneği, Muhtarlar Derneği, Türk Ocakları, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Acar Kent Musiki Derneği, Felsefe ve Yaşama Derneği, Mesudiyeli Kadınlar Sosyal Yardımlaşma Derneği gibi birçok parti ve dernekler çelenklerini Atatürk Anıtı önüne koydu.

CHP Başkanı Aydın Düzgün günün anlam ve önemini konuşmak için kürsüye çıktı.

“Bu büyük emaneti koruyacağız”

Düzgün, Tunceli kırsalında soğuktan donarak Şehit düşen askerlere baş sağlığı dileyerek, “29 Ekim 1923 TBMM tarafından Cumhuriyet yönetiminin ilan edilmesiyle birlikte her sene kutlanan bir milli bayram olmuştur. Onlarca yıldır kurulan Cumhuriyetimizi içine sindiremeyenler her fırsatta Cumhuriyetimizin temellerine saldırmaktan vazgeçmemişlerdir. Bunlarla mücadele etmekten asla yılmayacağız. Her ne pahasına olursa olsun bu büyük emaneti koruyacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın”  diyerek konuşmasına ant metnini okuyarak son verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz