Güncel

Beykoz'da 28 çift, 07.07.2017'yi tercih etti

Beykoz'da 28 çift, 07.07.2017'yi tercih etti
07.07.2017 14:48
| | |
8815

Foto galeri

Beykoz, nikâhlarını 07.07.2017 tarihiyle unutulmaz kılmak isteyen 28 çiftin heyecanına şahitlik etti.

Dünya evine özel bir tarihte girmek isteyen çiftler, 07.07.2017 tarihinde nikâh masasına oturdu. Beykoz Belediyesi’ne müracaat eden 28 çift, bu özel günde keman ve gitar eşliğinde mutluluğa adım attı.

Beykoz’da onlarca çift evlilik tarihlerini özel kılmak için 07.07.2017 tarihini fırsat bilerek nikâh masasına oturdu. Beykoz Belediyesi Nikâh Salonu’nda nikah masasına oturan çiftler unutulmayacak bugünde mutluluğa ‘evet’ dedi. Bazı çiftlerin nikâhını kıyan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, onların mutluluklarını paylaştı.

Evlenmek için aylardır bugünü bekleyen çiftler, düzenlenen tören sonrası evlilik tarihine bugünü yazdırdı. Beykoz Belediyesi’ne başvuru yapan 28 çift, keman ve gitar eşliğinde romantik bir nikâhla evliliğe ilk adımlarını atmanın mutluluğunu yaşadı.“Biz herkesin önemsediği değerleri önemsiyoruz”

Nikâh töreninde açıklamalarda bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Bugünlerin ne ifade ettiğini ben pek bilmem ama gençlerimiz böyle bir günleri benimseyip, böyle bir günde evlenmek istediler. Bizlere düşen ise onların nikâhlarını kıymaktır, bizler de nikâhlarını kıydık. Onları dualarla uğurladık. Günler değiştikçe ve tarih geliştikçe yeni yeni özel günler çıkıyor. Biz herkesin önemsediği değeri önemsiyoruz. Halkımız bunları önemsiyorsa bize düşende onları önemsemektir. Bizler de nikâh yapan gençlerimize özel hediyeler takdim ediyoruz. Halkımızın önemsediği konular bizim için önemlidir” dedi.

“Unutulmaması için bu tarihi seçtik”

Unutulmaması için bu özel tarihi seçtiklerini ifade eden Gökçe Göçemen, “Aslında en basiti unutulmaması için bu tarihi seçtik. Çünkü malumunuz çok fazla tarih var. Erkeklerde unutkan, biz de dedik ki bu unutulmaz olsun” diye konuştu.

Balık burcu olduğunu ve unutkan olduğunu söyleyen Arsen Göçemen, “Ben balık burcu olduğum için burcumun özelliğini taşıyorum. Ama bu tarihi unutma imkânım yok. Çok farklı bir duygu yaşıyorum, insanın yaşayacağı en güzel duygu olabilir” şeklinde konuştu.

“Tarihin bile bizim için önemli olması gerektiğini düşündük”

Tarihin özel olduğu için seçtiklerini belirten Meltem Ayten, “Unutulmasından ziyade biz bu tarihi özel bir gün olduğu için seçtik” dedi.

Hatırlanmak ve hatırlatmak güzeldir diyen Murat Ayten ise, “Bir yola çıktık ve birlikte karar verdik. Biz bu günün anlamlı olmasın istedik. Her şeyden önemlisi hatırlanmak ve hatırlatmak çok güzel. O yüzden tarihin bile bizim için önemli olması gerektiğini düşündük. Bu nedenle 07.07.2017’de bu güzel ayvayı yedik” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediyesi nikâhı kıyılan çiftlere üzerinde isimlerinin yazılı olduğu kalemlerle birlikte çeşitli hediyeler takdim etti.

Bu önemli günde nikâhı kıyılan bazı çiftlerin isimler ise şunlardı:

Farah Cahramanova – Hüseyin Kıraç

Gökçe Köse – Arsen Göçemen

Meltem Toprak – Murat Ayten

İrem Aydın – Yusuf Soygüllü

Yasemin Sağır – Sezgin Aydın

Aysun Özmen – Mesut Kıran

Ferah Polat – Mustafa Kaya

Sevgi Akcakalan – Kenan Zeyek

Nilay Makas – Hakan Kılınç

Sercan Kızılkaya – Sevda Gedik

Eda Özkan – Mustafa Türkoğlu

Çağla Kaya – Tugay Özlü

Saime Karataş – Özdemir Dönmez

Sedanur Duvarbaşı – Salih Aksoy

Seda Hünerci – Yakup Kara

Nursena Telci – Tarkan Akdemir

Arzu İnci – Uğur Olcay

Fatma Seda Furtuna – Ufuk Sertkaya

Sevinç Tülcüoğlu – Erdem Şahin

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Nikah, 07.07.2017, Yücel Çelikbilek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"