Beykoz’da 27 milyona icradan satılık villa

  • 0
  • 6389
Beykoz’da 27 milyona icradan satılık villa

Beykoz İcra Müdürlüğü bir borçtan dolayı 2019/1022 esas sayılı dosya kapsamında Çavuşbaşı’ndaki bir villayı satışa çıkardı.

Beykoz İlçesi, Çavuşbaşı Mahallesi, Saip Molla Çiftliği Mevkii, 6 Parsel, Üst Dubleks Villa vasıflı, B Blok, B Giriş, 741 Bağımsız Bölüm Nolu taşınmaz Beykoz İcra Dairesi’nin isteği üzerine satışa sunuldu.

Satış ilanında, "Kıymet Takdir Raporu" düzenlemek üzere, dosyada mevcut evrakların tetkiki sonucunda tapu kaydı ve imar durumu ile taşınmaz mahallinde incelenmiş ve ulaşılan tespitlere yer verildi.

Değerleme konusu taşınmazın, Beykoz, Acarlar Mahallesi, 74. Sokak, B 741 No:16kapı sayılı yerde olduğu ifade edilirken, harita - plan hudutları ve sahası itibariyle değerlendirme konusu taşınmaza yönelik Beykoz Belediyesi’nden alınan şifahi bilgiye göre, koruma amaçlı imar planları bulunmadığı kaydedildi.

Öte yandan, taşınmazı kapsayan 1/5000 Ölçekli Beykoz 1. Bölge Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Beykoz 1. Bölge Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planının İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin 31.01.2018 tarih ve 2018/163 sayılı kararı ile iptal edildiğine vurgu yapıldı.

Taşınmazın, her türlü belediye ve alt yapı hizmetleri ile ulaşım imkanlarından kolayca faydalanabildiği, Beykoz Acarlar semtinde olup, villa tipi, bahçeli konut alanlarının bulunduğu, lokasyonda yer aldığı belirtildi.

27 milyon kıymetle satışa çıkarılan değerleme konusu taşınmazın, 66. Sokakta B Tipi 741 bağımsız bölüm nolu villa olup, projesinde 2 bodrum kat+ zemin kat+ 1 normal kat+ çatı katı olarak betonarme yapı tarzında inşa edildiği, binanın dış cephesinin akrilik boyalı, çatısının Marsilya kiremit kaplı olduğu, işçiliğinin ve malzemesinin iyi kalitede olduğu bildirildi.

Taşınmazın yapı kullanma izin belgesine göre yaklaşık brüt 381,18 m² alanlı olduğu kaydedilirken, söz konusu açık artırmanın ilkinin 12 Eylül 2023 günü başlayacağı ilan edildi…

Detaylı bilgi için tıklayınız

Haber Merkezi

Başkan Yardımcılığı'ndan Genel Müdür Yardımcılığına
Önceki Başkan Yardımcılığı'ndan Genel Müdür Yardımcılığına
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz