Yaşam

Beykoz'da 2300 kişi aynı sofradaydı

Beykoz'da 2300 kişi aynı sofradaydı
2014.08.18 00:00
| | |
7231

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde, binlerce vatandaş bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine iki binden fazla vatandaş katıldı.Çorbatas kebabıpilavayran ve tulumba tatlısının ikram edildiği iftar sofralarında muhabbet, tefekkür ve ikrar hâkimdi. Beykoz Belediyesi önündeki alanda gerçekleştirilen iftarda, Başkan Yücel Çelikbilek'in yanı sıra yardımcıları Hanefi DilmaçNevin Çalışkan veMetin Torun da vardı. Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Hayrullah Usta ve Nusret Yılmaz da iftar yemeğinde Başkan Çelikbilek'e eşlik etti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Seferde Başkan'ın hemen yanında orucunu açtı.

Ramazan ayının ilk iftarında Beykozlular, muhabbet ve sevgiyle bir araya geldi. Pek çok mahalleden Beykoz Belediyesi önünde bulunan alana gelen vatandaşlar, kendileri için kurulan sofralara oturarak, ezanın okunmasını bekledi. Bu sırada Beykoz Belediye Mescidi'nin İmamı Soner ÇelebiArapça Kur'an-ı Kerîm okudu ve peşi sıra da Türkçe olarak Ramazan ayının manevi güzelliği konusunda bilgiler verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay'dan alınan bilgiye göre, iftar alanında 2 bin 300 kişilik sofra kuruldu. Tamamına yakınının dolu olduğu gecede, ayrıcaBeykoz Belediye'sinin içinde yer alan avluda da 300 kişilik bir sofra daha kuruldu. Belediye tarafından Edirne'ye götürülen kişiler ise burada oruçlarını açtı.

Edirne Gezisi'ne katılan vatandaşlar Dost Beykoz'un sorularını içtenlikle yanıtladı. Sabah saat 09.00'da otobüslerin hareket ettiğini söyleyen Beykozlular, akşam saat 20.00sularında alana döndüklerini ve geziden çok memnun kaldıklarını belirtti. Eski CamiÜç Şerefeli Cami ve Selimiye Cami'nin yanısıra müze ziyaretinde de bulunduklarını anlatanBeykozlular, yaklaşık 7 saat süren yolculuğun son derece rahat geçtiğini, gerek otobüs gerekse de camilerdeki klima sayesinde sıcağı çok fazla hissetmediklerini ifade etti.

İşte geziye katılan kişilerin görüşleri:

Ramazan ve Fahriye Aksoy: "Çok güzel bir geziydi. Kırkpınar güreşlerinin gerçekleştirildiği yeri de gördük. Selimiye Cami'nde en çok lalelere hayran kaldık. Biz Gümüşsuyu Ayazma Sokak'ta oturuyoruz. AK Parti Gümüşsuyu Mahalle Temsilcisi Selda Sevinç aracı oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz"

Zeynep Eröz: "Beykoz'da merkezde oturuyorum. Çok güzel bir geziydi. Ancak Bursa'yı Urfa'yı Konya'yı da görmek istiyoruz. Oradaki camileri de görmek ve gezmek bizi çok mutlu eder. Yetkililere bunu söylemenizi rica ediyoruz"

Ayşe Arabacı: "AK Parti Kadın Kolları Çiğdem Mahallesi temsilcisiyim. 30 kadar arkadaşımızla birlikte gittik. Ben kendim de turizmin içindeyim zaten. Çok güzel bir geziydi"

Kezban Düz"Kadıköy Fikirtepe'den geliyorum. Ayşe Arabacı'nın misafiriyim. Çok güzel bir geziydi."

Osman ve Naile Erdoğan: "Edirne çok güzeldi. Çok beğendik. Tekrar gitmeyi çok isteriz. Ben aslen Mesudiyeliyim. Şahinkaya'da oturuyorum"

Habibe Özdemir: "AK Parti Beykoz Ortaçeşme adına buradayız. Selimiye Cami'ni çok beğendik. Hayran olduk. Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'e çok teşekkür ederiz. AK Partili olmak güzel bir duygu"

Öte yandan iftar programının sona ermesinin ardından, 150 kişilik hizmet ekibi, alana gelerek boş tabakları poşetleyerek, masa üstündeki çöpleri topladı. Bunlardan ikisi de İlknur veBüşra'ydı. Her ikisi de Ferit İnal Lisesi'nden bu yıl mezun olan gençler, birbirleriyle dayanışma içerisinde çöpleri poşetlediler. Yine ekibin içerisinde yer alan erkekler de alanda yer alan masa ve sandalyeleri toplayarak kamyona yüklediler ve yarınki iftar programı için hazırlık yapmaya başladılar.

Alanda yemek sonrası vatandaşlara çay da ikram edildi.

Beykoz Belediyesi'nin 2 bin 300 kişilik iftar sofrası yarın 3 mahalleye bölünecek.TokatköyDereseki ve Anadolukavağı'nda kurulacak sofralarda, yine Beykozlularağırlanacak. Yarın gün boyu bu noktalarda Beykoz Belediyesi'nin araçları dolaşacak ve vatandaşa hoparlörle iftar yemeği için sofra kurulacağı haber verilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Belediye, İftar, Beykoz, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"